تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 138311 تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸
 پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون اسبق ارزی بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر نرخ سود سپرده‌های بانکی پائین‌تر از نرخ تورم است، در عمل سپرده‌گذاران در این رابطه با ضرر مواجه می‌شوند، حال باید دید دولت تا چه زمانی می‌تواند نرخ سود را از نرخ تورم پائین‌تر نگه دارد.
به گزارش بانک مردم، سیدکمال سید علی در پاسخ به این سوال که این پائین نگه‌داشتن نرخ سود می‌تواند چه تاثیری بر روی بازار ارز داشته باشد، اظهار داشت: اگر در دراز مدت این موضوع ادامه پیدا کند، کم‌کم از جذابیت سود سپرده‌های بانکی کاسته شده و مردم ممکن است دارایی‌های خود را از بانک‌ها خارج کرده و نقدینگی خود را در بازار‌های موازی نظیر ارز، سکه و طلا سرمایه‌گذ‌اری کنند که این خود می‌تواند مسائلی را به دنبال خود داشته باشد.

معاون اسبق ارزی بانک مرکزی در ادامه با اشاره به جراحی نظام بانکی، بیان داشت: باید طبق یک برنامه زمان‌بندی بر فعالیت بانک‌ها یک نظارت جدی صورت گیرد و اگر ایراداتی در عملکرد بانک‌ها وجود دارد، آن‌ها شناسایی شده و رفع شوند، از سویی باید یک بازنگری نیز در نوع فعالیت بانک‌های تجاری و سرمایه‌ای صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر به اندازه کافی بانک تخصصی در کشور وجود دارد، اذعان داشت: به طور مثال با وجود بانک‌های نظیر مسکن، صنعت و معدن و توسعه‌صادرات که برای یک رسته فعالیت مشخص‌هستند، آن‌ها باید سرمایه‌گذاری‌های لازم در زمینه تخصصی خود را بر عهده بگیرند و از فعالیت‌های تجاری نیز دست بکشند.
سیدعلی ادامه داد: در مقابل نیز بانک‌های تجاری نیز فقط باید به ارائه خدمات بانکی بپردازند و از بنگاه‌داری منع شوند، در این راستا باید به خصوص به فعالیت بانک‌های تجاری خصوصی نظارت دوچندانی صورت گیرد، تا آن‌ها دچار تخلف و تخطی از وظایف تعریف شده خود نشوند و برای نظام بانکی و مردم نیز گرفتاری درست نکنند.

Twitter Google+ Facebook
294 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه