تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 141757 تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک جهانی علیرغم مخالفت‌های شدید استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، اعلام کرد اعضای هیئت مدیره آن حمایت خود را برای کمک ۱.۵ میلیارد دلاری به چین به صورت وام سالانه تا ۲۰۲۵ اعلام کرده اند.

بانک جهانی به‌رغم مخالفت آمریکا به چین وام می‌دهد

 به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، هیئت مدیره بانک جهانی با اعطای یک وام کم بهره بین ۱ تا ۱٫۵ میلیارد دلار به چین تا ژوئن ۲۰۲۵ موافقت کرده است.

بانک جهانی اعلام کرد اعضای هیئت مدیره آن حمایت خود را  برای کمک ۱٫۵ میلیارد دلاری به چین به صورت وام سالانه تا ۲۰۲۵ اعلام کرده اند. این بانک در همان روز طرح پنج ساله استراتژی وام دهی خود را منتشر کرد.

این اتفاق علیرغم مخالفت‌های شدید استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا  افتاد که پیشتر گفته بود چین باید از برنامه وام حمایتی بانک جهانی کنار گذاشته شود.

نماینده خزانه داری آمریکا در هیئت مدیره بانک جهانی با طرح وام دادن به چین مخالفت کرد و گفت این بانک باید چین را از برنامه‌های وام بدهی خود به کشورهای دارای درآمد پایین و متوسط کنار بگذارد.

بانک جهانی اعلام کرد وام دهی آن به چین طبق طرح «چارچوب همکاری این کشور» به تدریج کاهش خواهد یافت. چین در سال ۲۰۱۹ ، ۱٫۳ میلیارد دلار وام دریافت کرده که کمتر از ۲٫۵ میلیارد دلار وام گرفته شده در ۲۰۱۷ است.

طبق استراتژی ۵ ساله بانک جهانی، سطح وام دهی ممکن است به صورت سالانه نوسان داشته باشد.

منوچین ابراز نگرانی کرد که سرعت بانک جهانی در کاهش تدریجی وام‌دهی به چین بسیار پایین است.

سایر قانونگذاران آمریکا هم نگران هستند. چارلز گریسلی، رئیس کمیته مالی سنای آمریکا گفت:« بانک جهانی از دلارهای مالیات آمریکا استفاده می کند و نباید به کشورهای ثروتمندی که حقوق شهروندانشان را نقض می کنند و تلاش می کنند بر کشورهای ضعیف تر به صورت نظامی و اقتصادی تسلط پیدا کنند، وام دهد».

Twitter Google+ Facebook
322 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه