تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 144170 تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۸
 پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  رئیس پلیس فتای پایتخت از دستگیری ۵ میوه فروش با ۷۰ شاکی خبر داد و گفت: متهمان با کپی کارت عابر بانک مال باختگان ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

نتیجه تصویری برای تورج کاظمی

به گزارش بانک مردم سرهنگ “تورج کاظمی”  گفت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشتند، مبالغی از حساب های بانکی شان بدون اینکه خریدی داشته باشند، کسر شده است.

وی عنوان داشت: با پایش های اطلاعاتی مشخص شد که مال باختگان در یک موقعیت جغرافیایی قرار دارند و منطقه سکونت آنها یکسان می باشد که با تجمیع پرونده های مشابه، ظن ماموران مبنی بر کپی برداری از کارت عابر بانک مال باختگان قوت گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بررسی های انجام شده مشخص شد که نقطه مبدا کسری وجوه مشترک است، گفت: با به دست آمدن این سرنخ کارآگاهان، موفق شدند یک مغازه میوه فروشی را در محله پیروزی شناسایی کنند.

رئیس پلیس فتا گفت: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، مشخص شد که از کارت مال باختگان خریدهای مختلفی در استان های شیراز و تبریز انجام شده و همکاری چندین متهم در کلاهبرداری از شهروندان متصور شد.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی های قضائی و پلیس فتای تبریز، یکی از متهمان که جوانی ۲۴ ساله بود هنگام خرید گوشی همراه دستگیر شد، گفت: در بررسی های بیشتر تعدادی عابر بانک سرقتی کشف و متهم به پلیس فتای پایتخت برای تحقیقات تکمیلی انتقال یافت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران پلیس فتای پایتخت موفق شدند کلیه اعضای باند ۵ نفره کلاهبرداران کارت های عابر بانک شهروندان را شناسایی و دستگیر کنند، تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه اسکیمر و ۲۰ عدد کارت عابر بانک کپی شده و تعدادی چک سفید امضا ، اطلاعات کارت های کپی شده، اسکناس های تقلبی ، مهر و … کشف شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت ابراز داشت: متهمان دارای سوابق متعدد کیفری اعم از جعل اسناد، کلاهبرداری، سرقت، خرید و فروش مواد مخدر و پخش عمده اسکناس تقلبی هستند.

کاظمی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: با تکمیل پرونده، اعضای این باند در اختیار دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای قرار گرفتند.

رئیس پلیس فتا پایتخت در خاتمه به شهروندان متذکر شد: اسکیمر دستگاهی است که قابلیت کپی کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری بانکی را دارد، سودجویان، اسکیمر را جایی نصب می کنند که قابل رؤیت نیست و زمان انجام این کار مجرمانه، بیش از چند ثانیه طول نمی کشد و فرد قربانی، تنها زمانی متوجه کلاهبرداری و کپی از کارتش می شود که از حساب وی مبالغی کسر شده باشد.#

Twitter Google+ Facebook
360 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه