تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 141997 تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه باید اجاره و در اختیار قرار دادن حساب به دیگران جرم تلقی شود، گفت: درحال حاضر سوداگران با اجاره حساب‌های دیگران درآمدهای خود را به آن‌ها واریز می‌کنند تا شناسایی و مشمول مالیات نشوند.

حساب‌های اجاره‌ای مقابله با فرار مالیاتی را دشوار کرده است

به گزارش بانک مردم به نقل از فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره مقابله با پدیده حساب‌های اجاره‌ای و نیابتی گفت: درحال حاضر حساب‌های اجاره‌ای و نیابتی ابزاری برای دور زدن قانون و فرار مالیاتی هستند. نیازمند قوانین سفت و سختی در این زمینه هستیم. اجاره و در اختیار قرار دادن حساب به دیگران باید جرم تلقی شود.

وی ادامه داد: ساماندهی حساب‌های جاره‌ای و نیابتی هیچ مشکلی برای مردم عادی ایجاد نمی‌کند. کسانی از این موضوع ناراحت می‌شوند که به نوعی فرار مالیاتی داشته‌اند و تا الان هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی‌کردند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه پدیده حساب‌های اجاره‌ای مقابله با فرار مالیاتی را دشوار کرده، گفت: در صورت ساماندهی حساب‌های اجاره‌ای و نیابتی فراریان مالیاتی شناسایی و مجبور به پرداخت مالیات می‌شوند. در تمام نقاط دنیا هم از این نوع مالیات‌ها وجود دارند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در پایان تصریح کرد:  درحال حاضر سوداگران با اجاره حساب‌های دیگران درآمدهای خود را به آن‌ها واریز می‌کنند تا شناسایی و مشمول مالیات نشوند. در صورت تحقق این هدف با کسانی که دارای ۵۰ تا حساب بوده‌اند، برخورد می‌شود.

Twitter Google+ Facebook
340 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه