تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 141910 تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۸
ترامپ

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: روزنامه آلمانی اشپیگل پیش‌بینی تعلیق سیستم تجارت جهانی ظرف چند روز آینده به خاطر سیاست‌های رییس‌جمهور آمریکا را مطرح کرد.

به گزارش بانک مردم، رسانه آلمانی از ورشکستگی جهانی در آینده نزدیک با توجه به سیاست های غلط دونالد ترامپ خبر داده است. اشپیگل نوشته است: مخالفان آمریکا اعلام کرده‌اند که این کشور سازمان تجارت جهانی (WTO) را مجبور به متوقف کردن فعالیت خود از اوایل چهارشنبه آینده کرده است، در نتیجه کل سیستم سازمان تجارت جهانی فرو می ریزد و قوانین تجارت جهانی به صورت عملی از بین می روند.

نویسنده این مقاله، سقوط و ریزش آینده سیستم تجارت جهانی را با سیاست های رییس جمهور فعلی دونالد ترامپ مرتبط می داند. زیرا ایالات متحده به مدت دو سال روند انتخاب اعضای جدید هیات استیناف سازمان تجارت جهانی را مسدود کرده است.

تا به امروز هیات استیناف این سازمان هفت پست دارد که از این میان فقط سه مورد تعیین شده است. در عین حال، در تاریخ ۹ دسامبر همچنین دو قاضی در این سازمان از کار بر کنار می شوند. نویسنده این نشریه در پایان اعلام کرد: بدین ترتیب عمر هیات استیناف به پایان می رسد و قدرت اصلی کنترل تجارت در جهان با شکست مواجه می شود.

پیش از این در خبرها آمده بود که مقامات فرانسوی آماده ارتباط با سازمان تجارت جهانی درباره وضع تعرفه های گمرکی احتمالی ایالات متحده بر کالاهای فرانسوی هستند.

منبع: ایبنا
Twitter Google+ Facebook
272 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه