تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 147255 تاریخ انتشار : ۴ اسفند ۱۳۹۸
صندوق بین المللی پول

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا ۰.۱ درصد از رشد اقتصاد جهان را کم می‌کند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، صندوق بین المللی پول اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا احتمالاً رشد اقتصاد چین را در سال جاری میلادی تا ۵.۶ درصد کاهش می دهد که ۰.۴ درصد کمتر از دورنمای ماه ژانویه است. این ویروس همچنین ۰.۱ درصد از رشد اقتصاد جهان را کم می کند.

کریستالینا جورجیوا، رییس صندوق بین‌المللی پول، این پیش بینی را برای بانک های مرکزی و وزرای دارایی ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان در ریاض فرستاد ولی گفت صندوق بین‌المللی پول آینده وحشتناک‌تری را پیش بینی می کند.

چین در روز شنبه یک کاهش شدید در تعداد مرگ و میرهای جدید و موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داد، ولی مقامات بهداشتی جهان هشدار داده اند هنوز برای پیش بینی شیوع این ویروس خیلی زود است چون موارد ابتلا به این بیماری در کشورهای دیگر رو به افزایش است.

جورجیوا گفت: «در سناریوی فعلی، سیاست های اعلام شده در حال اجرا هستند و اقتصاد چین در سه ماه دوم سال جاری میلادی به شرایط عادی باز می گردد. در نتیجه، تاثیر آن بر اقتصاد جهان نسبتاً کم و کوتاه مدت خواهد بود.

ولی ما سناریو های وحشتناک تری را هم در ذهن داریم، یعنی شرایطی که شیوع این ویروس طولانی‌تر و گسترده تر شود. در این شرایط پیامدهای آن برای رشد اقتصاد جهان هم وسیع تر خواهد بود».

اجلاس جی ۲۰ در  آخرین پیش‌نویس اطلاعیه رسمی خود، اهمیت کمتری برای شیوع ویروس کرونا به عنوان یک خطر برای رشد اقتصاد جهان قائل شده است. جورجیوا گفت صندوق بین‌المللی پول آماده است برای فقیرترین و آسیب‌پذیرترین اعضای خود امتیازاتی در نظر بگیرد.

Twitter Google+ Facebook
96 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه