تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 139994 تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس‌کل بانک مرکزی از افزایش ۲۱درصدی قدرت پول ملی در یک سال اخیر خبر داد و ۵ هدف اصلی اقتصاد را در ماه‌های آتی تشریح کرد.

یادداشت جدید همتی: افزایش 21درصدی قدرت پول ایران در "فشار حداکثری"

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: امروز ۱۳ آبان ۹۸ و یک سال از شروع جنگ اقتصادی و تحریم‌ بانکی و صادرات نفت ایران توسط آمریکا می‌گذرد. آن‌روزها پیش‌بینی یک سال بعد مشکل و تا حدی نگران‌کننده بود.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا در یک سال گذشته تأکید کرد: آمریکا با تداوم یک سال فشار حداکثری به هدف اصلی‌اش که ازهم‌فروپاشی اقتصاد و در نهایت به زانو در آوردن ایران بود، نرسید.

رئیس‌کل بانک مرکزی در خصوص نرخ ارز و دلار نیز تصریح کرد: نرخ ارز، که خود آمریکایی‌ها از آن به‌عنوان شاخص مهم تأثیر فشار یاد می‌کردند، از ۱۴۳۵۰ تومان در ۱۳ آبان ۹۷ به ۱۱۳۰۰ تومان در ۱۳ آبان ۹۸ رسید (۲۱درصد افزایش قدرت پول ملی).

همتی همچنین تأکید کرد: تورم ناشی از تغییر نرخ ارز و اخلال در بخش خارجی اقتصاد، فشار زیادی به اقتصاد ایران، خصوصاً اقشار با درآمد پایین و ثابت وارد آورد و رفاه بخش مهمی از مردم از بابت تحریم آسیب دید که نیاز به ترمیم دارد.

به‌گفته رئیس‌کل بانک مرکزی، نهایتاً، ثبات نسبی به اقتصاد برگشت و شاخص‌های مهم اقتصادی نظیر تورم و رشد غیرنفتی به‌آرامی در مسیر بهبود قرار گرفت.

وی درباره اهداف مهم که باید مورد توجه اقتصاد باشد، گفت: ازحالا، تلاش‌ها در اقتصاد بایستی متمرکز شود بر رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی و رونق تولید ملی، کاهش اتکاء بودجه دولت به نفت و ایمن‌سازی اقتصاد نسبت به نوسانات درآمدهای نفتی و سرعت دادن به روند اصلاح نظام بانکی کشور.

بانک مرکزی , عبدالناصر همتی | همتی , نرخ تورم , قیمت دلار ,

Twitter Google+ Facebook
285 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه