تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 154632 تاریخ انتشار : ۸ تیر ۱۳۹۹
ادامه عرضه سنگین ارز از سوی بازارساز/ 120 میلیون دلار امروز وارد بازار شد

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: اطلاعات دریافتی خبرنگار تسنیم از میزان عرضه ارز در بازار طی روز جاری بیانگر عرضه ۱۲۰ میلیون دلار با قیمت ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان و ۳ میلیون یورو با قیمت ۲۱ هزار تومان است.

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، بعد از افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر و ثبت رکوردهای نجومی برای دلار، با ورود بازارساز و افزایش عرضه مدار قیمتی ارز تغییر جهت داد و برهمین اساس ترمز گرانی بیشتر دلار کشیده شد.

بازارساز از روز سه شنبه هفته قبل با عرضه سنگین مانع از رشد بیشتر قیمت ها در بازار شد؛ امروز اما عرضه بازارساز نسبت به روزهای قبل بسیار بیشتر بوده است.

اطلاعات دریافتی خبرنگار تسنیم از مسئولان مربوطه بیانگر آن است که طی روز جاری بازارساز  ۱۲۰ میلیون دلار با نرخ ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان در بازار عرضه کرده که از این میزان ۱٫۸ میلیون دلار معامله شده است. ضمن اینکه طی روز جاری ۳ میلیون یورو نیز عرضه شده از این میزان ۵۰۰ هزار یورو با قیمت ۲۱ هزار تومان معامله شده است.

بررسی های صورت گرفته از معاملات ارزی در بازار ارز تهران  حاکی از آن است که  تقاضای خرید به طور چشم‌گیری در نرخ های اعلامی در کانال ها بشدت کاهش یافته و نرخ معاملات در بازار رسمی به مراتب پایین تر می ‌باشد.

ضمن اینکه معاملات واقعی در محل ارز صرافی ها  بسیار محدود و در حدود قیمتی ۱۸۹۰۰ الی ۱۹۰۰۰ تومان برای دلار است.

به گزارش تسنیم، دیروز نیز علاوه بر عرضه ارز در صرافی‌های منتخب  بازارساز عرضه سنگین حدود ۷۱ میلیون دلاری با نرخ ۱۸ هزار و ۴۵۰ تومان داشت که تاکنون حدود ۱/۵میلیون دلار آن معامله شد.

اطلاعات دریافتی خبرنگار تسنیم بیانگر آن است که علاوه بر عرضه ۷۱ میلیون دلاری روز جاری، بازارساز از روز سه‌شنبه تا ظهر پنج‌شنبه هفته گذشته بیش از ۱۸۰ میلیون دلار در بازار عرضه داشته است.

بعد از ثبت رکوردهای بالا در بازار ارز و عبور دلار از کانال ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان با ورود بازارساز به بازار قیمت‌ها تغییر جهت داد و با سیر نزولی همراه شد.

حضور پرقدرت بازارساز و با عرضه سنگین ارز موجب سقوط نرخ ارز ظرف ۳ روز در بازار و بازگشت دلار از کانال ۲۰ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان شد.

صرافی‌ها و فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند عرضه‌های ارز از سوی بازارساز در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد و همین امر سبب کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهد شد.

نکته مهم در بازار ارز این است که در روزهای اخیر خریداری در بازار وجود نداشته و تعداد فروشنده‌ها بسیار بیشتر از خریداران است؛ تشدید نوسانات و ورود بازارساز به بازار موجب شده فروشنده‌ها بیشتر شوند.

گفتنی است، قیمت دلار برای فروش هم‌اکنون در بازار متشکل ارزی ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان و صرافی‌های بانکی ۱۹ هزار و ۵۰ تومان اعلام شده است.

انتهای پیام/

Twitter Google+ Facebook
91 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه