تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 145435 تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: فراگیر شدن جهانی ویروس کرونا که از استان هبئی چین آغاز شده، سرمایه گذاران را بر آن داشته تا به سمت سرمایه های ایمن از جمله طلا و بیتکوین روی بیاورند.

افزایش استقبال از بیت کوین به دلیل گسترش ویروس کرونا

به گزارش بانک مردم به نقل از سی سی ان،  با گسترش ویروس کرونا و روی گرداندن سرمایه گذاران از سرمایه های پرخطر مثل سهام، قیمت بیت کوین در روز دوشنبه به ۹ هزار دلار رسید.

در حالیکه بیت کوین هنوز یک سرمایه گذاری پر خطر به شمار می آید، یک بار دیگر توانست مانند طلا عمل کند. به نظر می رسد ترس از فراگیر شدن جهانی ویروس کرونا دوباره این داستان را بر سر زبان‌ها انداخته که بیت کوین می تواند یک طلای دیجیتال باشد.

قیمت بیت کوین در روز دوشنبه با ۴٫۶ درصد افزایش به ۸۹۸۳٫۹۳ دلار رسید.

با قیمت فعلی، کل سرمایه بیت کوین در بازار بیش از ۱۶۲٫۳ میلیارد دلار است که ۶۵٫۸ درصد کل بازار را تشکیل می‌دهد.

بیت کوین تنها سرمایه دیجیتالی نبود که در روز دوشنبه افزایش قیمت داشت.آلت کوین ها  شامل بیت کوین کش، بیتکوین اس وی، EOS و کاردانو هم حداقل ۷ درصد افزایش قیمت داشتند.

ارزش جمعی تمام ارز های مجازی در حال حاضر ۲۴۶٫۷ میلیارد دلار است که بالاترین حد از ۱۸ ژانویه است.

بیشتر بخوانید

این افزایش ارزش بیت کوین در شرایطی به وجود آمد که سرمایه‌گذاران بازار سهام را کنار گذاشته و به سراغ طلا، اوراق قرضه آمریکا و سایر سرمایه های کم خطر آمده اند.

قیمت طلا ۱٫۱ درصد افزایش یافته و به ۱۵۹۴٫۷۰ در هر اونس در بازار نیویورک رسیده است. به نظر می رسد این فلز زرد برای دومین بار در ۷ سال گذشته به ۱۶۰۰ دلار نزدیک می شود.

برای اولین بار در سال جاری میلادی، نسبت ۶۰ روزه بیت کوین به طلا مثبت شده است. یعنی بیتکوین و طلا همگام با یکدیگر معامله می‌شوند.

حامیان بیت کوین ادعا میکنند ارز دیجیتال مورد علاقه آن ها شکلی از «طلای دیجیتال» است که در زمان خطرات اقتصادی مثل رکود و تورم بالا می تواند ثروتشان را حفظ کند.

فراگیر شدن جهانی ویروس کرونا که از استان هبئی چین آغاز شده، سرمایه گذاران را بر آن داشته تا به سمت سرمایه های ایمن روی بیاورند. این ویروس تا به حال جان ۸۱ نفر را گرفته و هزاران نفر مبتلا شده اند.

Twitter Google+ Facebook
413 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه