تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 153113 تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

توافق صندوق بین المللی پول برای اعطای وام 5.2 میلیارد دلاری به مصر

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: صندوق بین المللی پول در بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور کاهش تأثیر اقتصادی بحران کرونا در مصر بر اساس یک توافق اولیه در سطح کارشناسان قرار است وام ۵.۲ میلیارد دلاری در صورت نیاز به این کشور عربی اعطا کند.

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، صندوق بین المللی پول روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور کاهش تأثیر اقتصادی بحران کرونا در مصر بر اساس یک توافق اولیه در سطح کارشناسان قرار است وام ۵٫۲ میلیارد دلاری در صورت نیاز به این کشور عربی اعطا کند.

این توافقنامه یک‌ساله برای اعطای وام اضافی به مصر که منوط به تصویب هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول است، در پی اعطای ۲٫۸ میلیارد دلار وام اضطراری ماه گذشته تحت عنوان صندوق تأمین مالی سریع صورت گرفت.

مصر که پرجمعیت‌ترین کشور جهان عرب است در اواخر سال ۲۰۱۶ مشمول برنامه سه‌ساله صندوق بین المللی پول برای استفاده از وام ۱۲ میلیارد دلاری شد. پس از دریافت این وام ارزش پول مصر کاهش یافت و دولت این کشور یارانه‌ها را قطع کرد.

این اقدامات باعث شد تا پس از خیزش‌های مردمی در سال ۲۰۱۱ که سرمایه‌گذاری خارجی را تحت تأثیر قرار داده بود، علاقه سرمایه گذاران به این کشور مجدداً جلب شود.

رئیس نمایندگی صندوق بین المللی پول در مصر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کمک مالی از دستاوردهای مصر در طول سه سال گذشته حمایت خواهد کرد و به پیشرفت پایدار این کشور و همچنین رشد اقتصادی فراگیر‌تر و ایجاد شغل در میان مدت، نیز کمک خواهد کرد.

وزارت دارایی مصر روز جمعه در بیانیه‌ای جداگانه گفت: این توافق نامه در این مرحله علاوه بر حفظ دستاوردهای برنامه اصلاحات اقتصادی مصر، برای اطمینان بازارها و سرمایه گذاران از توانایی اقتصاد این کشور برای مقابله با تأثیرات بحران کرونا مهم است.

Twitter Google+ Facebook
93 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه