تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 5303 تاریخ انتشار : 11 مهر 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس کل بانک مرکزی با تأیید برنامه پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی ساخت توسط بانک مسکن از به کارگیری منابع بانک مرکزی جهت کاهش نرخ سود بانکی خبر داد و گفت: مردم از حاشیه بازار ارز خرید نکنند.

ولی الله سیف در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: بانک مرکزی همواره هشدار داده در جهت سالم سازی معاملات ارز مردم برای تأمین ارز خود به صرافی‌های مجاز مراجعه کنند. از دیرباز سابقه کلاهبرداری در این بازار وجود داشته و مردم ما باید با توجه به این تجربه‌ها برای خرید ارز به صرافی‌های مجاز مراجعه کنند.

وی با تأکید براینکه مردم نباید به کسانی که در خیابان اقدام به فروش ارز کنند اعتماد کنند. تصریح کرد: ممکن است این ارزی که دست فروشان خریداری می‌شود جعلی باشد و تبعات منفی بسیاری را به بار آورد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: به عنوان مثال کسی که ارز خود را از حاشیه بازار خریداری و به کشور اروپایی سفر کرده است علاوه بر مشکلات مالی جعلی بودن ارز می‌تواند مشکلات مضاعفی را برای وی به بار آورد.

سیف تأکید کرد: لذا به نظرم مهمترین توجهی که مردم در بحث خرید ارز باید مدنظر داشته باشند این است که به صرافی‌های مجاز مراجعه کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بانک مسکن مدل پرداخت تسهیلات ساخت با سقف ۱۰۰ میلیون تومان را در دستور کار قرار داده بیان کرد: البته این تسهیلات تا همان سقف‌های قبلی یعنی ۴۰، ۵۰ و ۶۰ قابل تخصیص بوده و بقیه آن در پایان مشارکت مدنی (دوران ساخت) تسویه می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین با اشاره به اینکه در بحث نرخ سود بانکی با توجه به شرایط بازار پولی و مالی کشور بانک مرکزی باید با ابزارهای غیرمستقیم نسبت به کاهش آن اقدام کند گفت: با تصمیمات اخیر بانک مرکزی در جهت رفع تنگنای مالی و همچنین کاهش نرخ سود بانکی و نزدیک کردن این نرخ به نرخ تورم، بانک مرکزی از منابع داخلی خود نسبت به حضور در بازار غیربانکی(بین بانکی) اقدام می‌کند.

به گفته سیف این برنامه در شش ماه دوم سال با هدف اصلی ایجاد تناسب نرخ سود بانکی با نرخ تورم که برای تولید نیز قابل تأمین باشد اجرایی می‌‌شود.

 

منبع: تسنیم

Twitter Google+ Facebook
1,128 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه