تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 140357 تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۸

بانک قرض الحسنه مهر ایران

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سهامداران بانک قرض الحسنه مهرایران در مجمع فوق العاده اخیر بانک با افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی این بانک موافقت کردند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، سهامداران بانک قرض الحسنه مهرایران در مجمع فوق العاده اخیر بانک با افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی این بانک موافقت کردند که پس از صدور مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا، صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در سامانه ثبت شرکت ها مورد پذیرش واقع شد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در این باره گفت: با صدور مجوز بانک مرکزی، سرمایه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از ۱۵ هزار میلیاردریال به ۲۵ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

وی افزود: این افزایش سرمایه در شرایط مختلف به قدرت تسهیلات‌دهی بانک کمک می‌کند و سبب خواهد شد تا بانک بتواند خدمات و طرح های تسهیلاتی بیشتری را در حوزه های اشتغالزایی و کارآفرینی، رفع مایحتاج ضروری، بهداشت و درمان و سایر بخش ها به نیازمندان واقعی جامعه پرداخت نماید.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران خاطرنشان کرد: حداقل نسبت کفایت سرمایه که حاصل تقسیم سرمایه پایه به مجموع دارایی‌های موزون شده به ضرایب ریسک است برای بانک‌ها و موسسات اعتباری غیردولتی ۸ درصد تعیین شده که در حال حاضر این نسبت در بانک قرض الحسنه مهرایران ۱۸.۶ درصد می باشد.

وی تصریح کرد: افزایش سرمایه بانک قرض الحسنه مهرایران به ۲۵ هزار میلیارد ریال، اصلاح و بهبود نسبت کفایت سرمایه، افزایش میزان جذب سپرده‌، افزایش ظرفیت‌های عملیاتی و همچنین بهبود شاخص‌های عملکردی از دیدگاه سود و زیان، ریسک و بازار را به همراه خواهد داشت.

دکتر اکبری خاطرنشان کرد: این افزایش سرمایه بر اساس اعتماد سهامداران باتوجه به عملکرد بسیار خوب بانک در سال های اخیر صورت گرفته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در رابطه با محل افزایش سرمایه بیان داشت: سهامداران بانک باهدف ارائه خدمات بیشتر به مشتریان، به جای توزیع و دریافت سود سهام خود، اقدام به تامین مالی این افزایش سرمایه از محل سود انباشته نمودند تا ساختار مالی این بانک برای ارائه خدمات بهتر و پرداخت تسهیلات بیشتر به آحاد جامعه تقویت شود.
دکتر مرتضی اکبری با اشاره به دلایل موافقت سهامداران و بانک مرکزی برای افزایش سرمایه این بانک اظهارداشت: باتوجه به اینکه جامعه هدف بانک قرض الحسنه مهرایران بیشتر اقشار ضعیف و متوسط جامعه هستند، سهامداران بانک و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور ارائه خدمات و تسهیلات قرض الحسنه بیشتر به نیازمندان، با افزایش سرمایه بانک موافقت کردند چرا که این موضوع در افزایش توانمندی جذب منابع، ارتقای سهم بازار، توسعه ظرفیت بانک در اعطای تسهیلات و … بسیار موثر است.

وی تصریح کرد: با افزایش سرمایه بانک قرض الحسنه مهرایران توان مالی برای پرداخت تسهیلات به نیازمندان بیشتر و نیز تأمین مالی بخش واقعی اقتصاد از طریق اعطای وام های قرض الحسنه افزایش خواهد یافت که این مهم راهکار موثری برای بهبود شاخص های رونق اقتصادی است.

شایان ذکر است، بانک قرض الحسنه مهرایران در سال ۱۳۸۶ با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال توسط بانک های ملی ایران، ملت، صادرات ایران، بانک سپه، تجارت، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، صنعت و معدن، توسعه صادرات ایران تاسیس شد. با لحاظ کردن این افزایش سرمایه، سرمایه ثبت شده سهامداران به ۲۵ هزار میلیارد ریال و حقوق صاحبان سهام بانک به ۲۸ هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

Twitter Google+ Facebook
272 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه