تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 6750 تاریخ انتشار : 6 آبان 1394
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دولت عمان فعالانه در حال اجرایی کردن قانونی است که بیمه درمان برای تمامی کارگران و مهاجران اجباری شود و کارفرمایان موظف به پرداخت حق بیمه شوند.
دولت عمان درصدد اجرای برنامه ای است که بر اساس آن بیمه درمان برای تمامی اقشار این کشور اجباری شود.
به گزارش  ایشا اینشورنس ریویو، دولت عمان فعالانه در حال اجرایی کردن قانونی است که بیمه درمان برای تمامی کارگران و مهاجران اجباری شود و کارفرمایان موظف به پرداخت حق بیمه شوند.
در این گزارش آمده است که با اجرایی این قانون انتظار می رود که صنعت بیمه این کشور رشد بی نظیری را تجربه کند. به همین دلیل با درنظر گرفتن طرح ها و برنامه های انجام شده در عربستان سعودی، قطر و ابوظبی، قانون جدیدی برای تصویب به کابینه این کشور ارائه شده است.
به گزارش وب سایت “تایمز اف عمان”، این قانون بیمه درمان همچنین با همکاری و مطالعه دقیق با دولت کره جنوبی تدوین شده است.
به گفته مدیر برنامه و مطالعات وزارت بهداشت عمان، در مرحله نخست این قانون تنها شرکت های بزرگ را در بر می گیرد که کارگران مهاجر بیشماری را در مجموعه خود دارند و با دقت نتیجه اجرایی این قانون بررسی خواهد شد.
این برنامه اجباری هرچند کمک خوبی به دولت عمان است اما از سوی دیگر فرصت مناسبی را در اختیار بیمه گران فعال در این کشور قرار می دهد. بازار بیمه درمان در این کشور رو به رشد است.
پیش از این نیز در خبرها آمده بود که ناظر بازار سرمایه عمان (CMA) با همکاری بانک مرکزی عمان در حال تهیه پیش نویس مقررات جدید بانک-بیمه هستند. به گفته مقامات رسمی، این مقررات جدید بر مسائلی مانند سوءفروش و حمایت از مشتری متمرکز شده است.
در حال حاضر ۲۲ شرکت بیمه در این کشور پادشاهی از جمله ۱۱ شرکت محلی و ۱۱ شبعه از شرکت های خارجی فعال هستند و تنها چهار شرکت در فهرست تایید شده قرار دارند. در این میان چهار شرکت نیز در زمینه بیمه اسلامی فعالیت می کنند.
طبق گزارش های منتشر شده، میانگین رشد سالانه صنعت بیمه عمان در هفت سال گذشته ۱۴ درصد بوده است. بنابراین به نظر می رسد که اکنون زمان مناسبی برای افزایش میزان سرمایه ها در این کشور است.
طبق این گزارش، عمان در حال حاضر حدود ۴٫۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد که ۲٫۳۵ میلیون نفر آنان شهروندان مقیم این کشور هستند.
منبع: بانک و بیمه
Twitter Google+ Facebook
1,326 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه