تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 5692 تاریخ انتشار : 18 مهر 1394
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:خبرگزاری رویترز اعلام کرد، پس از آنکه صورتجلسه آخرین نشست سیاست گذاری بانک مرکزی آمریکا نشان داد، این بانک عجله ای برای افزایش نرخ بهره ندارد، قیمت طلا در بازارهای جهانی بشدت بالا رفت.

به گزارش رویترز، قیمت طلا برای تحویل در ماه دسامبر (آذر) دیروز (جمعه)در بازار کامکس نیویورک ۱۱٫۶۰ دلار یا یک درصد بالا رفت و به ۱۱۵۵٫۹۰ دلار در هر اونس رسید و بالاترین سطح خود از ۲۱ اوت (۳۰ مرداد)را تجربه کرد. این هفته قیمت طلا در بازار کامکس نیویورک ۱٫۷ درصد افزایش پیدا کرد.
در بازار لندن نیز قیمت تحویل فوری طلا پس از آنکه به سطح ۱۱۵۹٫۸۰ دلار در هر اونس رسید و بالاترین سطح خود از ۲۴ اوت (دوم شهریور) را تجربه کرد، در پایان معاملات این بازار به ۱۱۵۱٫۵۵ دلار در هر اونس رسید.
با این حال، سرمایه گذاران هنوز نسبتا محتاط عمل می کنند، زیرا بسیاری از سیاست گذاران بانک مرکزی آمریکا بر این باورند که نخستین افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۵ رخ خواهد داد.
این نخستین بار در یک دهه اخیر است که بانک مرکزی آمریکا می خواهد نرخ بهره در این کشور را افزایش دهد. این بانک به منظور تقویت سرمایه گذاری و افزایش نرخ رشد اقتصادی در آمریکا، نرخ بهره را نزدیک صفر نگه داشته است.
به گزارش ایرنا، دیروز، نرخ برابری دلار در مقابل یورو به کمترین سطح خود در چند هفته اخیر رسید در حالی که شاخص سهام در بورس های مهم جهان بیشترین افزایش هفتگی خود از سال ۲۰۱۱ را تجربه کردند.

منبع: بنکر

Twitter Google+ Facebook
1,205 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه