تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 132070 تاریخ انتشار : ۱ مرداد ۱۳۹۸
محمدعلی دهقان

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: انجام پرداخت با رمزارز نیازمند مدیریت و نظارت بانک مرکزی است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، محمدعلی دهقان دهنوی در برنامه تیر امشب شبکه خبر افزود: استخراج رمزارز نوعی ایجاد دارایی است برای همین می توان آن را صنعت گرفت، اما وقتی با آن بخواهد پرداختی انجام شود، نیاز به مدیریت و نظارت بانک مرکزی است.

وی گفت: آنها که می خواهند در این صنعت کار کنند باید بدانند که این صنعتی با ریسک بسیار بالاست و رمزارزها از جمله بیت کوین با نوسان شدید قیمت روبرو هستند. معاون وزیر اقتصاد درباره رمزارز بیت کوین نیز افزود: رمز ارزها انواع مختلف و اسامی گوناگون دارند و یکی از آنها که معروف و رایج تر است بیت کوین نام دارد.

دهقان دهنوی با اشاره به تعریف فناوری بلاک چین و رمزارزها گفت: بلاک چین فناوری ای است که اجازه می دهد اطلاعات را به شکل رمزنگاری شده و توزیع شده داشته باشیم و استخراج رمز ارز کسب و کار و صنعتی است که با استفاده از فناوری بلاک چین، افراد تلاش می کنند رمزارزها را به دست بیاورند یعنی رمزارز پاداش کسی است که از فناوری بلاک چین برای به دست آوردن رمزارز استفاده کرده است.

دهقان افزود: بلاک چین فناوری است که هم برای تولید رمز ارز داخلی و هم برای تولید امضای دیجیتال می توان از آن استفاده کرد. وی همچنین گفت: قابلیت داد و ستد با رمزارز بسیار محدود است.

Twitter Google+ Facebook
335 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه