تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 146332 تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۸
پالایشگاه

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت شیراز که توسط سازمان خصوصی‌سازی در فرابورس ایران عرضه شده بود، به فروش رسید.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت شیراز شامل ۲۰۵ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۷۲۰ سهم این شرکت که در روز دوشنبه(۲۱ بهمن) توسط سازمان خصوصی‌سازی در فرابورس ایران عرضه شده بود، به قیمت هر سهم ۶۳ هزار و ۴۵۳ ریال به فروش رسید.

این میزان سهام که برای این عرضه به ارزش کل پایه ۱۱ هزار و ۸۴۳ میلیارد و ۸۷۸ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۴۰ ریال قیمت‌گذاری شده بود، به‌صورت ۵۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۲ ساله واگذار شد.

این در حالی است که مبلغ سپرده شرکت در این واگذاری نیز یک هزار و ۱۸۳ میلیارد و ۳۸۷ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۱۰۴ ریال تعیین شده بود که سازمان خصوصی‌سازی آن را به وکالت از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران واگذار کرد.

این گزارش می‌افزاید: سرمایه ثبت شده شرکت پالایش نفت شیراز ۱۰۲۸ میلیارد ریال و موضوع فعالیت آن احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری از کارخانجات صنعتی به منظور تولید، بازاریابی، فروش صدور انواع محصولات شیمیایی، دریافت، معاوضه و خرید خوراک پالایشگاه، پالایش و فرآورش نفت خام و … می‌باشد.

همچنین تا پیش از این واگذری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با ۲۰ درصد، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با ۵۴.۰۵ درصد، شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با ۲۰ درصد و سایر سهامداران با ۵.۹۵ درصد سهامداران عمده شرکت پالایش نفت شیراز بوده‌اند.

Twitter Google+ Facebook
247 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه