تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 155555 تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۹

صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات شد- اخبار اقتصادی - اخبار ...

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: آمادگی جابجایی وجوه ارزی صادرکنندگان از طریق صرافی بانک از هر مبدا به هر مقصدی را داریم.

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، علی صالح آبادی در نشست خبری به تشریح عملکرد بانک توسعه صادرات پرداخت و اظهارداشت: ۱۹ تیر بانک وارد بیست و نهمین سال فعالیت خود شد؛ این بانک نقش موثری در پیشبرد هدف توسعه صادرات غیرنفتی در کشور ایفا کرده است.

وی افزود: ارزحاصل از صادرات غیرنفتی می تواند کشور را در این شرایط اداره کند؛ یکی از مبادی تامین ارز کشور از محل صادرات غیرنفتی است برهمین اساس ماموریت بانک توسعه صادرات که حمایت از صادرات غیرنفتی است، دو چندان می شود.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه بیش از ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در سال قبل داشتیم، تصریح کرد: در سه دهه اخیر حمایت های زیادی از صادرات غیرنفتی داشتیم حتی زمانی که صادرات نفتی در اوج بود بازهم صادرات غیرنفتی همراستا با صادرات نفتی بود.

صالح آبادی با تاکید براینکه هیچ اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشتیم، ادامه داد: عملکرد بانک توسعه صادرات در بازار بین بانکی مناسب است و عمدتا سپرده گذار بوده تا سپرده پذیر. ضمن اینکه در قیاس با سایر بانکها اموال مازادمان خیلی پایینتر است.

وی افزود: درحالی که بالای ۸۰ درصد تسهیلات بانک ارزی است، حجم معوقات با توجه به بحران و شرایط ارزی ۱۱ درصد و‌در بخش ریالی ۴ درصد است.
البته سعی کردیم شرایط بازپرداخت تسهیلات را برای مشتریانی که بخاطر تحریم و کرونا اسیب دیده اند را تسهیل کنیم چراکه مدتی مرزها بسته بود و امکان فعالیت وجود نداشت.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در ادامه ضمن اشاره به اینکه میانگین نرخ سودمان ۱۴ الی ۱۴٫۵ درصد است، گفت: بسته حمایت از شرکت های دانش بنیان را اجرایی کردیم که طبق یکی از مواد این بسته نرخ سود تسهیلات پرداختی به این شرکت ها ۱۲ درصد است؛ حدود ۴ هزار میلیارد ریال منابع برای شرکت های دانش بنیان در نظرگرفتیم.

وی تصریح کرد: خرید اسکناس ارزی صادرکنندگان به نرخ سنا را برای حمایت از صادرکنندگان انجام می دهیم؛ این روند از مرداد سال گذشته با کسب مجوز از بانک مرکزی شروع شده و همچنان ادامه دارد. امادگی داریم به نرخ روز تمام ارزی که صادرکنندگان اورده اند به نرخ روز سنا خریداری کرده و ریال انرا همان روز به حساب صادرکننده واریز کنیم.

وی افزود: اگر خودشان بخواهند بفروشند باید ۲ هزار دلار ۲ هزار دلار بفروشند ولی ما یکجا به نرخ روز این خرید را انجام میدهیم. همچنین آمادگی جابجایی وجوه ارزی صادرکنندگان از طریق صرافی بانک از هر مبدا به هر مقصدی را داریم.

Twitter Google+ Facebook
102 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه