تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 153098 تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

جدیدترین خبر در مورد سهام عدالت

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: علاقمندان به واگذاری سهام عدالت در صورتی که واجد سه ویژگی باشند می‌توانند درخواست فروش خود را با مراجعه به یکی از شعب یانک مسکن در سراسر کشور ثبت کنند.

به گزارش بانک مردم به نقل از  پایگاه خبری هیبنا، تمام شعب بانک مسکن در سراسر کشور از ششم خرداد سفارش فروش سهام عدالت یک گروه از دارندگان سهام را دریافت و ثبت می‌کنند.
به دنبال آزادسازی سهام عدالت، شورای عالی بورس با تبدیل شعب بانک‌ها به عاملان کارگزاری‌های بورسی به طور موقت موافقت کرد تا دارندگان سهام عدالت در صورت تمایل به فروش بتوانند به جای شرکت‌های کارگزاری به بانک مراجعه کنند. به این ترتیب مقرر شد شعب بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری به نمایندگی از شرکت‌های کارگزاری نسبت به دریافت سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت اقدام و مراتب فروش سهام مذکور را به کارگزاری ذیربط ارجاع کنند.
دریافت سفارش فروش سهام عدالت مشتریان بانک مسکن نیز در حال حاضر در تمام شعب جریان دارد. کسانی که برای فروش سهام عدالت خود قصد مراجعه به شعب بانک مسکن را دارند، در وهله اول باید دارنده این سهام بوده و قصد واگذاری امر فروش به بانک را داشته باشند. از سوی دیگر لازم است این افراد حتما شماره شبای متعلق به حساب بانک مسکن خود را به عنوان شماره حسابی که سود سهام عدالت را دریافت می‌کرده‌اند، معرفی کرده باشند چراکه صرفا در اینصورت شعب بانک مسکن می‌توانند امور ارجاع فروش سهام مشتریان به کارگزاری را دنبال کنند. علاوه بر این مشتریان مذکور حتما باید در سجام ثبت نام کرده باشند . سجام یا سامانه جامع اطلاعات مشتریان فعال در بازار سرمایه توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه‌اندازی شده و برای حضور در بازار سرمایه یک پیش‌شرط لازم است. به این ترتیب تمام افراد دارای کد بورسی که قصد ادامه فعالیت در بازار سرمایه را دارند باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام‌ها از سال ۹۸ به طور گسترده آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
طبیعی است فقط مشتریانی که در مراجعه به سامانه الکترونیکی سهام عدالت، روش «سهامداری مستقیم» را برای آزادسازی سهام عدالت انتخاب کرده باشند، می‌توانند امر فروش را به بانک‌ها واگذار کنند.
بر اساس اعلام دایره امور نهادها و ابزارهای مالی بازار سرمایه بانک مسکن، شعب بانک مسکن در حال حاضر عاملیت شرکت کارگزاری بانک مسکن را بر عهده دارند و به نیابت از کارگزاری، درخواست فروش سهام عدالت مشتریان این بانک را ثبت می‌کنند. شعب این بانک حداکثر هر سه روز یکبار درخواست‌های ثبت شده را برای فروش به قیمت روز در اختیار شرکت کارگزاری بانک مسکن قرار دهند. بنابراین پروسه فروش سهام عدالت از زمان ثبت درخواست تا فروش و واریز وجه به حساب صاحب سهام، حدود یک هفته به طول می‌انجامد.
در این مرحله بنا بر بخشنامه‌ وزارت اقتصاد امکان واگذاری ۳۰ درصد از سهام عدالت هر فرد متقاضی فروش وجود دارد.

Twitter Google+ Facebook
157 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه