تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 140029 تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در سال های اخیر، دارایی منجمد بانک‌ها رو به افزایش است و شعب بانکی یک نمونه از این دارایی‌ها است که طی ۱۴ سال اخیر ۳۴ درصد افزایش داشته است.

افزایش 34 درصدی تعداد شعب بانکی در 14 سال اخیر

به گزارش بانک مردم به نقل از فارس، با توجه به افزایش خدمات بانکداری الکترونیک در یک دهه اخیر و کاهش مراجعه مستقیم مردم برای انجام فعالیت‌های بانکی، کاهش شعب بانکی یکی از دغدغه‌های مسئولین شده است. اما آنچه بانک جهانی از تعداد شعب بانکی در ایران از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۸ ثبت کرده است نشان‌دهنده تداوم روند افزایشی تعداد شعب بانکی در ایران است.

همان‌طور که نمودار فوق مشخص است از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۸، ۳۴ درصد به تعداد شعب بانکی افزوده شده است که این عدد معادل ۴۸۱۷ شعبه جدید است. البته در بعضی از سال‌ها همچون سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۶ نمودار کاهش شعب را نشان می‌دهد که در ادامه با افزایش شعب، بانک‌ها بازهم به روند قبلی خود بازگشته‌اند.

به گزارش فارس، افزایش شوک‌های اقتصادی بخصوص در یک دهه اخیر بانک‌ها را به سمت افزایش دارایی‌های منجمد همچون شعب بانکی هدایت کرده است. این موضوع باعث کاهش قدرت بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات شده است. در کنار آن، بانک‌ها با تجدید ارزیابی در این دارایی‌ها سعی در پنهان کردن خلق پول موهومی خود دارند.

Twitter Google+ Facebook
325 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه