تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 155110 تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۹

روحانی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم حضور یافت

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: متن سوال از رئیس جمهور در محورهای علت نابسامانی بازار ارز، خودرو و مسکن منتشر شد.

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح سوال را رئیس‌جمهور تدوین کرده‌اند که قرار است این طرح امروز یکشنبه(۱۵ تیر) جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود.

طبق اصول ۲۱۰ و ۲۱۱ آیین نامه داخلی مجلس، هرگاه ۷۵ تن از نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کنند، سؤال از رئیس جمهور به جریان می‌افتد؛ تاکنون بیش از ۱۰۰ تن از نمایندگان مجلس این طرح را امضا نموده‌اند.

متن طرح سوال از رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

با عنایت به مفاد اصل ۸۸ قانون اساسی و با استناد به مواد ۲۱۰ و ۲۱۱ قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدینوسیله سوالات اینجانبان در ۵ محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد.

۱- چرا و به چه دلیل قیمت ارزهای خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

۲- علت از هم گسیختگی اوضاع بازار مسکن و خودرو و تورم عجیب و غریب چند صد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی ۷ سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تامین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

۳- در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پررویی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل نماید حتی در عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس!

۴- قرار شد دولت بخاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا، به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

۵- از فروردین ۹۷ که قیمت دلار دولتی ۴۲۰۰ تومان اعلام شد، تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است. به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تاثیری بر کنترل تورم داشته است؟

Twitter Google+ Facebook
144 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه