تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 155699 تاریخ انتشار : ۲۲ تیر ۱۳۹۹

مازاد عرضه ارز در نیما به یک میلیارد و 401 میلیون یورو رسید

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در شرایطی که به خاطر محدودیت منابع ارزی بهای ارز در چند ماه اخیر افزایش یافته است، در سامانه نیما مجموع میزان عرضه ارز یک میلیارد و ۴۰۱ میلیون یورو بیشتر از میزان ارز خریداری برای واردات، بوده است.

به گزارش بانک مردم به نقل از فارس، همانطور که در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد عرضه ارز حاصل از صادرات بیشتر از خرید ارز بابت واردات بود، در تیر ماه هم این مازاد عرضه و افزایش فاصله عرضه با تقاضا ادامه یافته است.

میزان عرضه در فروردین ماه ۵۳۱ میلیون یورو، میزان خرید بابت واردات ۴۱۳ میلیون یورو، در اردیبهشت ماه میزان عرضه یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون یورو و تقاضا ۷۵۹ میلیون یورو، در خرداد عرضه ارز یک میلیارد و ۸۷ میلیون یورو و میزان تقاضای ارز ۶۱۳ میلیون یورو بوده است.

از اول تا ۲۱ تیر ماه هم یک میلیارد و ۱۴ میلیون یورو عرضه و ۶۷۶ میلیون یورو تقاضا وجود داشته است.

در ۳ ماه و ۲۱ روز اول امسال، ۳ میلیارد و ۸۶۵ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات عرضه شده و ۲ میلیارد و ۴۶۳ میلیون یورو بابت واردات پرداخت شده است.

به گزارش فارس، اگر کشور و به خاطر ویروس کرونا و هر مساله دیگری با محدودیت ارزی روبروست و افزایش تقاضای ارز به خاطر بیشتر بودن تقاضا نسبت به عرضه است و مسئولان بانک مرکزی محدودیت زمانی برای بازگشت ارز حاصل صادرات تعیین کرده‌اند، چرا در سامانه نیما همواره عرضه ارز بیش از تقاضا است. این سوالی است که مسئولان بانک مرکزی باید به آن پاسخ دهند.

Twitter Google+ Facebook
116 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه