تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 141884 تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۸
جهرمی

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: وزیر ارتباطات اعلام کرد: امیدواریم تا پایان سال با هماهنگی‌های انجام شده تمامی قبوض کاغذی حذف و به صورت الکترونیکی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، محمدجواد آذری جهرمی در سومین همایش تهران هوشمند با اشاره به توافقنامه سال گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با شهرداری تهران در حوزه هوشمندسازی گفت: با عقد یک توافقنامه تلاش کردیم تهران به شهری سالم و امن تبدیل شود و در همین زمینه نیز توافقاتی انجام شد؛ با اقدامات انجام شده امروز شاهد کاهش زمان خدمت رسانی به مردم هستیم و با ارائه API به شهرداری، سازمان‌های تابعه شهرداری توانستند اطلاعات جدیدی را دریافت کنند که تا به امروز دسترسی با آن با مشکل همراه بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امروز با توسعه مسیریاب بومی و سرمایه گذاری بر داده‌ها دیگر درگیر یک مسیریاب خارجی به نام waze نیستیم و شرکت‌هایی همچون بلد و نشان را داریم که اطلاعاتی از ترافیک را دارند که اپراتورها، مسیریاب‌های خارجی و غیره را ندارند و توانسته‌اند کیفیت بسیار خوبی را ارائه دهند.

وی افزود: امروز فضای استارت آپی کشور به جایی رسیده که اشراف و تخصص آنها در تحلیل اطلاعات از دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها بسیار قوی تر است و باید از ظرفیت آنها استفاده کنیم. جهرمی تاکید کرد: شهرداری تهران یکی از دستگاه‌های برتر در حوزه  دولت الکترونیک است و امیدواریم تا پایان سال با هماهنگی‌های انجام شده تمامی قبوض کاغذی حذف و به صورت الکترونیکی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

آذری جهرمی ادامه داد: شهرداری توانسته تا اکوسیستم خوبی را در زمینه هوشمند سازی ایجاد کند و از کسب  و کارهای استارت آپی حمایت کند. وی ادامه داد: وزارت ارتباطات شعار ندارد و در زمینه همکاری عمل کرد و امروز باید بر توسعه مشارکت بین دستگاهی بگذاریم تا هوشمندسازی تهران با سرعت حرکت کند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: فناوری ضمن اینکه می‌تواند ساختارهای کهنه را پیشرو کند، می‌تواند ساختار ها را تغییر کند؛ شرکت پست به هوشمندسازی تهران  با پست پلاس خواهد پیوست و در همین زمینه بزودی از آن رونمایی خواهیم کرد و پست به موتور برقی، دوچرخه برقی و خودرو برقی خواهدد داشت.

آذری جهرمی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز پنج‌شنبه هفته جاری یک سوپرایز در حوزه هوشمندسازی برای مردم دارد که امیدواریم مورد استقبال قرار گیرد و از شهرداری نیز می‌خواهیم به ما بپیوندند. وی ادامه داد: ما به عنوان یکی از لوکوموتیوهای هوشمندسازی با پست پلاس به این موضوع خواهیم پیوست.

Twitter Google+ Facebook
335 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه