تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 133764 تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم : مجموع سپرده های بانک سینا از ۸۵ درصد سپرده های گران قیمت در سال ۹۶ به ۷۸ درصد در سال ۹۷ رسیده و نسبت سپرده های ارزان قیمت و قرض الحسنه از ۱۵ درصد به ۲۲ درصد افزایش یافته که حاکی از کاهش ۲ درصدی قیمت تمام شده پول در سال ۹۷ است.

به گزارش بانک مردم ، دلیل عمده این کاهش، رعایت نرخ سودهای اعلام شده از سوی بانک مرکزی و پرهیز از ورود به عرصه رقابت نامتعارف در پرداخت سود مانند برخی بانک ها است.

بر اساس این گزارش، روند تجهیز منابع بانک سینا با رشد ۱۱ درصدی در سال ۹۷ نسبت به سال مالی قبل، رقم ۱۸۳ هزار میلیارد ریال را حاصل کرده و تسهیلات این بانک نیز به ۱۴۸ هزار میلیارد ریال رسیده که نشان دهنده نسبت ۸۰ درصدی مصارف به منابع در این بانک خصوصی است.

 مطالبات غیر جاری بانک سینا هم در سال گذشته زیر ۱۰ درصد بوده که در مقایسه با سایر بانک ها رقم قابل قبولی است. همچنین برای ۵۱ درصد از مطالبات این بانک، ذخیره گرفته شده است.

بر این اساس، دارایی های بانک سینا در پایان سال ۹۷ از ۲۰۶ هزار میلیارد ریال عبور کرده که ۷۰ درصد این دارایی ها را تسهیلات تشکیل می دهد.

این گزارش حاکی است، بانک سینا برای رساندن نسبت کفایت سرمایه خود به ۸ درصد باتوجه به دستورالعمل جدید بانک مرکزی ، منتظر افزایش سرمایه است.

در عین حال، با توجه به کاهش فاصله سود تسهیلات و سود سپرده ها، افزایش درآمدهای غیرمشاع به عنوان یک سیاست نجات بخش نظام بانکی در دستور کار بانک سینا قرار گرفته که این سیاست درآمدی معال ۱۷۸۸ میلیارد ریال را در سال ۹۷ برای این بانک رقم زده است که بخش قابل توجهی از آن را کارمزد تعهدات اعتبارات اسنادی و ضمانت نامه ها تشکیل می دهد.

سپرده های قرض الحسنه بانک سینا نیز در پایان سال ۹۷ به ۱۳۳۸ میلیارد ریال و قرض الحسنه جاری به ۱۴۰۰۰ میلیارد ریال رسیده که رشد خوبی را نسبت به سال ماقبل تجربه کرده است.

بانک سینا در طرح های اشتغالزایی روستایی هم عملکرد خوبی را به ثبت رسانده و تا پایان سال ۹۷ تعداد ۲۸۸۰ طرح با تسهیلات این بانک به مرحله انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات رسیده که سه چهارم آن به بهره برداری رسیده و معوقات این طرح ها کمتر از ۲ درصد بوده است

Twitter Google+ Facebook
407 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه