تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 149280 تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: ظهر امروز اخباری غیررسمی درباره استعفای شاپور محمدی از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در فضای مجازی مطرح شده است، که تا این لحظه صحت آن از مراجع رسمی مورد تأیید قرار نگرفته است.

به گزارش بانک مردم به نقل از اقتصادآنلاین، سعید اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس درباره شایعه استعفای شاپور محمدی و معرفی حسن قالیباف اصل به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار به اقتصادآنلاین گفت: اعضای شورای عالی بورس از بعد از ظهر امروز، شایعه استعفای شاپور محمدی را مانند سایرین، از طریق فضای مجازی دریافت کردند. از آنجا که استعفای رئیس سازمان به صورت محرمانه مستقیما به دست وزیر محترم اقتصاد و دارایی می‌رسد، صحت این موضوع را باید از آقایان دژپسند و محمدی جویا شد.

بیدگلی در ادامه افزود: اما موضوع انتخاب فردی جدید برای سکانداری سازمان بورس و اوراق بهادار هنوز در شورای عالی بورس مطرح نشده است. در قانون اوراق بهادار مصوب ۱۳۸۴، چنین آمده است که اعضای هیأت مدیره سازمان بورس به توصیه رئیس شورای عالی بورس و با تأیید شورای عالی بورس انتخاب می‌شوند و همچنین رئیس سازمان (رئیس هیأت مدیره سازمان بورس) به پیشنهاد اعضای هیأت مدیره و تأیید اعضای شورای عالی بورس انتخاب می‌شود. بنابراین به نظر می‌رسد دست‌کم تا این لحظه باید خبر انتخاب رئیس جدید سازمان را مردود دانست، چرا که شورای عالی بورس هنوز در این رابطه جلسه‌ای تشکیل نداده است.

لازم به ذکر است که گفته می‌شود، شاپور محمدی به دلیل اظهار نظر وزیر اقتصاد درباره وجود یا عدم وجود حباب قیمتی در بازار سهام اختلاف نظر داشته است. این اختلاف نظر از اواخر بهمن‌ماه آغاز شده بود و حالا به نظر می‌رسد که پس از گفتگوی وزیر اقتصاد با رسانه ملی در شب گذشته به اوج خود رسیده است.

طبق آخرین پیگیری‌ها، به نظر می‌رسد شایعه استعفای شاپور محمدی این بار صحت دارد و گویا وزیر اقتصاد با این استعفا موافقت کرده و حسن قالیباف اصل (مدیرعامل سابق شرکت بورس) را به عنوان گزینه اصلی سکانداری سازمان بورس و اوراق بهادار در نظر دارد.

Twitter Google+ Facebook
251 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه