تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 154601 تاریخ انتشار : ۸ تیر ۱۳۹۹
بانک مرکزی: اجاره‌بهای مسکن در خرداد 31 درصد افزایش یافت

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بررسی آمار منتشر شده بانک مرکزی حاکی از آن است که نرخ اجاره‌بهای مسکن در تهران و کل مناطق شهری طی ماه خرداد به ترتیب ۲۴.۶ و ۳۰.۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم بر اساس گزارش بانک مرکزی از مجموع ۱۰۷۷۸ واحد مسکونی معامله شده در خرداد امسال، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۸٫۹ درصدی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. سهم مذکور در مقایسه با خردادماه سال قبل حدود ۸ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بیش از ۲۰ سال ساخت افزوده شده است.

طی خردادماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی معاملاه شده از طریق بنگاه‌های املاک شهر تهران ۱۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۱٫۶ و ۴۲٫۵ درصد افزایش یافته است.

در میان مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران بیشتری متوسط قیمت مربوط به منطقه یک با ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و کمترین آن با ۸ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان مربوط به منطقه ۱۸ است. ارقام مذکور نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۳٫۶ و ۴۷٫۶ درصد افزایش یافته است.

بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری شهر تهران و کل مناطق شهری طی خردادماه امسال نشاندهنده رشد به ترتیب معادل ۲۷٫۶ و ۳۰٫۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ است.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته وزارت راه و شهرسازی گزارش تحولات بازار مسکن در آخرین ماه بهار امسال را منتشر کرد. بر این اساس متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان با رشد حدود ۲ میلیون تومانی نسبت به اردیبهشت ۹۹ به ۱۹ میلیون و ۷۱ هزار تومان افزایش یافته است. به طور معمول گزارش‌های منتشر شده از سوی بانک مرکزی با گزارش‌های وزارت راه از بازار مسکن تفاوت‌هایی دارد.

Twitter Google+ Facebook
99 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه