تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 135518 تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

  پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:‌ بر اساس اعلام حسابرس قانونی منتشر شده در سامانه کدال، ۹۹ میلیارد ریال از سود اعلام شده بانک رفاه در سال مالی ۹۵ غیر قانونی و بیشتر از واقع بوده است.

به گزارش بانک مردم، روز گذشته،  حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک رفاه گزارش خود را جهت استفاده سهامداران به مجمع عمومی صاحبان سهام منتشر کرد.

این گزارش که بر مبنای عملکرد سال مالی ۹۵ منتشر شده نشان می دهد وضعیت مالی بانک رفاه کارگران (سهامی‌عام) در تاریخ  اسفندماه ۱۳۹۵ و عملکرد مالی و جریان نقدی گروه و بانک را برای سال مالی منتهی به تاریخ مزبور، از تمام جنبه‌های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب انجام شده است.اما در این گزارش نکات جالبی نیز به چشم می‌خورد که از جمله آن اعلام سود بیشتر به دلیل عملکرد غیر قانونی بوده است.

لینک گزارش منتشر شده در سامانه کدال را می توانید اینجا بخوانید.

بانک در سال مالی مورد گزارش، درخصوص مقررات و ضوابط اجرایی مربوط به هزینه استهلاک دارایی های استهلاک پذیر، نرخ استهلاک ساختمانهای بتنی و اسکلت فلزی را ۵۰ سال و ساختمانهای آجری را ۳۰ سال در گزارشات منعکس کرده که بر طبق جدول استهلاکات قانون مذکور، می بایست به ترتیب ۲۵ سال و ۱۵ سال در حساب ها اعمال نماید.

به عبارت دیگر بانک ساختمانی را که باید ۲۵ ساله مستهلک کند برخلاف قانون در حساب ۵۰ ساله مستهلک کرده که این امر باعث کاهش هزینه‎ استهلاک و در نتیجه افزایش سود بانک حدودا به مبلغ ۹۹ میلیارد ریال گردیده است.

به سهامداران همواره توصیه می شود همواره گزارشات حسابرسان را مدنظر قرار داده و سپس خرید و فروش‌های خود را در خصوص شرکت‌ها انجام دهند.

منبع: اخبار بانک

Twitter Google+ Facebook
267 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه