تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 148878 تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سخنگوی صندوق بین‌المللی پول درخواست ونزوئلا را برای پنج میلیارد دلار وام اضطراری جهت مبارزه با ویروس کرونا رد کرد چون هیچ توافقی بین ۱۸۹ عضو این صندوق در مورد رهبر قانونی ونزوئلا وجود ندارد.

صندوق بین‌المللی پول درخواست وام کرونایی ونزوئلا را رد کرد

 به گزارش باک مردم به نقل از یاهو نیوز، صندوق بین المللی پول به سرعت درخواست روز سه شنبه ونزوئلا را برای پنج میلیارد دلار وام اضطراری جهت مبارزه با ویروس کرونا رد کرد. شیوع این ویروس بیش از پیش به اقتصاد آسیب دیده این کشور ضربه زده است.

سخنگوی صندوق بین‌المللی پول گفت نمی شود با این درخواست موافقت کرد چون هیچ توافقی بین ۱۸۹ عضو این صندوق در مورد رهبر قانونی ونزوئلا وجود ندارد. نیکلاس مادورو یا خوان گوایدو که تحت حمایت آمریکا قرار دارد.

وی گفت:« متاسفانه صندوق بین المللی پول در جایگاهی قرار ندارد که به این درخواست رسیدگی کند. این صندوق با کشورهایی کار می‌کند که دولت آنها توسط جامعه بین الملل به رسمیت شناخته شود و چنین شفافیتی در مورد ونزوئلا وجود ندارد».

با وجود اینکه آمار ابتلا به ویروس کرونا در ونزوئلا محدود بوده و تنها ۳۳ مورد گزارش شده است، آسیب اقتصادی احتمالی ناشی از شیوع این ویروس بر کل ۳۰ میلیون جمعیت این کشور تاثیر می گذارد.

صنعت نفت ونزوئلا حتی قبل از شیوع این ویروس فلج شده بود. تحریمهای شدیدی که سال گذشته توسط دولت ترامپ بر ونزوئلا اعمال شد، تولید نفت این کشور را تقریباً نصف کرده و بحران بشر دوستانه در آن را وخیم تر کرده است. این شرایط باعث شده حدود ۵ میلیون نفر از کشور فرار کنند.

آمریکا که بزرگترین سهامدار صندوق بین المللی پول است و در تصمیمات آن حق وتو دارد، مانع کمک این صندوق به دولت مادورو شد.

Twitter Google+ Facebook
221 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه