تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 144015 تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۸
ناطق نوری

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امور باید به دست مردم انجام شود تاکید کرد که دولت باید برنامه ریز و ناظر خوبی بوده و از طریق مالیات کشور را اداره کند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری صبح امروز (دوشنبه) و در چهارمین مراسم اعطای نشان امین الضرب و یکصد و سی و ششمین سالگرد اتاق بازرگانی تهران، گفت: امور اقتصادی باید بدست مردم انجام شود و دولت باید برنامه ریز، هدایت گر، حمایت گر و نظارت گر خوبی باشد و بتواند از تولید حمایت کتد.

وی افزود: متاسفانه نگاه چپ گرایانه که نوعا در دولت های مختلف بوده موجب فاصله گرفتن از این نگاه شده و دلسردی به وجود آورده است. عضو مجمع تشخیص ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در مقطعی بر خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ پافشاری کردند و بعضا جلسات را به طور مستقیم اداره کردند اما مع الاسف موثر واقع نشد و اگر هم انجام شد، بیشتر خصولتی شد تا خصوصی.

حجت الاسلام ناطق نوری اظهار داشت: ضرر خصولتی ها ١٠٠ برابر بیشتر از دولتی ماندن است زیرا نظارتی بر آن نیست و مانند شیر بی یال و دمی می شود که ناظری بر آن نیست و از آن سو استفاده می شود که شد.

وی خواستار استفاده از تجربه دنیا در اجرای امور شد و گفت: دنیا شاید درباره موضوعی ٧٠٠ سال تجربه دارد و این موضوع سرمایه است و نباید برای اجرا، امور را از صفر شروع کرد. عضو مجمع تشخیص تصریح کرد: نگوییم چون نامسلمان هستند حتما خباثتی دارند؛ این موضوع عقلانی و اسلامی نیست.

حجت الاسلام ناطق نوری گفت: اینکه تولیدکننده ای امروز علیرغم تمامی ناملایمات و سختی ها ایستاده و به فعالیت خود ادامه می دهد، ارزشمند است. وی با اشاره به نامه ای که در سال ١٣۶١ و در زمان وزارت کشور خود به همراه جمعی از همفکرانش برای امام راحل نوشته اند، گفت: در آن نامه نوشتیم که گروهی در فکر دولتی کردن مردم هستند و دسته ای که ما هستیم به فکر مردمی کردن دولت هستیم. ما اختلافات جدی درباره بازرگانی داخلی و خارجی، توزیع کالا و صنعت و کارگری با طرف مقابل داشتیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز عصر اینترنت است و باید تمامی مجوزهای لازم برای کسب و کارها را به طر تجمیعی و آنلاین صادر کرد.

Twitter Google+ Facebook
308 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه