تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 5300 تاریخ انتشار : 11 مهر 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس بانک مرکزی اندونزی ضمن اشاره به ادامه بی ثباتی اقتصاد جهانی از احتیاط این کشور در سیاست های اقتصادی خبر داد.

آگوس مارتوواردوجو، رئیس بانک مرکزی اندونزی، هشدار داد که هنوز وضعیت اقتصاد جهانی بی ثبات است و باید نسبت به تصمیمات مالی و پولی، به ویژه نرخ بهره محتاطانه رفتار کرد.
رئیس بانک مرکزی اندونزی تصریح کرد: افزایش نرخ بهره ایالات متحده به علاوه کاهش رشد اقتصادی چین، اقتصاد کشورهای در حال توسعه مانند اندونزی را تحت تاثیر قرار داده و به همین دلیل باید مراقب سیاست گذاری ها باشیم.
وی اظهار کرد: بانک مرکزی اندونزی باید از هر گونه ریسک پذیری در شرایط ناپایدار اقتصاد جهانی پرهیز کند.
پیش از این، آژانس مرکزی آمار اندونزی اعلام کرده بود: با توجه به نرخ تورم ۲ درصدی در طول دوره ژانویه تا سپتامبر، بانک مرکزی رسیدن به تورم ۴ درصدی را با کاهش یا افزایش ۱ درصدی پیش بینی کرده است.
رئیس بانک مرکزی اندونزی اظهار کرد: احتمالا نرخ تورم در ماه سپتامبر به ۲٫۲۴ درصد می رسد و ما هنوز برای اعمال سیاست های ویژه در اقتصاد تا آخر سال جاری میلادی سه ماه دیگر فرصت داریم.
وی ادامه داد: هنوز شرایط برای کاهش قیمت در ماه اکتبر وجود دارد، اما؛ ممکن است که توسعه سرمایه گذاری در بخش زیرساخت ها نرخ تورم را بالا ببرد که این افزایش احتمالا اندک خواهد بود.
در ۱۷ سپتامبر، بانک اندونزی تصمیم گرفت که نرخ بهره را برای وام ها در حد ۷٫۵ درصد و برای سپرده ها در حد ۸ درصد قبلی حفظ کند.

منبع: موج
Twitter Google+ Facebook
1,624 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه