تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 152311 تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

ویروس کرونا 8.8 تریلیون دلار برای اقتصاد دنیا هزینه دارد

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: طبق گزارش بانک توسعه آسیا همه گیری ویروس کرونا بین ۵.۸ تا ۸.۸ تریلیون دلار برای اقتصاد دنیا هزینه دارد.

 به گزارش بانک مردم به نقل از تنسیم، طبق گزارش بانک توسعه آسیا همه گیری ویروس کرونا بین ۵٫۸ تا ۸٫۸ تریلیون دلار برای اقتصاد دنیا هزینه دارد.

این رقم بیش از دوبرابر مقداری است که ماه گذشته پیش بینی شده بود و برابر با ۶٫۴ تا ۹٫۷ درصد تولید اقتصادی در جهان است.

این پیش بینی در شرایطی انجام شده که گسترش ویروس کرونا همچنان فعالیت اقتصادی در سراسر جهان را فلج کرده است.

مقامات دولتی در سراسر جهان اقدامات سختگیرانه ای برای حفاظت از اقتصادشان از تاثیرات ویروس کرونا در نظر گرفته اند.

یاسویوکی ساوادا، اقتصاددان ارشد بانک توسعه آسیا میگوید:« بررسی‌های جدید تصویر گسترده‌ای از تاثیرات احتمالی همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد را نشان میدهد و بر نقش مهم مداخلات سیاست در کاهش آسیب وارد شده به اقتصاد تاکید میکند».

بانک توسعه آسیا اعلام کرد در این بررسی ها تخمین زده شده که محدودیت حمل و نقل فعالیت‌های اقتصادی ۶ ماه دیگر طول می کشد و در بهترین حالت فرض بر این است که این محدودیت ها تنها سه ماه پا برجا بماند.

بانک های مرکزی در سراسر جهان اقدامات گسترده ای برای کاهش نرخ بهره در پیش گرفته اند و محرکهای مالی بزرگی برای کمک به مبارزه با تاثیرات همه گیری ویروس کرونا اختصاص داده اند. این اقدامات بازارهای مالی را مختل کرده و ترس از رکود عمیق اقتصاد جهان را به وجود آورده است.

آمار جدید در روز گذشته نشان داد تاثیر عظیم همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد آمریکا که بزرگترین اقتصاد جهان است باعث شده تنها در هفته گذشته ۳ میلیون درخواست برای مزایای بیکاری ثبت شود.

تقریباً یک چهارم نیروی کار آمریکا درخواست مزایای بیکاری داده اند. جروم پاول، رئیس خزانه داری آمریکا هشدار داد بهبود اقتصادی در این کشور آهسته و دردناک خواهد بود.

Twitter Google+ Facebook
111 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه