تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 146371 تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

فرانسه

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: براساس پیش‌بینی بانک مرکزی فرانسه رشد اقتصادی این کشور پس از تنزل در پایان سال ۲۰۱۹ که با اعتصابات گسترده در بخش صنعت حمل و نقل این کشور تلاقی داشت، در سه ماهه نخست سال جاری افزایش خواهد یافت.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا از رویترز، پیش‌بینی بانک مرکزی فرانسه رشد ۰.۳ درصدی در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ است. رشد اقتصادی دومین اقتصاد برتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سه ماه پیش از آن به ۰.۱ درصد کاهش یافته بود.

کاهش رشد اقتصادی فرانسه اکثر اقتصاددانان و بانک مرکزی این کشور را غافلگیر کرد زیرا این بانک برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی رشد ۰.۲ درصدی را کرده بود اما اعتراضات گسترده بر سر اصلاحات حقوق بازنشستگی که بیش از یک ماه به طول انجامید، به خطوط تولید کارخانه‌های این کشور ضربه زد.

فرانسوآ ویلروی دوگالو رییس بانک مرکزی فرانسه گفت: شرکت‌ها گزینه‌های زیادی نداشتند جز آنکه به جای تولید کالای بیشتر، موجودی انبار خود را به اتمام برسانند.تحلیل ما این است که این کاهش رشد اقتصادی «سکسکه موقتی» است و فرانسه باید در طول سال ۲۰۲۰ به سرعت به روند رو به رشد حدود ۳ درصدی خود بازگردد.

وی ادامه داد: اقتصاد فرانسه در حمایت از این پیش‌بینی، از رشد اشتغال و درآمدزایی سود برد و در کنار آن سرمایه گذاری‌های غیردولتی قوت گرفت. بانک مرکزی فرانسه در تحقیقات ماهیانه خود در مورد شرایط تجاری تازه‌ترین پیش‌بینی خود را از رشد اقتصادی ارائه کرده که نشان می‌دهد شاخص گرایش در صنعت تولید در ماه ژانویه پایدار بوده است.

ماه گذشته به موازات ادامه اعتراضات تولیدکنندگان از کاهش تولیدات خود خبر دادند به ویژه در بخش مکانیک پرواز، خودروسازی و تجهیزت الکترونیکی که همگی به خطوط تولید پیچیده متکی هستند.

Twitter Google+ Facebook
248 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه