تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 147043 تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: میزان سپرده‌های ارزی نزد سیستم بانکی کشور در آذر امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از بخش پولی و بانکی کشور حجم سپرده‌های ارزی نزد سیستم بانکی تا آذرماه سال جاری به بیش از ۶۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده که رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

حجم این سپرده‌ها در سال گذشته ۵۶۹ هزار میلیارد تومان بوده است که در اسفندماه سال گذشته نیز به ۵۹۲ هزار میلیارد تومان رسید.

البته بر اساس آمار منتشر شده این رقم علاوه بر سپرده‌های ارزی شامل تسهیلات و اعتبارات دریافتی از خارج از کشور نیز می‌شود.

از سوی دیگر مجموع سپرده‌های دولت نزد نظام بانکی به همراه تسهیلات این بخش به بیش از ۱۰۹ هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به آذرماه سال گذشته بیش از ۳۹ درصد رشد کرده است.

میزان سپرده‌های دولت نزد نظام بانکی کشور در سال گذشته حدود ۷۸ هزار میلیارد تومان بوده که اکنون رقم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را رد کرده است.

این در حالی است که از این رقم، بیش از ۸۱ هزار میلیارد تومان آن سپرده‌های دولت نزد بانک مرکزی است که با احتساب رقم ۵۲ هزار میلیارد تومانی سال گذشته رشد ۵۵ درصدی در این حیطه به چشم می‌خورد.

Twitter Google+ Facebook
218 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه