تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 136124 تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
مهدی فرشادان نماینده مجلس

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بر ضرورت چابک‌سازی شبکه بانکی کشور با فروش اموال مازاد بانکی تاکید کرد و گفت: نیازی به این میزان شعبه فیزیکی در کشور نداریم.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، سیدمهدی فرشادان با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه بانک ها با هدف باز شدن دست آنها در ارایه خدمات بهتر به مردم و دوری از بنگاه داری، گفت: بانک ها باید با کاهش هر چه بیشتر منابع و املاک مازاد خود در مسیر چابک سازی گام بردارند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با تکنولوژی های جدید در حوزه بانکی دیگر نیازی به شعبات بسیار وجود ندارد، افزود: خوشبختانه فرمان مقام معظم رهبری در حوزه ادغام بانک ها و ورود بانک مرکزی به این موضوع بسیار مورد قبول بوده و انتظار می رود در مورد سایر بانک ها نیز این مهم در دستور کار قرار بگیرد.

فرشادان با تاکید بر اینکه باید حجم اموال مازاد شبکه بانکی در سال های پیش رو به سمت صفر شدن حرکت کند، تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته چابک سازی شبکه بانکی با کاهش هر چه بیشتر شعبات فیزیکی در دستور کار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بانک‌ها با فروش اموال مازاد خود می‌توانند از طرح‌های اشتغال زا و مولد به ویژه در مناطق روستایی حمایت کنند، ادامه داد: به طور حتم فروش اموال مازاد و هزینه کرد در این امور منافع بیشتری برای شبکه بانکی به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برخی بانک ها با اعلام نرخ نامناسب برای اموال خود عملا مانع از به فروش رفتن آنها می شوند، گفت: در این موارد بانک ها باید از دستگاه های مشورتی استفاده کرده تا بتوانند نرخی منطقی برای اموال خود در نظر بگیرند.

Twitter Google+ Facebook
207 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه