تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 145416 تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مطابق گزارش بانک مرکزی در دی ماه امسال واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۹۰۰ میلیون تومان سهم ۴۸.۵ درصدی را در معاملات مناطق ۲۲ گانه مسکن تهران داشته اند.

سهم 48 درصدی خانه‌های کمتر از 900 میلیونی در معاملات دی 98

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک مترمربع زیربنای در دیماه سال ۱۳۹۸ حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی “۹۰ تا ۱۰۵” میلیون ریال به ازای هر متر مربع بنا با سهم  ۱۱٫۶ درصد، بیشترین سهم  از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

دامنه قیمتی “۱۰۵ تا ۱۲۰” و “۷۵ تا ۹۰” میلیون ریال به ترتیب با سهم ۱۰٫۸ و ۱۰٫۳درصدی در رتبه‌های بعدی  قرار گرفته‌اند.

در ماه مورد اشاره توزیع حجم  معاملات به گونه‌ای بوده که ۵۷٫۹ درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی شهر تهران  (۱۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان) معامله شده‌اند.

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در دیماه ۹۸ نشان می‌دهد بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۶۰ تا ۷۰ مترمربع با سهم ۱۵٫۲ درصدی اختصاص داشته اشت.

واحدهای دارای زیربنای “۵۰ تا ۶۰” و” ۷۰ تا ۸۰” متر مربع به ترتیب با سهم‌های ۱۴٫۵ و ۱۲٫۶ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع ۵۵٫۹ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

توزیع فراوانی تعداد معاملات برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی

در دیماه سال ۱۳۹۸، توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی ،واحدهای مسکونی با ارزش ۳ تا ۴٫۵ میلیارد ریال با اختصاص سهم ۱۳ درصد ،بیشترین سهم  از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

واحدهای دارای ارزش ۴٫۵ تا ۶ و ۶ تا ۷٫۵ میلیارد ریال نیز به ترتیب با اختصاص سهم‌های ۱۲٫۱ و ۱۰٫۸ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.  در مجموع در این ماه، حدود ۴۸٫۵ درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۹ میلیارد ریال (۹۰۰ میلیون تومان) اختصاص داشته است.

Twitter Google+ Facebook
410 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه