تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 4492 تاریخ انتشار : 18 شهریور 1394
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم : مدیرعامل بانک قوامین، برنامه‌های بانک قوامین در راستای بانکداری اسلامی را در چند محور اعلام کرد.

 احمدرضا خطیبی برنامه های زیر را در راستای بانکداری اسلامی چنین عنوان کرد:مهندسی مجدد عملیات بانکی با تأکید بر بانکداری اسلامی در فرآیندهای کاری، تدوین و اجرای برنامه‌های جامع آموزشی بانکداری اسلامی در رده‌های مختلف سازمانی بانک، برنامه‌ریزی به منظور ایجاد استقرار نظام ارزیابی عملکرد شرعی در انجام عملیات بانکی، بهره‌گیری از مشاوره فقهی علما بالاخص در مجموعه سازمانی، برنامه ریزی برای نهادینه کردن فرهنگ بانکداری اسلامی در سطح درون سازمان مجموعه کارکنان و برون سازمان مخاطبان بانک، انطباق و هماهنگی سیاست‌های کلان و تخصیص منابع با اهداف و مقاصد بانکداری اسلامی.
وی به اقتصاد مقاومتی اشاره می‌کند و درباره نقش بانکداری در این نوع از اقتصاد می‌گوید: تببین نقش نظام بانکداری در متن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با همکاری فعالان اصلی این صنعت مهم‌ترین گام در این راستا خواهد بود. بدیهی است ارکان برنامه‌های مبتنی بر نقش بانک‌ها در فضای اقتصاد مقاومتی نباید به دور از واقعیت‌های اقتصادی صنعت بانکداری باشد چرا که این امر بدون در نظر گرفتن خط مشی‌های فعلی، زیرساخت‌های حقیقی و چارچوب‌های حفظ بقای بانک‌ها، مانند بسیاری از سیاست‌های پیشین توسعه اقتصادی به یک تراژدی شکست ختم خواهد شد.
از سوی دیگر پایبندی همه اعضای شبکه بانکی به آنچه به عنوان سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پذیرفته‌اند، اصلی بنیادین در تحقق اهداف و چشم‌اندازهای مد نظر سیاست‌گذاران است. در این میان وجود موسسات اعتباری غیر مجاز، بازارهای پولی و بانکی زیرزمینی، فشارهای مالی ارگان‌های ذی‌نفوذ برای پرداخت تسهیلات تکلیفی، فقدان نظام مدون و قابل اعتماد اعتبارسنجی، عدم یکپارچگی فرایندهای ذخیره اطلاعات پولی و مالی و عدم شفافیت قوانین و مقررات برخورد با بدهکاران کلان شبکه بانکی عمده‌ترین چالش بانک‌ها برای ایفای نقش در این سیاست کلان ملی است.
وی همچنین به نقش بانک مرکزی نیز اشاره می‌کند و می‌گوید: نکته حائز اهمیت دیگر نقش بانک مرکزی به عنوان سکان‌دار شبکه بانکی در جهت‌دهی سیاست‌های کلان پولی و مالی است که انتظار می‌رود در این راستا ضمن حفظ اصل استقلال این ارگان از تمامی ارکان اقتصادی کشور نقش سیاست‌گذاری و نظارتی خود را همچون گذشته با اقتدار و با رویکردی سازنده و با مشارکت بیشتر شبکه بانکی ایفا کند، قطعاً گسترش فضای ارتباطات بانک‌ها با بانک مرکزی بالاخص در حوزه سیاست گذاری احتمال دستیابی به آرمان‌های پیش رو را به شدت تقویت کرده و پایه‌های اصلاحات در فضای پول و بانکداری را استحکام خواهد بخشید.

منبع: ایستا نیوز

Twitter Google+ Facebook
1,875 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه