تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 157007 تاریخ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۹
تورم

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مرکز آمار ایران اعلام کرد: تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٣٩٩ (تورم سالانه) به ٢٧,۶ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ١.۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار” (١۵,٧ درصد) و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش تعمیر وسایل نقلیه موتوری و کالاهای شخصی و خانگی (٣۵.۶ درصد) است. در  بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش “خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار” (١۵,٧ درصد) و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش ” تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی” (٣۵.۶ درصد) می‌باشد.

تورم فصلی

همچنین تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل بهار ١٣٩٩ به ۶,٧ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴.١) ٢.۶ واحد درصد افزایش دارد. کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش ­های “آموزش (١.٨)”و “خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار” (۵.٠ درصد) است. بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به “واسطه گری های مالی” (١۴.۵ درصد) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور  نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار ١٣٩٩ به ٢۶,۶ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢۵.۶) ١.٠ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارایه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل بهار ١٣٩٩ نسبت به فصل بهار ١٣٩٨، ٢۶.۶ درصد افزایش دارد. در  بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش “خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار” (١۵.٧ درصد) و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش ” تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی” (٣۵.۶ درصد) می‌باشد.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٣٩٩ (تورم سالانه) به ٢٧,۶ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٢٩.٠) ١.۴ واحد درصد کاهش نشان می­ دهد. در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش “خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار” (١۶.٣ درصد) و بیش­ترین آن مربوط به بخش ” هتل و رستوران ” (۴١.٩ درصد) است.

Twitter Google+ Facebook
76 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه