تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 141330 تاریخ انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: پس از اجرایی شدن قوانین پولشویی اتحادیه اروپا، مؤسسات مالی در آلمان مجوز قانونی برای نگهداری و استفاده از ارزهای مجازی از جمله بیت کوین را خواهند داشت.

بیت کوین در آلمان قانونی می‌شود

 به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، خبرهای جدیدی در راه است که پس از اجرایی شدن قوانین پولشویی اتحادیه اروپا، موسسات مالی در آلمان مجوز قانونی برای نگهداری و استفاده از ارزهای مجازی از جمله بیت کوین را خواهند داشت.

در حالی که هنوز جزئیات مربوط به زمانبندی قطعی این اقدام مشخص نیست، ولی احتمالاً در ۲۰۲۰ اجرایی می شود.

این در واقع یک پیشرفت هیجان‌انگیز برای جامعه بیت کوین نه فقط در آلمان بلکه در سراسر اتحادیه اروپا و حتی فراتر از آن است. ولی پس از معرفی ارز مجازی توسط تعداد زیادی از بانک های سنتی و موسسات مالی، این سرمایه جذابیت بیشتری برای برخی افراد بدبین و سرمایه گذاران اولیه ایجاد می‌کند.

در این بین، یک شرایط برد برد برای بانک‌ها هم هست چون حالا یک بازار کاملا جدید دارند. تا به امروز هیچ موسسه مالی قانونی در آلمان اجازه ارائه مستقیم خدمات مربوط به ارز مجازی را به مشتریانش نداشت. بهترین کاری که می توانستند انجام دهند هدایت غیر مستقیم مشتریان به یک شعبه دیگر یا یک متولی خارجی بود.

با اعمال قوانین جدید، سرمایه گذاران آلمان می توانند در بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال از طریق صندوق های داخلی سرمایه گذاری کنند و مجبور نیستند به صندوق‌های خارجی روی بیاورند. به عبارت دیگر، سرمایه گذاری در ارز های مجازی از طریق یک بانک آلمانی می تواند به آسانی سرمایه گذاری در هر دارایی سنتی دیگری مثل سهام یا اوراق قرضه باشد.

در این بین به نظر می رسد همه در مورد ارزش این اقدام بانک مرکزی آلمان در طرفداری از ارز مجازی متقاعد نشده باشند. برخی منتقدان می‌گویند اعطای مجوز به بانک ها برای فروش مستقیم ارز های مجازی و خدمات مرتبط با آن به مشتریان، ایده بدی است.

به نظر منتقدان، این کار راه را برای اقدامات نامناسب باز میکند و ممکن است برخی بانک ها این دارایی های دیجیتال را به مشتریانشان بفروشند بدون اینکه به درستی خطرات استفاده از این سرمایه را توضیح دهند.

به نظر می رسد بانک های آلمان عقیده دارند استفاده از ارزهای مجازی به عنوان یک ابزار مالی قابل اطمینان، غیرقابل اجتناب است. بیش از ۲۰۰ بانک آلمان برای پیشنهاد یک ارز دیجیتال اروپایی ماند ارز دیجیتال ملی چین متحد شده‌اند.

Twitter Google+ Facebook
364 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه