تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 160605 تاریخ انتشار : 13 اکتبر 2020
بانک مرکزی

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مهم‌ترین راهکار برای تبادلات اقتصادی میان کشورمان با کشورهای دیگر و بازگشت درآمدهای ارزی، ایجاد و انعقاد پیمان‌های پولی چندجانبه میان کشورها است.

به گزارش بانک مردم به نقل از خانه ملت، سیدغنی نظری خانقاه سفر رییس کل بانک مرکزی به کشور عراق را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سفر با هدف مذاکره با مقامات بانکی و اقتصادی عراق صورت گرفت و طبق گفته های رییس کل بانک مرکزی نتایج و دستاوردهای قابل قبولی در حوزه آزادسازی منابع ارزی و رفع محدودیت ها داشته است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من سفر رییس کل بانک مرکزی به کشور عراق با تاخیر صورت گرفت، این سفر باید خیلی زودتر انجام می شد، البته آقای همتی باید در چند ماه اخیر برای آزادسازی پول های بلوکه شده کشورمان به کشورهای بسیاری سفر می کرد که متاسفانه این مسئله محقق نشد.

بانک مرکزی از دیپلماسی اقتصادی برای آزادسازی منابع ارزی استفاده کند. وی افزود: در سال اخیر بسیاری از درآمدهای کشورمان در قبال ارائه خدمات و کالا به کشور بازنگشته و این مسئله موجب کمبود ارز و افزایش قیمت ها در بازار داخلی شده است، از اینرو بانک مرکزی و دستگاه های مرتبط باید از ظرفیت های موجود برای دیپلماسی اقتصادی با کشورهای مربوطه استفاده کنند.

تاثیر چشمگیر آزادسازی منابع ارزی در اقتصاد کشور

نظری خانقاه ادامه داد: آزادسازی منابع ارزی کشورمان در کشورهای مختلف از جمله عراق تاثیر گسترده ای در اقتصاد کشور خواهد داشت و این مسئله می تواند به ثبات بازار کمک شایانی کند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: به نظر من اساسی ترین و مهم ترین راهکار برای تبادلات اقتصادی میان کشورمان با کشورهای دیگر و بازگشت درآمدهای ارزی، ایجاد و انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه و چندجانبه میان کشورها است، قطعا کشورها باید خود را از سلطه دلار رها کرده و به سمت استفاده از پول های ملی حرکت کنند.

وی گفت: در سال اخیر موضوعات بسیاری درباره انعقاد پیمان های پولی میان ایران با کشورهای مختلف مطرح شده، اما متاسفانه تاکنون این امر به درستی محقق نشده است.

Twitter Google+ Facebook
60 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه