تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 146784 تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
اسکناس

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: طرح گام بانک مرکزی در حوزه تراکنش‌های بانکی و نقل و انتقالات باعث شده که مدیریت نقدینگی در کشور با ابزار نظارتی بهتر عمل کند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا محمدرضا پورابراهیمی گفت با اشاره به رونمایی طرح گام از سوی بانک مرکزی، گفت: این طرح با هدف حمایت، افزایش نقدینگی و سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی رونمایی شده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح گام، سازوکاری ایجاد می‌کند که واحدهای تولیدی برای تامین سرمایه در گردش به جای دریافت تسهیلات از بانک‌ها، بر ضمانت و اعتبار بانک‌ها تکیه و با استفاده از اوراق گام نسبت به تامین مالی خود اقدام کنند، افزود: همین حذف وجوه نقد می تواند تا حدودی جلوی تورم افسار گسیخته را بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه طرح گام بانک مرکزی در حوزه تراکنش های بانکی و نقل و انتقالات باعث شده که مدیریت نقدینگی در کشور با ابزار نظارتی بهتر عمل کند، تصریح کرد: با این اقدام نوین مانند همه جای دنیا دیگر پول وجود ندارد و اعتبار جا به جا می شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه با کاهش پرداخت های نقدی و حذف وجوه بسیاری از مشکلات فعلی از بین می رود، گفت: در حال حاضر با طرح گام پرداخت های غیر نقدی هر سقفی می تواند داشته باشد که این خود مشکل تامین مالی واحدهای تولیدی را از میان بر می دارد.

وی با بیان اینکه طرح گام بانک مرکزی مورد حمایت و تایید است، تصریح کرد: باید به سمت رونمایی از چنین طرح هایی حرکت کنیم، زیرا رشد اقتصادی در گرو همین طرح ها است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با افزایش رصد و نظارت و همچنین کنترل بهتر بر شبکه های مالی بسیاری از مشکلات از بین خواهد رفت، از اینرو باید به سمت کمتر شدن سهم نقدینگی در مبادلات حرکت کنیم.

Twitter Google+ Facebook
121 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه