تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 142399 تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۸
اینستکس

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آلمان اعلام کرد که «میشائیل بوک» رییس سازوکار حمایت از مبادلات تجاری با ایران – اینستکس- روز ۱۲ ژانویه (۲۲ دی ماه) به ایران سفر خواهد کرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، عباسعلی قصایی درباره اضافه شدن ۶ کشور دیگر اروپایی به اینستکس و امیدواری به راه‌اندازی این سازوکار با اعلام این خبر افزود: امیدواریم میشائیل بوک در سفر به ایران خبرهای خوبی را هم به همراه بیاورد.

وی افزود: رییس اینستکس در جریان سفر خود به تهران در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان شرکت خواهد کرد و ما برای این جلسه از مقامات و مسئولان سیاسی و اقتصادی کشور نیز دعوت کرده‌ایم.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آلمان درباره خوشبینی به راه‌اندازی این سازوکار و انجام تراکنش‌ها نیز گفت: در سفرهای قبلی، آقای بوک تاکید داشت که در حال ارزیابی شرایط و آشنا شدن با مسائل است ولی خبرهایی که از وی داریم آن است که شرایط بهتر شده و امیدوارانه‌تر صحبت می‌کند.

قصایی تصریح کرد: با این حال اینگونه اظهارات به معنای حل شدن تمامی مسائل نیست. اگر این سازوکار کمکی نیز داشته باشد در درجه اول برای بحث دارو و تجهیزات پزشکی خواهد بود و سپس شاید صنایع غذایی و برای بیشتر از این را نمی‌توانیم از اینستکس تصور داشته باشیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره پیش بینی از رقم تراکنش‌ها از طریق اینستکس نیز گفت: عدد دقیقی را نمی‌توان در این زمینه پیش بینی کرد، اما ارقام کوچک اصلا به ما کمکی نخواهد کرد و برای درست شدن اصل تجاری، نیاز به ارقام میلیارد دلاری داریم.

وی با اشاره به شرایط سیاسی اروپا و به ویژه سه کشور حاضر در برجام، اظهار داشت: بعد از انتخابات پارلمانی اخیر، انگلیس به یک ثباتی رسیده ولی در آلمان شاهد تضعیف احزاب قدیمی و قدرت گرفتن احزاب جدید هستیم که برای به ثبات رسیدن، نیاز به مقداری زمان وجود دارد.

رییس اتاق بازرگانی ایران و آلمان ادامه داد: برگزیت در حال رسیدن به نقطه پایانی است و می‌بینیم که در حال حاضر از آمریکا، چین و فرانسه تا چندین کشور همسایه ما هم دارای تلاطماتی هستند و امیدواریم که در این شرایط، اینستکس بتواند حداقل امکاناتی را برای ما به وجود بیاورد.

Twitter Google+ Facebook
328 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه