تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 157581 تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

لیست شعب بانک آینده تهران | دانرو مگ

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  بانک آینده در پاسخ به گزارش منفی یک روزنامه در مورد تسهیلات نجومی به پروژه ایران‌مال اعلام کرد: ارزش سهام بانک در حال افزایش است و نگارنده بی‌اطلاع از بورس است.

به گزارش بانک مردم، در جوابیه بانک آینده به گزارش منفی روزنامه شرق که در روز دوشنبه با عنوان «تسهیلات نجومی برای یک مال» منتشر شد آمده است:

جناب آقای مهدی رحمانیان
صاحب امتیاز و مدیر مسئول محترم روزنامه صبح”شرق”
سلام و احترام
عطف به مطلب منتشر شده در شماره ٣٧٨٣ آن نشریه، در روز دوشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٩، با عنوان” تسهیلات نجومی برای یک مال”، مقتضی است، ترتیبی دهند، پاسخ ذیل، وفق ماده(٢٣) قانون مطبوعات کشور، در اولین شماره انتشار یافته آن نشریه درج گردد:
به آگاهی عموم می‎رساند؛ پیشینه ایجاد پروژه‎های مربوط به بانک‎آینده، صرفاً، ناشی از فرآیند ادغام و انتقال دارایی‎های نهادهای ادغامی سابق به این بانک، وفق مصوبه شورای محترم پول و اعتبار می‎باشد؛ بدیهی است، تأمین مالی پروژه‎های مذکور و شناسایی سود تسهیلات مرتبط با آن‎ها، به منظور صیانت مجدانه از منافع آحاد ذی‎نفعان بانک، به ویژه، سپرده‎گذاران گرامی، تا رسیدن آنها به مرحله بهره‎برداری کامل و دستیابی به ارزش افزوده مورد نظر است.
لذا، ابهام مربوط به “عدم وجود وثایق معتبر” در بند (۵) گزارش حسابرسی صورت‎های مالی منتهی به پایان سال ١٣٩٧، با تملیک سهام شرکت‎های توسعه بین‏الملل ایران‎مال و بازرگانی بهار اقتصاد کامیاران، در مردادماه سال ١٣٩٨ و وصول تمامی مطالبات مرتبط با شرکت‎های مذکور، به طور کامل منتفی شده است. کما این که، رویداد فوق، در یادداشت (۵۶) صورت‎های مالی پیش‎گفته، با عنوان “رویدادهای بعد از تاریخ ترازنامه” و در بند (١۵)گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک، با عنوان “تأکید بر مطلب خاص”، به طور کامل و واضح افشا و تبیین شده است؛ که با هر نیت و مقصودی، در مطلب انتشار یافته مذکور؛ مورد غفلت کامل قرار گرفته است.
به نظر می‎رسد، نگارنده گزارش با گزینش برخی بندهای حسابرسی بیش از هر چیز به دنبال منفی‎بافی با چشم‎پوشی کامل از موفقیت‎های رخ‎داده در بانک آینده بوده است.
در گزارش اخیر بانک، منتشره در سامانه کدال، شاهد کاهش قابل توجه ٧٠درصدی زیان این بانک هستیم؛ رشد ٢٧درصدی سود وجه التزام تسهیلات اعطایی، رشد ۵٨ درصدی سود حاصل از سرمایه‎گذاری‎ها و سپرده‎گذاری‎ها و همچنین رشد شگفت‎آور ٢٨۶٠٣ درصدی سایر درآمدها از مهمترین عوامل کاهش زیان در این دوره است که هیچ اشاره‎ای به این نکات نشده است!
از سویی دیگر، بانک دارایی‎هایی را به دلایلی که عنوان شد از مدت‎ها قبل داشته که با پیگیری‎های فراوان در یک فرآیند ساماندهی در حال تملیک و یکپارچه‎سازی آن‎هاست و عرضه عمومی این دارایی‎ها به مردم از طریق بورس و در راستای اجرای موضوع مهم خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری، تکلیف شده به همه بانک‎هاست که برای بانک آینده جای بسی خرسندی است که در خروج از بنگاه‎داری و واگذاری دارایی‏ها پیش‎قدم بوده است.

نگارنده مطلب در جای دیگر به کاهش ارزش سهام بانک آینده در بازار سهام اشاره می‎کند که از بی‎اطلاعی وی از اوضاع این‎روزهای بورس و فرابورس حکایت دارد! چرا که شفاف‎سازی بانک‎آینده در تملیک دارایی‎ها، کاهش قابل توجه زیان و اعلام برنامه عرضه سهام زیرمجموعه‎ها در بازار سهام سبب شده تا ارزش سهام بانک از حدود ۳۰ آذر سال گذشته از ۱۶۴۶ریال به ۱۹۲۰۲ریال رسیده و حتی بعد از اعلام شفاف‎سازی‎های اخیر تقاضای خرید خود را حفظ کند؛ در واقع، جامعه سهام‎داری به ارزش‎های بنیادین این بانک و البته تغییرات رو به جلو و مثبت آن پی‌برده‎اند ، در حالی که نگارنده مغرض گزارش مزبور از همه این وقعیت‎های بسیار شفاف، غفلت کرده‎است.
از این روی، برای تنویر افکار عمومی و جلوگیری از وهن بانک، با انتشار مطالب فاقد پشتوانه حرفه‌ای، اطلاعات مربوط به مازاد ارزش قابل توجه پروژه‎های مذکور که توسط هیأت کارشناسان رسمی دادگستری در حال ارزیابی می‎باشد، پس از کسب نتیجه و صدور گزارش نهایی، از طریق سامانه اطلاع رسانی “کدال”، به آگاهی عموم خواهد رسید.
با این همه، هیأت مدیره بانک آینده، با اهتمام حداکثری، در اعتلای نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران، “شفافیت مالی، پاسخ‎گویی و حساب‎دهی” را به عنوان اصلی جداناپذیر در امتداد عملیات اصلی بانک دانسته و هیچ‎گونه قصوری در افشای کامل اطلاعات مورد نیاز ذی‎نفعان، با در نظرگرفتن ملاحظات حساس بازار سرمایه را، متوجه خود نمی‎داند.

Twitter Google+ Facebook
231 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه