تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 10278 تاریخ انتشار : 17 آذر 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو شورایعالی پول و اعتبار گفت: سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج نگران نباشند و مجلس همه توان خود را برای اجرای عدالت و احقاق حق به کار می‌بندد. محمد رضا پورابراهیمی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با “بانک مردم” با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج گفت: اولین کسی که باید در این مورد پاسخگو باشد جناب آقای میرعلی مدیرعامل فعلی موسسه مالی ثامن‌الحجج است.
وی افزود: ما می‌خواهیم حقوق مردم را حفظ می‌کنیم. موضع ما همان قانون است؛ براساس مقرارات و قانون باید موسسات و بانک‌هاٰ صورت‌های مالی و اطلاعات حساب سپرده‌گذاران را تقدیم بانک مرکزی کنند. این قانون است و بانک مرکزی نمی‌تواند بدون حسابرسی و دانستن جزئیات صورت‌های مالی به ساماندهی موسسات اعتباری بپردازد.
عضو ناظر شورایعالی پول و اعتبار با اشاره به دلایل مشکلات به وجود آمده موسسه اعتباری ثامن‌الحجج گفت: شاید سپرده‌گذاران فکر کنند که همه مدارک را موسسه تحویل بانک مرکزی داده و همه چارچوب‌ها رعایت شده اما بانک مرکزی قانون را عایت نمی‌کند و مجوز را نمی‌دهد. اگر قانون رعایت شده و همه مدارک لازم را آقای میرعلی داده به ما در مجلس اعلام کند تا ما از بانک مرکزی مطالبه کنیم و بخواهیم با رعایت قانون مجوز دهد. اما تا کنون چنین اتفاقی رخ نداده و طبیعی است که روند صدور مجوز کند شود.
وی افزود:”اگر از “ثامن‌الحجج” چیز بیشتری از سایر موسسات مالی خواسته شده حق با مسوولان این موسسه است. اگر بانک مرکزی موارد فراقانونی از آنها طلب کرده ما خودمان برای احقاق حق سپرده‌گذاران و مسوولانش پا پیش می‌گذاریم. حرف ما این است که این موسسه چارچوب‌ها را رعایت کند آیا نباید چنین مطالبه‌ای وجود داشته باشد؟ نمی‌دانیم چرا برخی از مسوولان ثامن‌الحجج از شفافیت‌سازی نگران هستند.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج گناهی نکرده‌اند گفت: مسوولان موسسه باید تلاش بیشتری برای دریافت مجوز انجام دهند.اگر بانک مرکزی بگوید ما از قیافه آقای میرعلی خوشمان نمی‌آید و مجوز نمی‌دهیم خب بانک مرکزی تخلف کرده است اما یک وقتی بانک‌ مرکزی می‌گوید ما مدارک و اطلاعات خواستیم و خواستار شفافیت شدیم اما آنها همکاری نمی‌کنند. اگر این واقعیت داشته باشد مشکل مجلس و بانک مرکزی و یا هر نهاد دیگر نیست بلکه مشکل خود موسسه و مسوولانش هستند.

وی درباره تجمع سپرده‌گذاران مقابل مجلس به “بانک مردم” گفت: سپرده‌گذاران به جای اینکه مقابل مجلس یا هر جای دیگر تجمع کنند باید مقابل ساختمان کسی تجمع کنند که صورت‌های مالی را نمی‌فرستد و جزئیات سپرده سپرده‌گذاران را به بانک مرکزی نمی‌دهد و مانع سریع‌تر شدن روند صدور مجوز می‌شود.

پورابراهیمی در پایان گفت: بانک مرکزی که با میرعلی مشکل خانوادگی و پدرکشتگی که ندارد که مجوز نمی‌دهد. مشکل فعلی یک مشکل شخصی نیست بلکه مشکل طی نشدن روند دریافت مجوز است. اگر آقای میرعلی مدعی است مدارک لازم را تحویل داده و قانون را رعایت کرده از بانک مرکزی شکایت کند و  مطمئن باشی دادگاه علیه بانک مرکزی حکم خواهد داد.
مطمئن باشیدمجلس اگر بانک مرکزی حقی از موسسه و سپرده‌گذاران ضایع کرده حتما آن را پیگیری می‌کند و احقاق حق می‌کند. اگر هم موسسه حق سپرده‌گذاران را تضییع کرده حتما برای گرفتن آن حق هم تلاش می‌کنیم و در هر دو صورت سپرده‌گذاران نگران نباشند.

بیشتر بخوانید:

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل سرپرستی موسسه در تهران

اعضای خانواده میرعلی،مدیرعامل “ثامن‌الحجج” هم ممنوع‌الخروج شده‌اند

سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج این هفته را هم با تجمع آغاز کردند+عکس روز

این ثامن، آن ثامن نیست!/اشتباه و دردسر برخی از سپرده‌گذاران

موسسه اعتباری آرمان ایرانیان در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید

سپرده‌گذاران افضل‌توس هم خواهان مجوز از بانک مرکزی شدند

روز پرخبر؛درخواست سپرده‌گذاران چند موسسه غیرمجاز+عکس

مدیرعامل تعاونی ثامن‌الحجج ممنوع‌الخروج شد!

هیات نظارت بر فعالیت ثامن‌الحجج تشکیل شد/گام مهم برای مجوز

پلمب شعب ثامن‌الحجج در البرز تکذیب شد+عکس

سپرده گذاران ثامن الحجج در اصفهان هم کلافه شدند

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

آیا موسسه ثامن‌الحجج مجوز می‌گیرد؟ از تجمع تا امید

ثروتی: چرا بانک مرکزی پاسخ سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج را نمی‌دهد؟

ورود دادستانی کل کشور به مساله موسسات مالی غیر مجاز

تجمع دوباره سپرده‌گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

مذاکره با بانک مرکزی برای مجوز دادن به ثامن‌الحجج

حمایت تلویحی یک مدیر وزارت کشور از ثامن‌الحجج!

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج؛ دوشنبه ۹ آذر

دغدغه فراوان سپرده‌گذاران موسسه اعتباری ثامن‌الحجج

خودسوزی یک سپرده‌گذار ثامن‌الحجج در اصفهان!+خبر تکمیلی

رسیدگی به وضعیت موسسه ثامن‌الحجج توسط نهادهای امنیتی!

تجمع سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مقابل مجلس/شعار علیه میرعلی

آیا سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج به پول خود می رسند؟

Twitter Google+ Facebook
5,128 views
نظرات
 1. دکترآریا سه‌شنبه 17 آذر 1394

  درودبرتودوست وهمکار نازنینم جناب دکتر پورابراهیمی استاددانشگاه ونماینده مجلس وعضوشورای پول واعتبار.
  سپرده گذاران محترم مصاحبه دکتریعنی اینکه مردم ثامن الحجج مشکل اقتصادی نداردوگرنه جناب دکتر که خودیکی ازبزرگترین وبرجسته ترین اساتیدمالی دانشگاه است وخودعضوشورای پول واعتباراست ودربانک مرکزی دارای سمت است به این محکمی اظهارنظرنمیکردونمیفرمودندنگران نباشید.این بهترین مصاحبه ای بودکه سپرده گذاران دست ازاسترس بردارند.درضمن همانطور که جناب دکترپورابراهیمی فرمودندمشکل ثامن الحجج فقط وفقط اداری است ولاغیر.

 2. عباس چهارشنبه 18 آذر 1394

  بنام خداوند بخشنده و مهربان
  با سلام و احترام
  افرادی که می گویند بانک مرکزی مقصر نیست توجه فرمایند:
  یک مثال و بعد چند سؤال:
  مثال : باتوجه به اینکه بیماری آنفلونزای H1N1 شیوع یافته و عده زیادی را درگیر خود نموده است از این بیماری بعنوان مثال استفاده می کنم وفرض میکنیم ، که فرض محال نیز محال نیست .
  اگر مسئولان وزارت بهداشت به مردم هشدار دهند و نکاتی را برای پیشگیری و عدم ابتلای مردم به این بیماری بیان و از مردم بخواهند آنها را رعایت کنند تا به بیماری دچارنشوند.
  فرض میکنیم عده زیادی بالای ۱۰ میلیون نفر بهردلیلی خواسته یا ناخواسته ، دانسته یا ندانسته این نکات را رعایت نکنند و به هشدارها توجه ننمایند و به فرض محال مسئولین مربوطه نیز به طریقی به همه گیری بیماری کمک و عمدا زمینه ابتلا به بیماری را فراهم نمایند وافراد زیادی به این بیماری مبتلا شوند وبرای درمان به مراکز درمانی مراجعه نمایند .
  آیا قابل پذیرش است که مسئولین مربوطه بگویند ما که هشدار داده بودیم می خواستید رعایت کنید تا دچار نشوید و بدینوسیله از زیربارمسئولیت شانه خالی کنند و به درمان و رفع مشکل مردم اقدام ننمایند و به هشدار خود بسنده کرده و نظاره گر بیماری مردم باشند آیا برای پیشگیری از همه گیری بیماری فقط هشدار مسئولین و نهادهای نظارتی کافی است و بگویند ما برای پیشگیری و علاج مشکل قدرت یا امکانات لازم را دراختیار نداشته ایم ؟ در حالیکه خود بطور مستقیم و یا غیرمستقیم به گرفتاری مردم کمک کرده اند و چندین سال نظاره گر همه گیری مشکل بوده اند و اقدام مناسب و منجر به نتیجه ای انجام نداده باشند؟
  دراین صورت واکنش احتمالی و موضع گیری و یا اقدامات احتمالی مسئولان ارشد دولت و نظام و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای نظارتی و حتی دیگرمردم و ….چه خواهد بود؟
  زیان بروز این مشکلات و بازی با روان مردم (سپرده گذاران و کارکنان و خانواده های آن ها و حتی دیگر مردم ) درگیری روانی و اعصاب خردی مردم و ایجاد زمینه های بروز دیگر بیماری های جسمی که منشاء روانی دارند دست کمی از شیوع یک بیماری همه گیر و کشنده ندارد و احتمالا قابل قیاس و مقایسه می باشند.
  چه کسانی (حقیقی یا حقوقی ) قانونا ، عرفا و اخلاقا مسئولیت پیگیری وحل مشکل را برعهده داند؟ آیا به انجام وظایف و مسئولیت خود در حد توان پرداخته و می پردازند؟ و یا احتمالا هرکسی دیگری را مسئول و مقصر قلمداد کرده و در نهایت مقصر اصلی سپرده گذاران و کارکنان مؤسسه و خانواده های آنها هستند ؟ سهم تقصیر هرکدام چقدراست که به همان مقدارتاوان بپردازند؟
  حال پیداکنید پرتقال فروش را !!!!!

 3. حامد از اصفهان چهارشنبه 18 آذر 1394

  درود به دکتر آریا که همه رو به آرامش دعوت میکنه و بهترین گزینه همین گزینه است صبر و آرامش بقیه گزینه ها ( اعتراض و شیشه شکستن و تایر سوزاندن و خیابان بند آوردن و…. ) نتیجه خودشو پس داده ( موسسه میزان ) اگر ما سپرده گذارها به موسسه فرصت ندیم و با اعتماد کردن و صبوری ولو واسه چند ماه هم که شده بخواهیم مثل سپرده گذاران میزان رفتار کنیم این موسسه و کارمندانش و سپرده گذارانش به سرنوشت میزان دچار میشه پس بیایم با هم یاری کنیم و دوباره این موسسه زمین خورده رو بلند کنیم
  یا علی

 4. دکترآریا چهارشنبه 18 آذر 1394

  درودبروجودنازنین توهمشهری خوبم
  حامدجان بایدبترسیم از روزی که به سرنوشت میزان دچاربشویم
  بایدباخودموسسه کناربیائیم اینطوری هم پولمون راریز ریزمیگیریم هم سودپولمون رو سروقت میگیریم.
  بیش ازنود وپنج درصدسپرده گذاران همین روش راقبول دارندنبایداجازه بدهیم اون ۵درصدبقیه خونه خرابمون کنند.

 5. هیچ وقت یک ثامن الحججی رو تهدید نکن سه‌شنبه 17 آذر 1394

  بانک مرکزی داره حرف زور میزنه و پدر کشتگی داره چرا در اسمی از چند موسسه غیر مجاز دیگر مثل ثامن و افضل توس و ….نمیاره ؟؟؟چون پدر کشتگی داره
  مهم نیست سیف این رو بدون هیچ وقت یک ثامن الحججی رو تهدید نکن

 6. محمد پنج‌شنبه 19 آذر 1394

  بجای این حرفهای صد من یک غاز و آوردن بهانه های واهی و هر دفعه یک بهانه جدید آوردن و به زمین و زمان گیر دادن پول یا سودمونو بدین.بابا زندگیمون رو هواست

 7. زهرا سه‌شنبه 17 آذر 1394

  واقعا مشکل سیاسیه.وگرنه ۳بار اسم این موسسه رو تو اخبار واسه به زمین زدنش نمیاوردن….خدا لعنت کنه باعث و بانیشو…۲۱۰۰۰نفر کارمند این موسسه چی میشن…بفکر مردم باشید.بانک مرکزی دشمن موسساته.چون هم بهتر وام میدن هم احترام به مشتری میذارن….

 8. arash سه‌شنبه 17 آذر 1394

  خدا لعنت کنه آدم دروغگورو . آقای سیف ما فردا جلوی سرپرستی تجمع میکنیم ولی بدونید سیاست شما کاملا آشکاره. شما تا منافعی براتون نداشته باشه شبکه های خبری و روزنامه‌ها و… را بسیج نمیکنید تا مردم به حق خودشون برسن. فقط بگید چقدر…
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است… بانک مردم)

 9. علی آزاد کارمند موسسه ثامن الحجج سه‌شنبه 17 آذر 1394

  خوب بر فرض ام که رفتی!!!که چی؟؟ بهتر نیست صبر کنی تا روند حسابرسی انجام بشه سریعتر و نقدینگی به موسسه تزریق بشه و مشکلتون حل….گول این دکتر تقوا و شبکه تلگرامی کمپین دروغین رو نخورین …خودتم می دونی که این مساءل مقصر اصلیش بانک مرکزی و فقط دنبال منافع خودشه نه شما سپردگذاران محترم
  نظر من صبر شپاست که کمکی به موسسه باشه که مشکل شما زودتر حل بشه
  خود دانید مردم تهران فهیم و باهوشن بعید میدونم جز عده ای معدود خام این مساءل بشن

 10. arash سه‌شنبه 17 آذر 1394

  دقیقا منم با شما همنظرم. میدونم پیج اینستگرام سپرده گذاران توسط خود فروخته های بانک مرکزیه. اگر میگم میرم فقط بخاطر اینه فکر نکنن فقط جلو بانک مرکزی تجمع میکنیم. ز اونجا میرم جلو بانک مرکزی. من سیف بانک مرکزیو خوب میشناسم. میدونم از کجا آب میخوره.

 11. سپرده گذار قلهک سه‌شنبه 17 آذر 1394

  منکه نمیرم چون مطمعنم پولم جاش امن وقتی نمیدن صبر میکنم سیف دست از لجاجت برداره خدایی موسسه خوبی بود همه قبول داریم درست نیست الان ….چمدونم والا من که نمیرم شمام گول نهورید اینا همش بازی ساست عده ای مجهول الحاله

 12. علی آزاد کارمند موسسه ثامن الحجج سه‌شنبه 17 آذر 1394

  خواهر عزیزم زهرا خانم خیالت راحت هیچ اتفاقی واستون نمی افتده ما تا آخر پشت میر علی ایستادیم و افتهار میکنم که موسسه ام این همه دشمن داره پس متمعنم کارمون درسته.تا قبل از این بازیها هیچ کس مشکلی با ما نداشت تا اینکه آخر سال شد و اومدن سراغ موسسات خوب کی پولدار تر از ثامن الحجج که قیمت شعبه یک شعبش تو تهران مثلا قلهک اندازه منابع یک استان یک بانک

  ما هستیم و پاپس نمیکشیم سپرده گذاران عزیز رو چش ما جا دارید صبر کنید بخدا آخراشه گول این دکتر تقوا که واسه خودش شبکه تلگرام تشکیل داده و مردم رو به تجمع های بی فایده دعوت میکنه و رونند مجوز رو کند میکنه نخورید و به ما مثل قبل اعتماد کنید

 13. arash سه‌شنبه 17 آذر 1394

  انشااله.

 14. سپرده گذار سه‌شنبه 17 آذر 1394

  آقای کارمند ، اولا مطمئن درسته ، نه مطمعن ، ثانیا به اون رییست بگو تا یکی از شعبه هاش که مثلا خیلی گرونه و با پول من خریدنش رو سرش خراب نشده پول مردم رو پس بده و بعدش هم به فکر یه لونه موش باشه واسه خودش چون با این گندی که زده یا به قول شما زدن بهش یه پاپاسی بهش اعتماد نداریم .

 15. الف الف سه‌شنبه 17 آذر 1394

  بنا براین فردا چهارشنبه تجمعی در خیابان جردن جلو سرپرستی تهران قراره برگزار بشه.
  اگر مدیران ارشد موسسه شفاف و با صداقت با مردم صحبت میکردند یا مسولین دولتی با تدبیر و عاقبت اندیشی و حرفهایشان کار را به اینجا نمیکشاندند، این تجمعات برگزار نمیشد.
  امیدوارم کسی این جریانات مردمی را به سمت اهداف خود هدایت نکند و فتنه ای دیگر در سال ۹۴ شکل نگیرد!
  حتما وزارت اطلاعات حواسش به همه چیز هست!!!
  و میداند که ۲ میلیون سپرده گذار ثامن الحجج یعنی حداقل ۲ میلیون خانواده. یعنی ۱۰ درصد جمعیت کشور…

 16. arash سه‌شنبه 17 آذر 1394

  فعلا که بانک مرکزی حواسش به همه چیز هست. هر جا سخنی از پول هست نام آقای سیف در آنجا میدرخشد.

 17. زینب سه‌شنبه 17 آذر 1394

  یه کم فکر کنید، اخبارهای دیگه ای که از بانک مرکزی بیرون میاد رو هم بخونید، بانک مرکزی هیچ هدفی رو در برنامه هاش به جز بیچاره کردن مردم دنبال نمیکنه، فقط با تجمع های بیخودی اونهارو به هدف های پلیدشون نزدیکتر میکنین

 18. افشاگر سه‌شنبه 17 آذر 1394

  موسسه ثامن الحجج بیش از حد بزرگ شده:
  هم از لحاظ سرمایه (بیش از چهل هزار میلیار تومان)
  هم از لحاظ تعداد سپرده گذار (یک میلیون و نهصد هزار)
  و هم از لحاظ ترکیب هیات مدیره (سهامدارنش افراد مرتبط با نظامند)
  مصلحت نیست برایش مجوز صادر شده تا رسما تبدیل به ستونی مستقل گردد.
  لذا در شرایط فعلی با هدایت تجمع مردم به سمت مراکز این موسسه، نسبت به بازداشت مدیر موسسه به اتهام اخلال در نظم عمومی و اخلال در نظام مالی کشور اقدام میگردد.
  سپس در خصوص تبدیل آن به سهامی عام یا بانکی دولتی پس از فرسایش سپرده گذاران تصمیم گرفته خواهد شد.

 19. mohammad چهارشنبه 18 آذر 1394

  دوستان قضیه ……….است.درگیری سر ……… است.ثامن الحجج کوتاه نمی آد حق هم داره. بانک مرکزی هم همینطور. فکر میکنم مجوز بدون تجمعات و در آرامش سریعتر بدست می آد .اگر تنش در مملکت بشود مانند میزان قوه قضاییه وارد میشه و حکم به بازداشت و تعطیلی میده. که به صلاحمان نیست. آشوب نباید بشود. شنیده ها حکایت دارد یک مدیر عامل با سابقه بالا (آقای درویشی) را دارن تعیین میکنند و هیئت مدیره عوض داره میشه . اگه خبری رسید برای همه اشتراک بگذارید.

 20. امیر دوشنبه 28 دی 1394

  بهله .تماماش غرض ورزی بود .

 21. سپرده گزار 300میلیونی سه‌شنبه 17 آذر 1394

  خانم ها و آقایون از لحن صحبت این آقا کاملاً مشخص است که بانک مرکزی با ثامن الحجج پدر کشتگی داره که داره که داره، شما رو بخدا آرامش داشته باشید و صبر پیشه کنید که هیئت مدیره خودشون به این امور رسیدگی کنن اینقدر تجمع نکنید و با زندگی ما بازی نکنید، یه کم فکر کنید

 22. زینب سه‌شنبه 17 آذر 1394

  خانم ها و آقایون از لحن صحبت این آقا کاملاً مشخص است که بانک مرکزی با ثامن الحجج پدر کشتگی داره که داره که داره، شما رو بخدا آرامش داشته باشید و صبر پیشه کنید که هیئت مدیره خودشون به این امور رسیدگی کنن اینقدر تجمع نکنید و با زندگی ما بازی نکنید

 23. دلسوز سه‌شنبه 17 آذر 1394

  با سلام
  اونهایی که برای این خبر کامنتهای هواداری از مسوولان موسسه میذارن یا کارمند اونجان یا خود میرعلی هست!
  آقایون! پورابراهیمی میگه اگه بانک مرکزی چیزی اضافه تر از ثامن الحجج خواست میرعلی بره شکایت کنه. میرعلی اصلا قایم شده حرف هم نمیزنه.
  این چه مدیری است که حتی حاضر نیست با یک رسانه محلی مصاحبه کنه و حداقل بگه سپرده گذاران نگران نباشند.
  آقایون پاچه خوار! تا کی میخواهید شرمنده مردم شوید. پول مردم رو نمیدن و بعد یکی کامنت میذاره مشکلی نیست من راحت پولم رو گرفتم. اخه چرادروغ میگید؟

 24. دکترآریا چهارشنبه 18 آذر 1394

  دوست عزیز من دراصفهان همان روز اول سودپولم راگرفتم واز اول تا هجدهم آذرماه هم سی درصدپولم راگرفتم چون ترسیده بودم چون تمام پس اندازخانوادگ ام بودولی باورکنیدمن آخرت خودم رابه خاطردنیای کسی بربادنمیدهم.خداشاهداست من ازاول تاهجدهم آذرماه ۲۹میلیون تومن پول ازحسابم کشیدم الان هم برایم نوبت زده اندبرای دوشنبه ۲۳آذرکه اگرپول خواستم بروم بگیرم ولی باورکنیددیگرنمیروم چون ترسم ریخت.دوست عزیزنهایت تادوسه هفته دیگربه امیدخدا مجوز میگیرندتاخیال همه آسوده شود گره ای که بادست بازمیشودرابادندان نبایدبازکرد.روزتون آفتابی شبتون مهتابی.

 25. سپرده گزار 200 میلیونی چهارشنبه 18 آذر 1394

  من ۵-۶ ساله با این موسسه هستم ولی پولامون در خطره من کل زندگیمو گزاشتم تا بتونم خرجیمو واجاره خونمو بدم الان این حرفا نمیتونم جواب صابخونمو بدم …بنظرم تا درست و حسابی سروصدا نکنیم کسی گوش نمیکنه حالا چه میرعلی چه بانک مرکزی…باید ۲ تا شیشه از شعبه سرپرستی بیاد پایین تا یه فکر اساسی بشه وگرنه تا ۱-۲ سال مثل میزان باید دنبال پولمون باشیم

 26. خاكي چهارشنبه 18 آذر 1394

  چی نصیب کامنت گذارانی مثل دکتر اریا و کارمندان موسسه میشود؟؟؟!!!! لطفا مصاحبه را با دقت مطالعه فرمایید به صراحت نوشته
  بانک مرکزی تقاضای مدارک کرده ولی موسسه همکاری نمیکند خوب این یعنی چی ؟؟؟؟
  موسسه میخواهد قلدر بازی در بیاورد میخواهد از نیروی مردم برای فشار به بانک مرکزی استفاده کند که دقیقا با مصاحبه اقای سیف و نمایندگان نتیجه برعکس داشته والان همه سپرده گذاران موسسه را مسبب این ماجرا میدونند که حق هم دارند اخه یعنی بعد از دو ماه حتی یک مدیر یک مسول این موسسه نباید به طور رسمی موضع گیری کند؟؟؟
  والله سرپرستی تهران اول اذر به همه کسانی که اونجا بودند گفت بانک مرکزی حساب های موسسه را بلوکه کرده بعد از یک هفته بانک مرکزی به صراحت اعلام کرد هیچ حسابی را بلوکه نکرده بابا یکم به عقلتون رجوع کنید اگه موسسه ریگی به کفش ندارد باید به صراحت با سپرده گذارها صحبت کند والله ما از مدیران شعب و کارمندان شعب انتظاری نداریم ولی مدیران ارشد این موسسه که تصمیم گیر هستند با سکوت و دروغ به این ماجرا دامن میزنند به خدا دوره یارکشی و بیرون ریختن مردم گذشته اقای میرعلی شما از همون تبار همون کسایی هستید که جلوی حرف رهبری در اومدن و یازده روز خونه نشینی کردن دوره شما تموم شد این فیلم ها دیگه خریدار نداره به فکر مردم باشید

 27. دکترآریا چهارشنبه 18 آذر 1394

  دوست عزیزاینجا توی شهرمااصفهان شرایط عادی است و ما هرهفته ۵میلیون تومن میگیریم مشکل عدم پرداخت فقط توی تهران است.ولی بدانیدشمابابی حوصلگی واین تجمعات آبکی خودنان عاقبت خدای ناکرده همه ماراخانه خراب میکنیدکمی صبورباشیدتادوطرف باهمدیگربه تفاهم برسندبعدهم آقای دکترمیرعلی اگرنمیخواست پول سپرده گذاران رابدهدخدائی می آمددرعرض ۱۸روز سی درصدپول مرا به من برگرداندمن۵۰نفرازدوستانم از صددرصدتاسی درصدسپرده هایشان را گرفته اندبسته به اینکه پولشان کم بوده یازیاد.به خداقسم همه چیزعادی است .اگراینکارهای نادرست مثل تجمعات بیهوده کنیدعواقب غیرقابل پیش بینی برای همه مادارد.دوستان .آرامشتون راحفظ کنید.به شایعات گوش نکنید.هیچ جا هیچ تجمعی نکنیدحتی درشعب.صبورباشید.ان الله مع الصابرین.

 28. علی آزاد کارمند موسسه ثامن الحجج چهارشنبه 18 آذر 1394

  خارج از انصاف سخن میگی چون خبر نداری!!!!
  با فتخار میگم کارمند موسسه هستم …اینو بدون یک ماه قبل تمام ترازها و ریز حسابها برای بانک مرکزی ارسال شد بخدا دروغ که ثامن کوتاهی کرده سیف فقط داره فرار به جلو میکنه و هدفی حز فرسایش تدریجی منابع مردم ندارد …قبول دارم که نباید این مشکلات پیش میومد ولی بدون مشکل ساسی هست نه مساءل بانکی هیچ جاهم از این مشکلات حرفی ام به میون نیومده…سیف مجبوره مجوز بده تجمعات و اعترلضات فقط باعث کند کردن روند میشه

 29. خاكي چهارشنبه 18 آذر 1394

  برادر گرامی اگه دقت کنید میبینید بنده هم عرض کردم ما مشکلی با مدیران شعب و کارمندان موسسه نداریم پس کجای کار من بی انصافیه ایا من حق ندارم دو تا جمله از مدیر عامل موسسه ای که تمام دارایی من پیشش امانت است بشنوم در ضمن شما میگید ملت خبر ندارند دقیقا مشکل همین بی خبری است و این بی خبری از جانب موسسه به طرز مشکوکی طولانی و طولانی تر میشود شما که خبر دارید به گوش مدیران عامل موسسه برسانید مرحمت بفرمایند بنده نوازی کنند دولب محترمشان را باز کرده در رابطه با وضعیت موسسه اظهار فضل کنند خواسته زیادی است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 30. حامد از اصفهان چهارشنبه 18 آذر 1394

  درست میگی خاکی جان من بهت حق میدم خود من هم موندم که چرا اعضاء هیئت مدیره به خوصوص آقای مدیر عامل میر علی که واسه هر ولادتی یه بیانیه صادر میکنه و تبریک میگه یا تسلیت میگه و میزاره توی سایت نمیاد حداقل توی سایت و یه بیانیه بده و باعث آرامش مردم بشه آخه این چه موضع گیری عجیبیه اینطوری سپرده گذارها بیشتر صداشون در میاد
  چرا اعضاءهیئت مدیره هیچ کدام مصاحبه نمیکنن یا بیانیه نمیدن ؟!!!

 31. عباس چهارشنبه 18 آذر 1394

  بنام خدا
  باسلام و احترام
  چند سؤال !!! هرکس میتواند لطفا پاسخ مناسب و مستدل ارائه نماید:
  ۱- تحلیل مصاحبه دکتر پورابراهیمی چیست؟
  ۲- چرا میرعلی اطلاعات نمی دهد؟
  پاسخ و تحلیل من با توجه به اخبارمنتشره این است :
  ۱- بانک مرکزی و بقیه مسئولین نظرشان این است که تمام تقصیر و کوتاهی از جانب میرعلی و هییت مدیره موسسه است که اطلاعات جامع و کامل و شفاف که مورد نیاز تصمیم گیری است ارائه نمی کند. اماچرا؟
  ۲- دو علت می توان برای آن متصور بود :
  الف – با توجه پشت گرمی و اتکاء به منابع قدرت ، قلدری و گردن کلفتی می کنند و با بی قانونی و نپذیرفتن مقررات بیشتر نشان می دهند که گروهشان قانون گریز است . که در این صورت مشکلات براحتی قابل حل نیست و احتمالا پای مقامات قضایی و امنیتی به قضیه باز خواهد شد و حل مشکل طولانی و زمانبر می شود که به صلاح سپرده گذاران نیست.
  ب – منابع مالی موسسه در جایی مصرف شده که با ارائه اطلاعات آن افشاء شده و مسائلی دیگر برملا می شود که به صلاح مسئولین مؤسسه نیست و در صورت ارائه اطلاعات دستشان رو خواهد شد و پرونده های جدیدی گشوده خواهد شد که باز هم روند آن طولانی شده و به نفع سپرده گذاران نیست . بهر حال امید وارم هرچه زودتر قضیه فیصله یابد و اگر آمارهای نظرات مذکور صحیح باشد جمعیت ۲ میلیونی سپرده گذار که با احتساب اعضای خانواده هایشان بالغ بر ۱۰ میلیون نفر و بیش از ۱۰ درصد کل جمعیت کشور خواهند شد از استرس و نگران رهایی یابند.
  بنظرم طولانی شدن این روند و نگرانی این جمعیت بالای ۱۰ میلیونی حتی اگر آشکارا نگرانی خود را اعلام نکنند و غم خود را درون خود بریزند ، آثار زیانبار اجتماعی ، سیاسی ، امنیتی ، بهداشتی و پزشکی و روانی و حتی دینی در پی خواهد داشت که شاید نشانه های آن تا سال های سال نشان داده نشود و پنهان بماندو این به صلاح کشور و هیچکس نخواهد بود و هیچکس خوشحال نخواهد شد الا دشمنان کشور و دین و نظام که در کمین نشسته اند تا آب گل آلود شود و آنها ازاین وضعیت ماهی خودشان را بگیرند.
  پس بهتر است همه تلاش کنند مسئله هرچه زودتر خاتمه یابد.
  و درپایان یک سؤال از مسئولین مؤسسه و شخص میرعلی دارم لطفا بگویند معنی شعار اقتصاد معنویت همین است ؟

 32. حامد از اصفهان چهارشنبه 18 آذر 1394

  جانا حرف دل ما میزنی
  یه گزینه ج هم وجود داره اونم اینه که
  اومده باشن به صورت پونزی رفتار کرده باشن یعنی پولو از من گرفته باشن سود اون آقارو داده باشن یا پول اون آقارو گرفته باشن سپرده یکی دیگه رو داده باشن که این کار باعث منفی شدن تراز موسسه میشه یعنی (( ورشکستگی )) و این راز رو کسی نمیدونه جز اعضاء هیئت مدیره و روئسای شعب به هر حال اینها همه گمانه زنی است خدارو شکر یک هیئت نظارت از گروههای مختلف تشکیل شده ( بانک مرکزی قوه قضائیه و اطلاعات و… ) وداره کار حسابرسی رو انجام میده به شخصه امیدوارم تراز مالی موسسه مثبت باشه و اعضاء هیئت مدیره قبول داشته باشن که دیگه راهی جز کسب مجوز ندارن چون اسم موسسه خراب شده و مردم اعتمادشونو از دست دادن و هرچه سریعتر مجوز رو بگیرن و جلو این برداشتهای زیاد رو بگیرن تا این موسسه واریزی هم داشته باشه و بتونه به حیات خودش ادامه بده حتی آقای سیف گفته که اگر فرایند مجوز طی بشه ما یه خط اعتباری واسه موسسه راه میندازیم یعنی میتونه بانک مرکزی نقدینگی تزریق بکنه و به کلی مشکل موسسه رو حل بکنه
  باید اعتماد کرد صبر کرد ببینیم چی میشه
  اعضاء هیئت مدیره به خاطر خودتون و موسسه و کارمندان که من شنیدم قریب به ۳۵۰۰ نفر میشن و سپرده گذاران که حاصل پس انداز و دسترنج سالیان خودشونو گذاشتن خواهش میکنم وجود بیشتری از خودتون نشون بدین و با بانک مرکزی همکاری لازم رو بکنید .

 33. دکترآریا چهارشنبه 18 آذر 1394

  من امروزشنبه هجدهم آذرماه رفتم شعبه به غیرازمن دونفردیگردرشعبه حضورداشتند۴تومن خواستم برای ایزوگام کردن سقف خانه ام بهم دادن دوباره هم برایم نوبت زدندبرای دوشنبه هفته آینده.همه چیز درشعب اصفهان عادیست به سه تا شعبه دیگرهم که درمسیرم بودسرکشی کردم همه چیز مثل روزهای عادیست فقط به سپرده های کم روزی پانصدهزارتومن وبه سپرده های بالالی سی چهل میلیون تومن روزی یک میلیون تومن میدهندکه سپرده گذارانی که اصراردارندچندروزیکباریکجا میگیرندولی هفتاددرصدسپرده گذاران روزشمارباورکنیددیگربرای گرفتن پولشان مراجعه نمیکنند واقعالذت میبرم وقتی میبینم اینقدرسپرده گذاران فهمیده واهل درکندوبلافاصله فهمیدندهمه چیز شایعه بود.
  ثامن الحجج سالهاست مثل ساعت سوئیسی دقیق ومنظم کار میکندسپرده گذاران ثامن الحجج رادوست دارندانشاالله مجوزهم بگیرندکه دیگرخیال همه راحت شود.ما آرزومندیم ثامن الحج درفضای کارآفرینی وتولیدواقتصادونهادهای مالی کشورمان سالهای سال باقی بماند.دوستان ماسپرده گذاران نون ونمک ثامن الحجج راخورده ایم ثامن الحجج سالهاسرسفره ماوزن وبچه مانون گذاشته حالا درست نیست برای اینکه هنوز یکماه هم نیست به مشکل نقدینگی خورده مارهایش کنیم وباهاش بیوفائی کنیم تازه مشکل نقدینگی فقط توی تهران است نه جاهای دیگرمثلادراصفهان ماهم اصل پول رامیگیریم هم سودسپرده راهمان روز اول گرفتیم.

 34. حسین چهارشنبه 18 آذر 1394

  آنقدر حرف تو حرف آمده که موضوع را پیچیده کرده اند.
  موضوع خیلی ساده است:
  بانک مرکزی از این موسسه خواسته تا مقدار دارایی هایش را شفاف کنه و البته در قبال آنها مقداری بر اساس مقررات در اختیار بانک مرکزی قرار دهد.
  مسئولین موسسه نمیخواهند مقدار همه دارایی ها را به بانک مرکزی ارائه دهند تا پول کمتر به بانک مرکزی بدهند.
  به عبارت دیگر مسئولین موسسه زندگی سپرده گذاران را به بازی گرفته اند تا با بانک مرکزی چانه بزنند.

 35. دکترآریا چهارشنبه 18 آذر 1394

  دوست عزیز بانکها برای اخذ مجوز باید۱۰درصدسپرده های سپرده گذاران رادربانک مرکزی به عنوان سپرده قانونی به امانت بگذارندواصلا بانک مرکزی دراین مورد کاری به کاراینکه بانک چقدردارائی داردنداردوالبته سپرده های سپرده گذاران هم معلوم ومشخص است.

 36. هومن پنج‌شنبه 19 آذر 1394

  جناب پور ابراهیمی صورتهای مالی را حسابرس به بانک مرکزی میدهد نه موسسه

 37. جواد جمعه 27 آذر 1394

  کاش که درک میکردین عامل و باعث و بانی این مشکلات کیه
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس این چند صد میلیار تومان دست بانک مرکزی چکار میکنه
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس تا قبل این دولت چرا اسمش تو موسسات مجاز بود و جز یکی ازین ۶تا موسسه مجاز بود
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس چرا خود بانک مرکزی ساماندهی ۲۴تا تعاونی از هم پاشیده رو به ثامن الحجج واگذار کرد و در نهایت تقدیر و تشکر کرد
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته و….
  این که بانک مرکزی میاد هرروز تو صدا سیما هی میگه که پول نزارید در غیر اینصورت به ما ربطی نداره برای موسسه ای خوبه که تازه شروع به کار کرده نه جایی که حداقل ۸سال سابقه داره
  وقتی هررزو داره ازین حرفا میزنه خب ظبیعیه که مردم هجوم میبرن و پولشونو میخوان و بالبع شعب نمی تونن جواب بدن.حتی اگه بانک ملی باشه
  این بانک مرکزی فقط داره از مسولیتاش شونه خالی میکنه
  واقیت اینه که ۲تا راه برای ساماندهی موسسات داشت.۱راه مثل دولت قبل بود که بی سروصدا این همه تعاونی و جمع و جور کرده و ادغام کرد و خیلی ها رو جمع کرد.. و راه دوم هم که این دولت انتخاب کرد همین راه پیش روی مردمه.خیلی راحت خودشو درگیر نکرد.کاری که کرد این بود که با تبلیغات منفی علیه موسساتی که یه زمانی از بانک مرکزی مجوز داشتن مردم و علیه این موسسات قرار داد تا برن پولشونو ور دارن و میدونست که موسسات هم مثل بانک ها و طبق قانون ۸۰درصد منابعشونو خرج کردن(یا وام یا سرمایه گداری)و فقط ۲۰درصد نقدینگی دارن و مظمئنا نمیتونن پول همرو برگردونن و ازدحام پیش میاد/پس با علم به اینکه موسسات و دچار بحران کنه مردمو مقابل موسسات قرار داد تا به اهداف خودش(پر شدن جیب بانک ها)برسه و گور بابای مردم که پولشون گیر بیفته. و در نهایت به بهانه شلوغی موسسه رو منحل بکنه و باطم گوره بابای مردم که پولشون بر باد بره(موسسه میزان)البته تهرانفر گفت که در مورد میزان اشتباه کردیم…
  لعنت به این سیاست که اصلا واسش مردم مهم نیست که چی میشن
  بله اینه کار دولت تدبیر و امید .انشا.. سر خونوادشون بیاد که اهدافشونو (پر کردن جیب بانک ها و در تهایت اختلاس و دادن انواع وام های بی وثیقه میلیاردی به اقوامشون) به وسیله له کردن مردم بدست میارن
  مطمئنا این تبلیغات علیه هر بانکی هم باشه همین اتفاق میفته
  اقای سیف به جان همون پسرت که زبانزده همس خیلی راحت و بی سرو صدا همه این کاراو متونستی انجام بدی بدونه این که مردم چیزی بفهمن و این همه سروصدا پیش بیاد
  بیخود نبوده از مدیر عاملی بانک ملت اخراجت کردن
  اخه این ثامن الحجج بجز خدمت به مردم کاره دیگه ای کرده؟
  به گفته حسابرسای بانک مرکزی
  تمام املاک این موسسه به نام ثامن الحججه
  بیشتر از پول مردم املاک و دارایی داره
  تراز موسسه مثبته و این یعنی سود دهی که تو هیچ بانکی اتفاق نیفتاده
  و مطمئن باشی چشم همه به این سودس که بالا بکشن ولی دکتر میر علی گفته تا من زنده ام حافظ اموال مردمم و اجازه نمیدم دسته ادمایی بیفته که سابقشون کاملا روشنه وگرنه چرا با موسساته دیگه کار نداره
  بله این حکایت بانک مرکزیه
  بانک مردم عزیز خواهشا تایید کن تا مردم روشنتر بشن چه خبر تو این مملکت

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه