تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 133848 تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دبیر کانون بانک هاى خصوصى: موضوع پرداخت قرض الحسنه به کارکنان بانک ها هجمه اى علیه نظام بانکى و کارکنان آن است.

به گزارش‌ بانک مردم : جمشیدی دبیر کانون بانکهای خصوصی در گفتگو با خبرنگار بانکداری ایرانی  گفت: پرداخت وام قرض الحسنه بانکها به کارکنان خود تنها از منابع داخلی خود بانکها مجاز بوده و ارایه این وام از محل سپرده های مردم نزد سیستم بانکی، مجاز نیست.

وی افزود: صورتهای مالی بانکها نیز که برای بانک مرکزی ارسال می شود، به صراحت نشان می دهد که پرداخت این وام همچون وام هایی که از سوی سایر دستگاههای دولتی پرداخت می شود، از محل منابع مالی داخلی خود بانکها است.
جمشیدی گفت: بخشنامه بانک مرکزی به نظام بانکی، به صراحت اعلام کرده که بانکها حق پرداخت وام قرض الحسنه از محل منابع سپرده ای را ندارند و این موضوع از سوی بانکها نیز رعایت می شود؛ آنچه که منجر به سوبرداشت از صورتهای مالی بانکها شده است، آن است که فرمت بانک مرکزی در مورد صورتهای مالی بانکها، مجموعا پرداخت وام درج می شود که این سوبرداشت را به وجود آورده است و آنچه در رسانه ها اعلام شده تنها یک هجمه جدید بر علیه نظام بانکی است چراکه هیچ وامی از محل سپرده های مردم به کارکنان پرداخت نمی شود.
Twitter Google+ Facebook
332 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه