تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 142365 تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۸
رمز امن

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک‌های آمریکا سیستم ایمنی برای جلوگیری از سرقت اطلاعات تحت عنوان رمز امن (SafePass) را استفاده می‌کنند که درجه بالاتری از امنیت را برای مشتریان این بانک فراهم می‌کند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، رمز امن از گوشی تلفن کاربر یا یک کارت کوچک مغناطیسی استفاده می‌کند تا قبل از هرگونه مبادلات مالی خاص به صورت آنلاین، هویت صاحب حساب را چک کند. سیستم رمز امن از دسترسی غیرمجاز به حساب شخصی افراد از طریق بانکداری آنلاین جلوگیری می‌کند.

مشتریان بانکی قبل از استفاده از سیستم رمز امن باید درخواست خود را در سیستم بانکداری الکترونیک آمریکا ثبت کنند و گزینه “سیستم رمز امن را به حساب من اضافه کن” را انتخاب کنند. برای این منظور کاربر باید شماره تلفن خود را وارد کند یا درخواست یک کارت رمز امن کند. وقتی این سیستم فعال شد، انجام مبادلات مالی آنلاین بدون دسترسی به کارت رمز امن یا گوشی تلفن مقدور نخواهد بود.

براین اساس، هربار که کاربر عملیات بانکی را انجام دهد که از طریق بانکداری الکترونیک انجام شده و نیاز به تاییدیه رمز امن داشته باشد، بانک آمریکایی یک کد انحصاری شش رقمی برای کاربر ایجاد می‌کند و آن را از طریق پیام متنی به گوشی تلفن کاربر ارسال می‌کند. در این شرایط سیستم بانکداری الکترونیک از کاربر تقاضای کدی شش رقمی می‌کند و پس از وارد کردن کد به صورت صحیح، ادامه تراکنش مالی مقدور خواهد شد.

از سوی دیگر، در صورتی که کاربر به جای گزینه گوشی تلفن همراه از گزینه کارت رمز امن استفاده کند، دکمه روی کارت را فشار می‌دهد و کد ارائه شده را در سیستم وارد می‌کند.

علاوه بر این، به صورت پیش‌فرض هربار که کاربر بخواهد نام گیرنده قبوض و فیش‌های واریزی خود را تغییر دهد، نیاز به استفاده از رمز امن دارد. علاوه بر این، هربار که مشتری بانکی بخواهد تراکنشی با رقم بالاتر از سقف مبادلات مالی حساب خود انجام دهد نیاز به استفاده از این سیستم دارد.

همچنین کاربر می‌تواند به صورت اختیاری هربار که قصد ورود به سیستم بانکداری الکترونیک را دارد، به جای پاسخ به سئوالات امنیتی این سیستم، از گزینه رمز امن استفاده کند.

Twitter Google+ Facebook
327 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه