تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 8279 تاریخ انتشار : 24 آبان 1394
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در جلسه تعیین تکلیف پرداختی بیمه به بیمارستان‌ها به‌ریاست جهانگیری مقرر شد رییس‌کل بانک مرکزی گروهی را تعیین کند تا به‌همراه نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط جزئیات و مسائل فنی موضوع را به‌دقت مورد بررسی قرار دهند و نتیجه را اعلام نمایند.

جلسه تعیین تکلیف پرداختی بیمه به بیمارستان‌ها عصر امروز (شنبه) به‌ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری با تأکید بر لزوم تدوین طرحی جامع برای جبران کسری‌ها و پرداخت به‌موقع بیمه‌ها به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، گفت: اگر طرحی مناسب و کارآمد برای حل این مشکل تدوین شود، خدمتی ماندگار است که نظام درمانی کشور را ساماندهی خواهد کرد.

وی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده برای حل مشکل بدهی بیمه به بیمارستانها با استفاده از تسهیلات بانک‌های تجاری توسط سازمان‌های بیمه‌گر، این طرح را مثبت ارزیابی کرد و از رییس کل بانک مرکزی خواست گروهی را تعیین کند تا به‌همراه نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط، جزئیات و مسائل فنی موضوع را به‌دقت مورد بررسی قرار دهند و نتیجه را اعلام نمایند.

نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هم در این جلسه با اشاره به اهمیت و اولویت بخش سلامت و درمان کشور، گفت: سازمان برای تقویت بیمه سلامت و حل مشکلات موجود در خصوص پرداخت بیمه‌ها به بیمارستانها، حداکثر تلاش خود را به کار خواهد گرفت و از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار نخواهد کرد.

در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون،کار و رفاه اجتماعی، رییس کل بانک مرکزی، مدیران عامل سازمان تأمین اجتماعی، بیمه سلامت ایران و بانک رفاه کارگران نیز حضور داشتند، گزارشی از میزان واریزی سازمان‌های بیمه‌گر طی سال ۹۳ تا ۹۴ ارائه شد.

در این نشست مدیران عامل سازمان تأمین اجتماعی و بیمه سلامت ایران نیز گزارشاتی از وضعیت و مشکلات موجود ارائه کردند.

در ادامه این جلسه همچنین راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکلات تأمین مالی نظیر استفاده از تسهیلات بانکهای تجاری توسط سازمانهای بیمه‌گر مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای حل مشکلات اتخاذ شد.

منبع: جهان نیوز
Twitter Google+ Facebook
2,055 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه