تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 7314 تاریخ انتشار : 13 آبان 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران آمار عملکرد بازار بیمه‌ای در نیمسال نخست سال جاری را منتشر ساخته که بر این اساس حجم حق بیمه تولیدی بازار بیمه با ۱۳٫۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ۱۱۶٫۹هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش خبرنگار نسیم،این گزارش می‌گوید که سهم بخش غیر دولتی از این مقدار به ۵۵٫۱ درصد رسیده و بیمه ایران نیز ۴۴٫۹ درصد دیگر حق بیمه تولیدی را به عهده گرفته است.

گزارش بیمه مرکزی از عملکرد شرکت‌های بیمه‌ای در نیمسال نخست سال جاری بیان می‌دارد که شرکت بیمه دانا با ۵٫۵ درصد، ملت با ۹٫۱۲ درصد، نوین با ۱۱٫۱۹ درصد، میهن با ۱۸٫۱۵ درصد، متقابل کیش با ۹۸٫۱۵ درصد و تعاون با ۱۴٫۹ درصد رشد منفی درحق بیمه تولیدی، نیمسال نخست سال جاری را به پایان برده‌اند.

برابر این گزارش، شرکت های بیمه ای دانا با ۶٫۴ درصد، ملت با ۱٫۳ درصد، نوین با ۱٫۲ درصد، متقابل کیش با عدد صفر و تعاون با ۲۹ صدم درصد،ازکل بازار بیمه  کشور در نیم سال  نخست امسال سهم داشته اند.

بیمه مرکزی در ادامه گزارش خویش اذعان داشته که شرکت‌های بیمه ای “سینا” با ۱۳٫۱ درصد و”دی” با ۶ درصد رشد منفی، دو شرکتی بودند که شش ماهه اول امسال را در بخش خسارت پرداختی با رشد منفی به ایستگاه پایانی برده اند.

بخش دیگر گزارش بیمه مرکزی از عملکرد شرکت‌های بیمه‌ای در شش ماهه اول امسال مربوط به تعداد موارد خسارت شرکت‌های بیمه‌ای مربوط بوده که بر این اساس بیمه دانا با ۱۰٫۶ درصد،کارآفرین با ۶۵٫۱ درصد، سینا با ۳۴٫۳ درصد، ایران معین با ۲۸٫۹ درصد، میهن با ۲۲٫۱ درصد، متقابل کیش با ۷۸٫۳ درصد، آرمان با ۳۱ درصد  و آسماری با ۸۵٫۳ درصد رشد منفی،نیمه ابتدایی امسال را به پایان برده اند.

براساس این گزارش فقط هشت  شرکت‌ بیمه ای  ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، معلم، کوثر و پاسارگاد (هر یک دارای سهم بالاتر از سه درصد) در مجموع ۸۲.۶ درصد از حق بیمه تولیدی را به خود اختصاص داده اند.

هم اکنون بیش از ۲۸  شرکت بیمه ای  در صنعت بیمه  کشور فعال هستند.

تعداد بیمه‌نامه‌های صادره در این مدت نیز با ۶.۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۲۲ میلیون فقره رسیده است.

بیمه شخص ثالث و مازاد طی این مدت ۳۳.۴ درصد حق‌بیمه‌های تولیدی را به خود اختصاص داده و ۳۲.۲ درصد از حق بیمه های تولیدی نیز مرتبط با بیمه درمان است. سهم بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل نیز به ترتیب به میزان ۱۰.۲ و ۵.۱ درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسید.

خسارت پرداختی :

بر اساس این گزارش، شرکت های بیمه همچنین در شش ماهه اول سالجاری حدود ۵۷.۷ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداختند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

بخش غیردولتی ۵۵.۲ درصد از خسارت های بازار بیمه را جبران کرده است. طی این مدت شرکت های بیمه همچنین بیش از ۱۱.۸ میلیون مورد خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۲.۹ درصد رشد داشته است.

۳۸.۸ درصد از خسارت‌های بازار بیمه در رشته بیمه شخص ثالث و مازاد و ۳۴.۶ درصد در رشته بیمه درمان پرداخت شده است.

بیمه های بدنه اتومبیل و زندگی نیز به ترتیب حدود ۶.۹ و ۶.۵ درصد از خسارتهای پرداختی بازار بیمه سهم دارند.

نسبت خسارت :

طی این مدت، نسبت خسارت بازار بیمه معادل ۴۹.۳ درصد بود و در مقایسه با سال قبل ۳.۹ واحد افزایش نشان ‌داد. نسبت خسارت ۸ شرکت بیمه: نوین، سینا، ملت، دانا، میهن، آسیا، پارسیان و البرز بالاتر از این میزان در بازار بیمه بوده است ( به ترتیب با: ۹۴.۴، ۷۷.۲، ۷۰.۲، ۶۳.۴، ۶۰.۲ ، ۵۲.۹ ،۵۲ و ۵۰.۵ درصد).

چهار رشته‌ بیمه اعتبار، بدنه اتومبیل، ثالث و مازاد و درمان به ترتیب با حدود ۲۷۲.۶، ۶۵.۸، ۵۷.۴ و ۵۲.۹ درصد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه داشتند.

پس از این رشته ها، نسبت خسارت رشته‌ های مسئولیت و حوادث راننده (با ۴۷.۷ و ۴۷.۴ درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته های بیمه بوده اما پایین تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارند.

Twitter Google+ Facebook
1,333 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه