تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 133855 تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم : مدیرعامل بازار متشکل ارزی گفت: ساز و کار راه‌اندازی بازار متشکل ارزی در دست انجام است اما اخبار منتشر شده مبنی بر افتتاح این بازار در روز جاری را تکذیب می‌کنم.

به گزارش بانک مردم به نقل از اقتصاد آنلاین، در پی خبر منتشر شده در یکی از رسانه‌ها به نقل از دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران مبنی بر آغاز به کار بازار متشکل ارزی از صبح امروز، محمود شکسته‌بند به خبرنگار اقتصادآنلاینگفت: ساز و کار راه‌اندازی بازار متشکل ارزیدر دست انجام است اما اخبار منتشر شده مبنی بر افتتاح این بازار در روز جاری را تکذیب می‌کنم.

وی تصریح کرد: این بازار در اسرع وقت راه‌اندازی خواهد شد اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست و کسانی که اظهار می‌کنند که این بازار راه‌اندازی شده و یا زمانی برای آن اعلام می‌کنند را تکذیب می‌کنم.

بر این اساس، بازار متشکل ارزی بخشی از سیاست ارزی بانک مرکزی برای ساماندهی بازار اسکناس ارز است تا بتواند در بازار اسکناس که کمتر از ده درصد سهم نیازهای ارزی را به خود اختصاص می‌دهد، مدیریت موثری انجام دهد.

درباره آغاز به کار این بازار، ابتدا رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از توافق با بانک مرکزی برای ایجاد بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد ماه خبر داد، اما این بازار راه‌اندازی نشد.

مدتی بعد مدیر عامل بازار متشکل، از راه‌اندازی این بازار در آستانه عید قربان خبر داد که مجددا این اقدام به تعویق افتاد و رئیس کل بانک مرکزی صراحتا اعلام کرد که آمادگی کامل برای راه‌اندازی بازار متشکل ارزیوجود ندارد و تا زمانی که اطمینان حاصل نشود، این بازار راه اندازی نخواهد شد.

طبق این گزارش فعلا زمان دقیقی برای آغاز به کار بازار متشکل ارزی از سوی مقامات ذیربط اعلام نشده است.

Twitter Google+ Facebook
266 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه