تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 133831 تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ضرورت افزایش سرمایه بانک‌ها، بر حمایت مجلس از بانک مرکزی در این بخش تاکید کرد.

به گزارش بانک مردم ، عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با تاکید بر ضرورت توجه بانک ها به افزایش سرمایه، گفت: بانک مرکزی نیز در این راستا با توجه به اهمیت موضوع بخشنامه هایی را به شبکه بانکی ابلاغ کرده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آسان ترین راه برای افزایش سرمایه بانک ها، تجدید ارزیابی دارایی آنها است، افزود: بانک ها امکان فعالیت تجاری بیش از ۱۰ درصد نداشته و باید سرمایه خود را با فعالیت های بانکی افزایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه در قانون رفع موانع تولید نحوه افزایش سرمایه بانک ها تشریح شده و باید مواد قانونی به شکل صحیح اجرا شود، تصریح کرد: توجه بانک ها به موضوع افزایش سرمایه می تواند کارایی آنها در حوزه ارایه تسهیلات را نیز افزایش دهد.

یوسفیان ملا با بیان اینکه روش افزایش سرمایه بانک ها مهم بوده زیرا که با هر روشی نمی توان سرمایه آنها را افزایش داد، گفت: استفاده از منابع دولتی برای افزایش سرمایه بانک ها روش صحیحی نبوده و بانک ها خود باید با فروش اموال مازاد در این مسیر پیش قدم شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه توجه به معوقات بانکی و پیدا کردن راهکاری برای تسریع در وصول آنها در افزایش سرمایه بانک ها موثر است، افزود: با توجه به اهمیت افزایش سرمایه بانک ها، مجلس نیز حامی بانک مرکزی در این مسیر خواهد بود.

Twitter Google+ Facebook
241 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه