تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 10512 تاریخ انتشار : 21 آذر 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم ـ خبرنگار اعزامی به مشهد: برخی از شعب موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحج مدتی است که با کمبود اعتبار مواجه شده و آنها حتی قادر نیستند سود سپرده‌گذاران خود را پرداخت کنند. تجمع گاه و بی‌گاه سپرده‌گذاران مقابل بانک مرکزی و درگیری‌های لفظی در شعب نشان می‌دهد که مسوولان این موسسه با مشکل مالی مواجه شده‌اند. مسوولان ثامن‌الحجج اگر این موضوع که موسسه با مشکلات مالی مواجه شده را قبول نداشته باشند به معنای آن خواهد بود که آنها عمدا این مشکل مالی را به وجود آورده‌اند که به وسیله آن بانک مرکزی را تحت فشار قرار دهند. البته این موضوع بعید به نظر می‌رسد چراکه اعتراض سپرده‌گذاران ضربه بزرگی به اعتبار موسسه ثامن‌الحجج وارد کرده است. بدتر از همه اینها سکوت مسوولان ثامن‌الحجج به خصوص ابوالفضل میرعلی مدیرعامل این موسسه است. در این مدت فقط سرپرستی یک منطقه این موسسه با رسانه‌ها گفتگو کرده اما سایر مسوولان از دید رسانه‌ها و سپرده‌گذاران پنهان شده‌اند. خبرنگار بانک مردم به دعوت یکی از مسوولان ثامن‌الحجج به مشهد اعزام شد اما در کمال تعجب مسوولان این موسسه حاضر نشدند که خبرنگار ما را ببینند. سکوت مسوولان موسسه ثامن‌الحجج نه تنها کمکی به این وضعیت نمی‌کند بلکه سپرده‌گذاران را بیش از پیش نگران می‌کند. از همان بدو ورود به استان خراسان رضوی تبلیغات ثامن‌الحجج به چشم می‌آید و تا خود مشهد نیز شما را همراهی می‌کند اما حقیقتا تنها چیزی که در مشهد به چشم می‌آید شعب رنگارنگ ثامن‌الحجج نیست بلکه برج بین‌المللی موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج است. برج بزرگ ثامن‌الحجج در خیابان امام رضا (ع) واقع شده و فاصله چندانی با حرم مطهر ندارد. این برج مجوز تجاری مسکونی دارد و یک برج صرفا تجاری محسوب نمی‌شود. این برج حداقل ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به فضای میانی آن، معماری خاصی دارد. ارزش واقعی آن حداقل بین ۹۰۰ میلیارد تا هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می‌شود اما برخی‌ها می‌گویند اگر این پروژه کامل شود ارزش آن بسیار بیشتر خواهد شد.
آغاز اجرای پروژه برج ثامن‌الحجج که قبلا با نام برج امام رضا (ع) نامیده می‌شد از سال ۱۳۸۸ توسط شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان اطلس آغاز شد اما گویا از سال ۱۳۹۱ مسوولان موسسه ثامن‌الحجج تصمیم می‌گیرند که این پروژه عظیم را بخرند. البته تاریخ دقیق خرید این پروژه عظیم مشخص نیست اما یک سایت خبری در بهمن سال گذشته خبر از خرید این برج توسط ثامن‌الحجج را داده بود. مسوولان این موسسه کمترین علاقه‌ای به برقراری با رسانه‌ها و شفاف‌سازی در حوزه مالی و اقتصادی ندارند در مقابل نظرات مسوولان ثامن‌الحجج در حوزه ورزشی و فرهنگی به وفور یافت می‌شود.

برج بین‌المللی ثامن‌الحجج در مشهد با نمای شیشه مورد توجه همگان است اما مدتی است که کارگران در این برج مشغول به کار نیستند و به اصطلاح کار خوابیده است. تنها قسمتی که راه‌اندازی شده شهبه برج موسسه مالی و اعتباری موسسه است که نزدیک‌ترین شعبه ثامن‌الحجج به حرم مطهر امام رضا (ع) محسوب می‌شود. از پشت ساختمان داخل برج که می‌شویم با ساختمان کاملی مواجه هستیم اما کسی به غیر از نگهبانان حضور ندارد. در مقابل در بخش تجاری کار زیادی تا اتمام پروژه مانده و هنوز دربست‌های ساختمانی توی ذوق می‌زند. از نگهبانان دلیل توقف پروژه را می‌پرسیم و پاسخ می‌شنویم: وضعیت موسسه باید مشخص شود تا پول نزریق شود. این برج مختص موسسه است و هیچ واحد آن فروخته نشده و نخواهد شد چون متعلق به موسسه است. پول کم آوردند و هنوز معلوم نیست چه اتفاقی درآینده می‌افتد.”
طبق گفته نگهبانان این برج برای موسسه است و اگر مسوولان موسسه هم بخواهند دیگر نمی‌توانند آن را بفروشند چراکه موسسه برای صدور مجوز در مرحله حسابرسی قرار دارد و اجازه فروش این برج از سوی نهادهای ذیصلاح داده نخواهد شد.

این برج در اوج گرانی مسکن خریداری شده و هم‌اکنون که بازار مسکن در رکود به سر می‌برد سرنوشت نامعلومی دارد اما چیزی که معلوم است اینکه این برج از ریال ریال سپرده‌گذاران ساخته شده و متعلق به سپرده‌گذاران است. وجود چنین برجی به همراه چند صد ساختمان شعب در سراسر کشور این نوید را به سپرده‌گذاران می‌دهد که این موسسه از لحاظ دارایی به مشکل برنخورده بلکه از لحاظ نقدی مشکلات عدیده دارد. شاید یکی از دلایل آغاز مشکلات ثامن‌الحجج سرمایه‌گذاری‌های غیراصولی باشد اما چیزی که مشخص است اینکه دارایی‌ها وجود دارد و کسی قصد نابودی این دارایی‌ها را ندارد. نزدیکان سید ابوالفضل میرعلی مدیرعامل ثامن‌الحجج معتقدند که با توجه به سوابق وی و مشارکت در امور خیریه وهمچنین دارایی‌های بی‌شمار موسسه نباید سپرده‌گذاران اعتراض کنند و باید صبر کنند تا مجوز صادر شود اما منتقدان میرعلی عنوان می‌کنند که مشکلات ایجاد شده در موسسه ثامن‌الحجج به علت مدیریت ضعیف وی بوده و او باید در این مورد پاسخگو باشد. خبرنگار بانک مردم به این منظور به مشهد سفر کرد اما گویا میرعلی به غیر از تهران در مشهد نیز غایب است و هر کسی توانایی ملاقات با وی را ندارد. شاید مشاوران رسانه‌ای میرعلی هنوز نمی‌دانند در هزاره سوم و در سال ۱۳۹۴ و عصر ارتباطات قرار داریم و در این عصر پنهان کردن اطلاعات و دوری از شفاف‌سازی نه تنها انسان را بزرگ نمی‌کند بلکه بر اعتبار وی ضربه هم می‌زند. میرعلی و معاونان و مدیران وی به غیر از یک سرپرستی منطقه‌ای حتی حاضر نشده‌اند که با سپرده‌گذاران یا یک رسانه تخصصی بانکی گفتگو کنند تا جلوی ابهام‌های بیشتر را بگیرند. متاسفانه آنها هنوز نمی‌دانند با پنهان شدن زیانی دو چندان بر اعتبار خود و موسسه وارد می‌کنند. به هر حال خبرنگار ما با وجود دعوت مسوولان موسسه ثامن‌الحجج موفق به دیدار یا گفتگو با مسوولان این موسسه نشد و تنها نگهبانان برج موسسه پاسخگوی برخی از سوالات بودند! آن هم به این علت که نمی‌دانستند طرف مقابل خبرنگار است. دز زیر می‌توانید مشخصات کلی و عکس‌های اختصاصی بانک مردم از  برج بین‌المللی ثامن‌الحجج را مشاهده کنید:

 

مشخصات کلی :

کاربری : تجاری – مسکونی .

موقعیت:  مشهد – مقدس .

سرمایه گذار: موسسه ثامن‌الحجج (واگذارشده توسط شرکت سرمایه گذاری ایرانیان اطلس)

این پروژه یکی ازبلندترین ساختمان های شهر مقدس مشهد و با طراحی منحصر به فرد و بسیار زیبا در نزدیکی بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) که دارای چشم انداز و دسترسی باحداقل فاصله، از امکانات این پروژه محسوب می شود .

مشخصات عمومی پروژه :

تعداد طبقات :۲۰ طبقه .

مساحت زمین : ۲۶۰۰ متر مربع .

مساحت زیر بنا  : ۲۰۳۰۰  متر مربع .

واحدهای مسکونی : ۱۱۷ واحد .

واحدهای تجاری: ۱۲۷ واحد .

مشخصات فنی و امکانات رفاهی :

اسکلت ساختمان از نوع قاب خمشی بتنی با دیوارهای برشی بوده و محاسبات آن با اعمال زلزله به کمک نرم افزارهای مربوط انجام شده .

نمای ساختمان بتن نمایان و شیشه های دو جداره و آلومینیوم کامپوزیتبتنی است .

پوشش دیوارهای داخل از رنگ و کاغذ دیواری است .

کف راهروها ، راه پله ها و طبقات از انواع سنگ های گرانیتی و مرغوباست .

دارای سقف های کاذب  مدرن .

مجهز به ۵ آسانسور ۸ نفره ، ۱ آسانسور پانوراما، ۱ آسانسور حمل بار وپله برقی .

دارای سیستم تلویزیونی مدار بسته حفاظتی .

مرکز تلفن و خطوط تلفن داخلی و سیستم اعلان صوتی .

سیستم برق و پست برق اختصاصی .

تامین فشار مناسب آب در تمام نقاط مصرف کننده توسط پکیج های بالابرنده فشار  .

دارای سیستم اطفاء حریق .

نوع سیستم پایدار سازی دیواره گود شمع و سازه نگهبان می باشد.

حجم خاک برداری پروژه ۲۷۰۰۰ متر مکعب ، وزن سازه نگهبان ۴۰۰ تن ،وزن  آرماتور مصرفی ۲۴۵۰ تن و حجم بتن مصرفی ۱۱۴۵۹ متر مکعباست .

تهویه مطلوب با استفاده از فن کوئل های سقفی .

دارای چیلر آبزوریش از نوع شعله مستقیم و دیگ های فولادی .

برای دیدن عکس‌ها به اندازه واقعی روی عکس‌ها کلیک کنید:

۶۵ ۵۷ ۵۸ ۶۱ ۶۲ ۶۳ ۶۰ ۵۶

بیشتر بخوانید:

تصمیمی بر انحلال ثامن‌الحجج گرفته نشده؛ سپرده‌گذاران نگران نباشند

پورابراهیمی: بانک مرکزی با موسسه ثامن‌الحجج پدرکشتگی ندارد

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل سرپرستی موسسه در تهران

سرانجام یک خبرگزاری تجمع ثامن الحجج را پوشش داد

اعضای خانواده میرعلی،مدیرعامل “ثامن‌الحجج” هم ممنوع‌الخروج شده‌اند

سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج این هفته را هم با تجمع آغاز کردند+عکس روز

این ثامن، آن ثامن نیست!/اشتباه و دردسر برخی از سپرده‌گذاران

موسسه اعتباری آرمان ایرانیان در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید

سپرده‌گذاران افضل‌توس هم خواهان مجوز از بانک مرکزی شدند

روز پرخبر؛درخواست سپرده‌گذاران چند موسسه غیرمجاز+عکس

مدیرعامل تعاونی ثامن‌الحجج ممنوع‌الخروج شد!

هیات نظارت بر فعالیت ثامن‌الحجج تشکیل شد/گام مهم برای مجوز

پلمب شعب ثامن‌الحجج در البرز تکذیب شد+عکس

سپرده گذاران ثامن الحجج در اصفهان هم کلافه شدند

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

آیا موسسه ثامن‌الحجج مجوز می‌گیرد؟ از تجمع تا امید

ثروتی: چرا بانک مرکزی پاسخ سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج را نمی‌دهد؟

ورود دادستانی کل کشور به مساله موسسات مالی غیر مجاز

تجمع دوباره سپرده‌گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

مذاکره با بانک مرکزی برای مجوز دادن به ثامن‌الحجج

حمایت تلویحی یک مدیر وزارت کشور از ثامن‌الحجج!

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج؛ دوشنبه ۹ آذر

دغدغه فراوان سپرده‌گذاران موسسه اعتباری ثامن‌الحجج

خودسوزی یک سپرده‌گذار ثامن‌الحجج در اصفهان!+خبر تکمیلی

رسیدگی به وضعیت موسسه ثامن‌الحجج توسط نهادهای امنیتی!

تجمع سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مقابل مجلس/شعار علیه میرعلی

آیا سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج به پول خود می رسند؟

Twitter Google+ Facebook
9,269 views
نظرات
 1. محمد یکشنبه 22 آذر 1394

  کاش آقای میرعلی و یا یکی از مشاورانش مصاحبه ای با اصحاب رسانه داشته باشند و کارهای انجام شده تاکنون را برای سپرده گزاران موسسه تشریح میکردند. و ایکاش فردی از بانک مرکزی یا هیئت نظارت نیز در این مصاحبه ایشان را همراهی میکرد. تا الان که نمایندگان مجلس فقط میگویند دارایی دارد و قصد انحلالی در کار نیست. اما مسئولان هیئت نظارت که اصلی ترین صاحبان نظر میباشند کاش مردم را کمی محرم محسوب میکردند و گزارش روند امور را به سپرده گزاران نگران موسسه ارائه میکردند.
  بانک مردم نیز با تلاش خوبش باید بتواند با هیئت نظارت نیز ارتباطی و لو اندک ایجاد کرده و گزارشی با مستندات قابل اعتناتر برای خوانندگان سایت فراهم نماید.

 2. دکترآریا دوشنبه 23 آذر 1394

  دوستان دوستان من امروز دوشنبه ۲۳آذرماه رفتم ۴میلیون تومن دیگه ازسپرده ام راگرفتم چون یک کاراورژانسی برایم پیش آمد.
  دوستان باورکنیدشعب دراصفهان خلوت وهمه چیز عادی است.آنهائیکه میخواستندکینه و حسادت چندساله خودراسرثامن الحجج خالی کنندنتوانستند.اگریک تکه طلا یا الماس را توی خاک بمالندخکمالی میشود ولی طلا طلاست الماس الماس است.میرعلی میرعلی است مغزمتفکراقتصاد وکارآفرین برتر ونمونه ایران.حالا یک عده به ایشان توهین میکنندعصبانی هستنداینهابعداپشیمان میشوندولی یک عده باقصدوغرض فحاشی میکنند بعدش هم دوستان من دکترم واستاددانشگاه به خودم مربوط است اگرحرف نامربوط زدم شما ایرادبگیریدچه کاربه شغل ومدرک من دارید.

 3. دکتر ارنست 2 یکشنبه 29 آذر 1394

  دکتر همون ۴ تومن که واسه ایزوگام گرفته بودیو میگِی؟!!
  خعععععععع

 4. تحلیل گر یکشنبه 22 آذر 1394

  سلام
  این۹۰۰ میلیارد را کی قیمت گذاشته…بهترین جای تهران زمین با ابعاد این پروژه متری۵۰ میلیون قیمت داره.واحدش هم متری ۲۰ میلیون…با این اعداد و ارقام و با توجه به متراژ۲۶۰۰ متری زمین و ۲۰۳۰۰ متری زیربنا قیمت کل پروژه در میاد ۵۳۶ میلیارد..این قیمت معادل این پروزه در بهترین جای منطقه ۱ تهران هست که در مشهد حداقل ۳۰% پایین تر خواهد بود(یعنی حدود۳۷۵ میلیارد)حالا چطوری میگید۹۰۰ میلیارد من نمیدانم….
  ضمناً کسی که پول تو این موسسه گذاشته از سال ۹۱ تا حالا یعنی در عرض ۳ سال با سود ۲۵% حداقل پولش باید ۷۵% افزایش داشته باشد.سوال اینجاست آیا سرمایه گذاری این موسسه در این سه سال۷۵% سود داشته؟؟؟اگر جوب خیر هست بپذیرید موسسه در پرداخت سود مردم با مشکل مواجه شده است و این نتیجه عدم تدبیر مسئولان این موسسه است

 5. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  دوست عزیز تودوباره تحیل آبکی تحویل مردم دادی اولا قیمت املاکی که ثامن الحجج خریده ازصددرصد تا ۵۰۰درصدافزایش داشته اون هم املاکی که توی ۴سال گذشته خریده املاکی که از۱۸سال ببعدبه اینطرف خریده تا بیش از۲۰۰۰درصدافزایش قیمت داشته یعنی تا۲۰برابرپس بیخودنه اسم خودتوتحلیلگربگذارنه تشویش اذهان سپرده گذاران کن.بعدش هم دلیلی نداردکه ملک بغل حرم مطهرامام رضا علیه االسلام لزوماقیمتش کمتریابرابرباتهران باشدمردحسابی نزدیک حرم مطهرکه جزو نایابترین وکمیابترین وپرمتقاضی ترین املاک ایران است شک نکن ازتهران گرانتراست.دوست عزیزتوی رشته ای که هیچ تخصصی درآن نداری بیخوداظهارنظرکارشناسی نکن.

 6. تحلیل گر یکشنبه 22 آذر 1394

  ۴ سال پیش که اوج قیمت ها بود.از اون موقع تا الان یا پایین اومده یا در حالت خوشبینانه همان قیمت قبلی باقی مانده
  حالا اگه ناراحت شدی یه صفر دیگه بگذار جلوی ۹۰۰ میلیارد..صفر که ارزشی نداره..البته واسه مردم هم پول نمیشه!!

 7. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  اولا مامردم وسپرده گذاران نیاز به غصه خوردن تو وامثال تو برتی خودمان نداریم ما سرنوشتمان را دادیم دست میرعلی ومیرعلی یکی ازده کارآفرین برتر ایران است و حواسش هم خوب جمع است علاوه بر خودش آدمهای دور وبرش هم خیلی چیزفهمندوچیز سرشون میشه تو وامثال توتحلیلهای آبکی شون رانگهدارند برای خودشان اگرثامن الحجج به بن بست خورد من مدرک دکترایم رادجلوی چشم تو وامثال توپاره میکنم یا میسوزانم اما تاآنروز صبرکن تو وامثال تو روسیاه و رسوامیشیدوثامن الحجج ومیرعلی وسپرده گذارن روسفید.انشاالله

 8. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  مردم
  شمابگید از ۴سال پیش تاالان قیمت املاک پائین اومده یا بالا رفته؟
  چقدر؟چنددرصد؟

 9. پيمان یکشنبه 22 آذر 1394

  جناب آریا ، من غصه خودمو میخورم ، من خونمو فروختم ، میخواستم خانه جدید بخرم ولی موسسه پولمو نمیده از بیست مرداد ، من این میگویم زور گویی ، دزدی ، اگه شما خیلی مردی و تخصص داری پول منو بگیر . در ضمن دست شما و سایر دوستان دیگه رو شده ، که از سمت موسسه می آیید کامنت مثبت مینویسید ، توی تجمعات مردم را آرام میکنید ، آخرین نفر از شما ها که دستش رو شد شوهر خواهر آقای علوی بود که پاداشش رو هم از موسسه گرفت ( ماشین) پس نفرمایید که کسی غصه سپرده گذار را نخورد

 10. جلال چهارشنبه 25 آذر 1394

  خب جناب تحلیگر خیابان امام رضا مشهد به برکت امام رضا (ع ) قیمت هایش خیای با ارزش تر از خیابانهای تهران است که نام بردی از چیزی که خبر نداری چیزی نگو باور نداری بیا تحقیق کن شما بیا برو ی مغازه ۱۸ متری تو بازار امام رضا قیمت کن ببین چند قیمت میشه

 11. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  بی شک این برج نمادثروتمندبودن ثامن الحجج است دوستان رقم رادقت کنید ۱۰۰۰میلیادتومن .این فقط یک قلم دارایی موسسه است دارائی های بیشماردیگری هم دارد که نیمه محرمانه و محرمانه است ودرستش هم همین است هرشرکت اسرارمحرمامه وخصوصی داردچه درایران چه دردنیا پس میشودامیدوار بودترازمالی موسسه مثبت است واین یعنی موسسه مان ورشکسته نشده (بترکد چشم حسود).
  ازطرفی میرعلی بزرگ بوده که این موسسه کوچولو راازتوی یک شهر ویک استان به یک ابرقدرت اقتصادی تبدیل کرده بنابراین خبرنگارمحترم بهتراست وظیفه ژورنالیستی وخبرنگاری خودراانجام دهدونقدمدیریت میرعلی رابه بزرگان علم مدیریت واگذارکند.
  ما مشکل نقدینگی داریم آنهم به دلیل هجوم یکباره تهرانیها به شعب بود.حالاتهرانیهای عزیزبیخودتجمع نکنیدوسروصداهم نکنید به این نهاد وآن نهاد هم متوسل نشویدهروقت میرعلی صلاح دانست هم سودرامیریزدهم اصل پول را درضمن شما فقط یک شهرهستیدثامن الحجج۵۵۰شعبه در۳۰استان داردمارابدبخت نکنیدآرامشتون را هم حفظ کنید.توی این هوای سردنرویداجتماع کنیدهمه توی کشتی نشسته ایم وهمه با هم یا به ساحل میرسیم یاغرق دریا میشویم والبته با حفظ آرامش وخونسردی به ساحل میرسیم.انشاالله

 12. تحلیل گر یکشنبه 22 آذر 1394

  این حرف شما چه معنی دارد که در کمال بی ادبی می گویید((هروقت میرعلی صلاح دانست هم سودرامیریزد هم اصل پول را))
  مگه مردم بازیچه دست میر علی هستند که هر وقت خواست و صلاح دید پول بدهد…یه دفعه بیا بگو هر کی تو ثامن الحجج پول گذاشته غلام حلقه به گوش میر علی شده و باید کارهاش را با اون هماهنگ کنه!!!

 13. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  گل پسرنه چندن باسواد.تو وقتی سوارهواپیمامیشی میری روی صندلیت میشینی وهمه چیزرابه خلبان واگذارمیکنی یا میری توی کابین خلبان وبه خلبان میگی یعنی چی تو بدون کمک ماخلبانی میکنی واجازه بده ماهم باتوخلبانی کنیم.حالا هم منظورم نفع موسسه است که میرعلی وتیم مدیریتی اش تشخیص میده نه من وتو تشخیص بدهیم صلاح ثامن الحجج رامدیروتیم مدیران بهترمیدانندتامن سپرده گذار وتوی منتقد مغرض

 14. مجتبي یکشنبه 22 آذر 1394

  اصلا موضوع ما چه ربطی به هواپیما داره ، شما وقتی سوار هواپیما میشی فقط قصدت رسیدن به مقصد هست ، بعدشم این موسسه الان چرا پول سپرده های روزشمار رو پرداخت نمیکنه ، کسی که سپرده روز شمار باز میکنه هدفش این بوده هر وقت خواست بتونه حسابشو ببنده ، شما که اینقدر ازحجت الاسلام دکتر پروفسور جناب اندیشمند میرعلی حمایت میکنید ، یه لطفی بکنید ازشون خواهش بکنید بیاند به تعهداتشون عمل کنند و از این اقیانوس ثروتی که ازش صحبت میکنید بیاند یه قطره ما رو پس بدند

 15. تحلیل گر یکشنبه 22 آذر 1394

  وقتی سوار هواپیما می شویم مقصد و مدت زمان پرواز مشخص است.مثلاً می گویم ساعت ۱۰ صبح پرواز داریم و ساعت ۱۱ مشهد هستیم و ساعت ۱۲ هم به وعده خود می رسیم.اما هواپیمای ثامن الحجج که قرار بود سود پول مردم را هر ماه بدهد،خلف وعده کرده و نه تنها سود بلکه اصل پول را هم نمی دهد.مثل این می ماند که سوار هواپیمایی شده ایم که نه مقصدش مشخص است و نه زمان فرود…
  قرار بود ۱ ماه پیش مشکلات بر طرف شود که نشد،سرپرستی یزد گفت که اخر هفته مجوز می گیریم که نشد…شاید سوخت هواپیما تمام شده و سقوطی در پیش است…..

 16. پيمان یکشنبه 22 آذر 1394

  اقای آریا با سواد که انشالله دکترای جنابعالی چون دکتری جناب میرعلی نباشد ، ایشان نمی توانند بر أساس صلاحدید خود برای مال من تصمیم بگیرند من قراردادم تمام شده و پولمو میخوام و ایشان مکلفند به پرداخت ، در غیر اینصورت قانون سکنی کرده اند

 17. کسری یکشنبه 22 آذر 1394

  جناب اریا شما لطف بفرمایید اگر از اقای میرعلی و موسسه ایشان مطمین هستید چون اینجانب گرفتاری دارم دفترچه را بگیرید و معادلش به اینجانب پول بدهید تا نه تنها من بلکه همه به حرفhشما ایمان داشتهو باور کنند در غیر این صورت خود شما هم به گفته هایتان باور ندارید چرا که اگر من بودم و میششناختم این کار را می کردم

 18. امیر یکشنبه 22 آذر 1394

  دکتراریا
  لطفااین مدرک را درسایت قراربده مایکم دلمان بازشود
  وببنیم که ازدانشگاه غیرمجاز نباشد

 19. مهندس یکشنبه 22 آذر 1394

  جالبه که حرفهای یک نگهبان هم برای شما حجته! کاش تصویری از این نگه بان رو لااقل مینداختید!
  روزی که شما تشریف بردید تعطیلی بوده عزیز، و برج هم شکر خدا تموم شده و فقط نصب همون شیشه های وسط به قول شما که البته اسمش “ووید” مونده که کار تخصصیه و نیازی به ١٠٠ تا کار گر نداره!
  من از مهندس های همین برج هستم یعنی بودم و کارم اونجا تموم شد و تسویه حساب هم شدم تمام و کمال، در ضمن این برج در وقتی خریده شد که اوج ارزانی بود در مشهد نه اوج گرانی!
  البته وقتی خریداری شد همچین برجی نبود الان شده!
  جالبه شما خبرنگارا اول شروع میکنید تخریب و بد و بیراه گفتن علیه هرکسی بعدم میگید چرا مصاحبه نمیکنه!
  برادر من خب بالفرضی هم که درست بگید مگه همه باید تو این مملکت با شما مصاحبه کنند؟؟؟!!!
  مدیر عامل ارمان، میزان،ثامن، عسگریه،نور، کوثر و… رو میشه مصاحبه ها و اموال و دارایی های موسساتشون رو نشون بدید؟؟؟؟؟
  یا بانک ملی ملت صادرات اقتصاد نوین سامان سرمایه و…

 20. پيمان یکشنبه 22 آذر 1394

  جناب مهندس . این پروژه با این عظمت را میفرمایید امانی کار کرده اند ؟ دست مریزاد !! شما چطور قبل از تحویل موقت و قطعی کل پولتان را گرفته أید ؟ شرایط عمومی پیمان به مشهد ابلاغ نشده است ؟ یا دوستان به گوششان نخورده است ؟ برادر من کمتر فرمایشاتتان را باز میفرمودید که اگر کسی کمی از شرایط با خبر بود دست مبارک رو نمیشد . در خصوص مصاحبه شاید حق با شما باشد ولی جناب میرعلی رو هیچکس نمیتواند ببیند ، ما سپردهگذاران بی صبرانه منتظر دیدار ایشان هستیم چه با بادیگاردهای معروفشان چه بدون آنها . جناب دکتر سیف هم منتظرند ایشان بالاخره در جلسات رخ بنمایند ، زیر لفظی هم با ما سپرده گذاران

 21. اشکان یکشنبه 22 آذر 1394

  پیمان خان که نمیدانم کارمند کدام بانک یا کدام اغتشاش گر هستی

  جناب دکتر میر علی در تمام جلسات حضور دارند و خود سایت مثلا وزیننننننننننننننننننن بانک مردم خبری تحت عنوان تحت الحفظ بودن آقای میرعلی پخش کردند . یعنی ایشان هستند اما به علت مسایل امنیتی نمیتوانند جلوی چشم باشند حالا هی بفرمایید و فضضضضضضضضضضضضل بریزید بیرون

 22. پيمان یکشنبه 22 آذر 1394

  اشکان عزیز ، باشه من اغتشاشگر ، شما ارزشی ، من پولمو میخوام که میرعلی شما نوش جان کرده ، شما که نُون ایشونو میخوری باید هم دفاع کنی . پول منو بدید ، چرا تا دو کلمه حرف حق شنیدید ، فرهنگ اصیلتان را رو کردید ، البته شما که تاج سرید ، دوستان ورزشکارتان در سرپرستی تهران بسیارند و به اشاعه فرهنگ اصیل گفتاری و ورزشی مشغول

 23. حسین یکشنبه 22 آذر 1394

  واقعا برای بانک مردم متاسفم که فقط با گزارشهاش عامل عذاب مردم است سایت شما با نیات قبلی عمل میکند حتی ادب را هم زیر سوال می برد و بخود اجازه می دهد از لفظ آقا هم استفاده نکند شما به فکر حل مشکل مردم نیستید اساتید محترم سایت و فقط به فکر جیب خود البته به غیر این هم باشد جای بسی تعجب است ودر هیچ وقت بر یک پاشنه نچرخیده

 24. بانک مردم یکشنبه 22 آذر 1394

  با سلام
  دوست عزیز طبق اصول خبرنگاری نباید از عناوینی مانند حجت‌الاسلام، دکتر، آقای، خانم و یا مهندس استفاده کرد حتی برای انتشار خبر شخص اول اجرایی کشور. البته به علت جایگاه معنوی مقام رهبری همیشه عنوان ایشان با عبارت “مقام معظم رهبری” در رسانه‌ها منتشر می‌شود. بدین ترتیب خواهید دید که در رسانه‌ها عناوینی مثل روحانی: و یا جهانگیری: و غیره منتشر می‌شود و این به معنای بی احترامی نیست. البته اگر آقای میرعلی و دوستان ایشان از این بابت که وی را در جایگاهی بالاتر از رئیس‌جمهور قرار ندادیم عذر می‌خواهیم!
  با تشکر از پیام شما
  بانک مردم

 25. سپرده گزار، مریم یکشنبه 22 آذر 1394

  خیلی دوست دارم که بدونم با روان و اعصاب یک سری آدم کلافه و بلا تکلیف بازی میکنید چه چیزی عایدتون میشه،برادر یا خواهر گرامی بخدا که دیگه بریدیم شما رو بخدا که اینجور خبرهای دو پهلو رو منتشر نکنید خواهشمندم

 26. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  مریم
  خبرفوق به غیر از دو سه جمله اش که آن هم نظرشخصی خبرنگاراست بقیه اش نه تنها دوپهلو نیست بلکه خیلی هم مثبت و امیدوارکننده است .شماهم زیادبه خودتان وخانواده تان استرس واردنکنیدودغدغه برای خود وخانواده تان درست نکنید.اوضاع ثامن الحجج در حال عادی شدن است افسوس که نمیشودهمه گفتنیها راگفت بزودی خبرهای خوشی خواهدرسید وشما وماهم ازاین گرانیها که اکثرا هم ساختگی وغیرواقعیست نجات پیدا میکنم.مطمئن باش.

 27. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  نه دوست عزیزمنصفانه قضاوت کن.بگذاربانک مردم هم حرفش رابزند من ازدوستان دربانک مردم بخاطراینکه مانظراتمان رامنعکس کنیم تشکرمیکنیم ودستشان رابه گرمی میعشاریم الحق من تاحالا هرچی مثبت یا منفی گفته ام منتشرکرده انددست گلشان درد نکند.سایت محترم بانک نردم متشکریم متشکریم متشکریم.

 28. حمید یکشنبه 22 آذر 1394

  الکی برای خودتون نبرید و ندوزید.این موسسه اینقدر پول و سرمایه داره که پول های شما پول خوردش هم حساب نمیشن.انشاله به زودی مجوز موسسه اعلام میشه و خیال همه راحت میشه.خبرهای موسخی هست که با بانک مرکزی به تفاهم رسیدن ومجوز داره کارهای اداریش و پذیره نویسی انجام میشه.مدیر عامل هم عوض خواهد شد و دکتر میر علی هم در کنار ایشان فعالیت خودشون رو ادامه میدن.به احتمال زیاد اسم موسسه هم به ثمین تغیر خواهد کرد.

 29. ارش دوشنبه 23 آذر 1394

  میشه لطف کنید بگید پس پول ما رو بدند ، دو زار پول سودا رو نمیده این موسسه پر پول و قدرت ، انچه عیان است چه حاجت به بیان است ، جیره خوار میرعلی ، بگو رئیست بیاد ، گوش ما الان بیشتر از یکماهه که پر از این حرفا ، که صبر بکنید ، موسسه وضعش خوبه ، دیگه گول این حرفارو نمیخوریم

 30. عليرضا یکشنبه 22 آذر 1394

  من در تاریخ ۹۴٫۰۸٫۲۰ بی خبر از همه جا در موسسه سرمایه گذاری کردم و۲۷ ابان مراجعه کردم پولم را ندادند .اقای دکتر اریا ایا وقتی موسسه ای دجار مشکل است نیاید سپرده گذار را اگاه کند؟من بیست ابان رفته ام برای سپرده گذاری .پول من در هیچ پروژهای سرمایه گذاری نشده ولی موسسه با قلدری پول من رانمیدهد.کی جوابگوست؟

 31. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  دوست من بحث قلدری نیست ولی فعلا نقدینه نیست .برای به دست آوردن نقدینه ثامن الحجج دوراه دارد خودش برودازبانکها وموسسات دیگروام بگیردکاری که بین بانکها یک امرمعمول وعادیست راه دوم این است که املاکش را بفروشدثامن الحجج راه اول رانمیرودچون نمیخواهدخودش راضعیف معرفی کندراه دوم راهم انجام نمیدهدچون نمی آیداملاکی را که طی سالیان بازحمت به دست آورده چوب حراج بزندحالافهمیدید همه چیزهست پول نیست پول نیست پول نیست درک کنید حالا هی مرتب پول پول کنیدباحلواحلوا کردن دهنتون شیرین نمیشه بایدتاشب عیدبه موسسه فرصت دهیدفرصت.متوجه شدید.صبرکنیدبه خصوص تهرانیهاتاشب عیدبایدصبرکنند.

 32. سپرده گذار یکشنبه 22 آذر 1394

  تو کی هستی که تعیین تکلیف میکنی برای بقیه ریزه خوار میرعلی
  مردم تهران با اتحاد شون اون میرعلی پست رو تا شب عید پولش. میکنن
  شما هم بفکر یک منبع درآمد حلال برای آیندت باش دکتر قلابی
  ننگ بر دانشگاه تهران اگر تو فارغ التحصیلش باشی

 33. سپرده گذار دوشنبه 23 آذر 1394

  دکی جون شما کارتو انجام دادی ، همینجا به اون کسی که فرستادن میگم پاداشتو تمام و کمال بهت بده ، برو بیشتر از این ابروی خودتو نبر ، به میرعلی جونت هم بگو بیاد خودش مشکلو حل کنه ، نزار مردم بیاند سراغش از لونه موش درش بیارند

 34. دکتر ارنست 2 یکشنبه 29 آذر 1394

  آریا ببند….
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است…بانک مردم)

 35. کسری یکشنبه 22 آذر 1394

  اقای به اصطلاح دکتر از اینحرفها زیاد شنیدیم که مدرک دکترام پاره مکنم و چکار میکنم و ….نمی خواهد هیچ کاری بکنی اول مدرکتو نشان بده بعد شما به نمایند گی موسسه پولمان را بده تو به خیر ما هم بسلامت و لطفا اینقدر از موسسه بی خودو بی جهت حمایت نکن اگر میر علی را پیدا کردی بهش بگو
  موسسه ات در صورت دست نیافتن به پولهایمان سرت خراب خواهیم کردn

 36. سپرده گذار یکشنبه 22 آذر 1394

  آقای میر علی اگر به سپرده گذران اهمیت می خواست بدهد سود سپرده ها را پرداخت می کرد هزاران بازنشسته و بیمار از جمله این افراد هستن اما این اقا فرار کردن و خودشون و روساشون پنهان شدن ایشون و موسسه شون کلاه بردار هستن چرا تا به حال ملزومات بانک مرکزی را رعایت نکردن چرا سپرده قانپنی رو پرداخت نکردن کسی که از ایشون حمایت کنه باید به عقل سلیمشون شک برد شواهد بیشتر از این که زندگی این همه سپرده گذار را دچار مخاطره کردن

 37. کارمند و سپرده گذار یکشنبه 22 آذر 1394

  دوسمیر علی مرد حرف نیست مرد عمل …….به وقتش همتون به حرف من میرسید ..اگه سپرده ها از شعب تهران خارج می شد تراز مالی موسسه منفی بود و کلا از پول و مجوز خبری نبود الانم شفاف میگم اگه نمیخاین کاسه چه کنم چه کنم دست بگیریم مثله کارمتدای میزان و سپرده گذاراش پس صبور باشید لطفا.

 38. کارمند و سپرده گذار یکشنبه 22 آذر 1394

  بانک مردم یه سوال از خودت و وجدانت !!!!!!
  به نظرت گذارشت مقرضانه نبود؟؟؟؟شما جای امیدواری دادن الکی تو دل مردم رو خالی میکنی….این مشکلات فقط تو تهران خواهشا اخبارت باغث نشه سرایت کنه …
  مرسی که تمام نظرات رو میخونی و پخش میکنی

 39. تحلیل گر یکشنبه 22 آذر 1394

  وقتی انسان در راه اشتباه قدم بر می دارد نباید به ان امیدواری دارد چون هر چه بیشتر پیش رود اشتباه بزرگتری مرتکب شده است.
  سیلی که مرا از خواب غفلت بیدار کند را بیشتر از نوازشی دوست دارم که مرا به خواب غفلت فرو برد

 40. امیر یکشنبه 22 آذر 1394

  دکتراریا
  لطفااین مدرک را درسایت قراربده مایکم دلمان بازشود
  وببنیم که ازدانشگاه غیرمجاز نباشد

 41. تحلیل گر یکشنبه 22 آذر 1394

  آرزوی قلبیم رسیدن همه سپرده گذاران به اصل و سود پولشان است.
  مطلبی که بنده را ازده میکند چند چیز است:۱)عدم پاسخگویی مسئولان موسسه به مردم۲)گردن کلفتی کردن برای بانک مرکزی
  اصلاً کاری نداریم این ساختمان ۹ ریال می ارزد یا ۹هزار میلیارد
  وقتی مردم پولشان را می خواهند باید دارایی ها را فروخت و پول مردم را داد.
  این درست است که من پول مردم را بگیرم بعد بدون تحلیل درست در املاک سرمایه گذاری کنم و وقتی مردم پولشان را خواستند عکس ساختمان را نشانشان دهم و بگویم این را داریم اما پول نداریم…
  به لطف خدا اطرافیانم قبل از گسترش تجمعات مبالغ خود را از این موسسه بیرون کشیدن و الان با خیالی آسوده نظاره گر هستند.انشاالله هر چه زودتر گردن کلفت ها هم به قانون گردن نهند و حق مردم را بیش از این ضایع نکنند

 42. دکترآریا یکشنبه 22 آذر 1394

  دوستان این فردی که دیپلم هم ندارد ونام خودش راتحلیلگرگذاشته و امثال امیراصلا سپرده گذارموسسه ثامن الحجج نیستنداگرهستندنام شعبه وشهرشان وشماره موبایلشان رابدهند تا من ازحساب شخصیم پول اینها را بدهم.حرف اینها وامثال اینها راباور نکنیدبه خدا توکل کنیدصبور باشیدهم پولتان رامیگیریدهم سود پولتان را .دیروزود دارد سوخت وسوز ندارد.آرامش خودراحفظ کنیدیکی دوماه دیگربه موسسه فرصت بدهیدحداکثرتاشب عیدنوروز تا موسسه خودش راجمع و جورکندالان بخواهداملاکش رابفروشدلاشخوران میخواهندتومن رابخرند۷ریال پس صبرکنیدآرامشتان راحفظ کنیدهیچگاه هیچ تجمعی نکنید برویدباخیال راحت دنبال زندگیتان .انشاالله سرفرصت نقدینه تهیه میکنندسرفرصت سودهایتان رامیگیریدهرکس هم اصل پولشوخواست میگیرد وگرنه اگرتجمع بیهوده کنیدعجله کنیدبترسیدوحشت کنیدحداقل ۱۸ماه دیگه به پولتون میرسیددیگه هم ازسودخبری نیست که نیست حتی ممکنه سودهای قبلی راهم ازتون بگیرند.خوددانید

 43. کسری یکشنبه 22 آذر 1394

  اقای اریا مرد نیستی اگر این کار را نکنی من سپرده گذارم شماره بفرست من با شما تماس می گیرم واصلا مهم نیست دکتر هم نیستی اشکال ندارد تو این مملکت همه چیز عوض شده شما هم دکتر ایرادی ندارد گرنه کسی که دکتر واقعی باشد به خودش نمی گوید دکتر قبلا برایت کامنت گذاشتم

 44. پيمان یکشنبه 22 آذر 1394

  دکتر جون زودتر میگفتی ایمیل بده شمارمو بفرستم بده پول ما رو قربونت ، پول آجیل شب یلدا بچه ها هم با من

 45. فرناز دوشنبه 23 آذر 1394

  از کرامات شیخ ما این است… سرکه را خورد و گفت شییییییییرییییین است..!

  تحلیلگر که با ادله از موسسه محتکر و خاین در امانت انتقاد می کند سپرده گذار نیست و لابد شمایی که مدام از گند و دزدی و در سوراخ موش قایم شدن میرعلی دفاع می کنید سپرده گذارید و نه از عوامل و جیره خواران موسسه…!!!

  با یک مشت مجنون و یا ترسو طرف نیستید گرامی که در روز روشن مردم را دعوت به خفقان و کوتاه آمدن از حقشان تا زمانی که میرعلی نامرد صلاح بداند می کنید…!
  به کوری چشم شما و همه مزدوران برای موسسه آبرو نخواهیم گذاشت و روز به روز رسانه ای تر خواهیم کرد..!
  یک روز سرپرستی… یک روز مجلس… و ریاست جمهوری و در نهایت بیت مقام معظم رهبری.. هر بار پر تعدادتر.

  تا عید صبر نخواهیم کرد… یا تا چند روز آینده پول ما را می دهید یا رسوای عالمتان می کنیم و کارتان در شهرستان ها نیز زار و کساد خواهد شد..
  این را به اربابتان بگویید.
  والسلام.

 46. حسین دوشنبه 23 آذر 1394

  دکتر بودن، یا نبودن یک شخص از طرز تفکر و استدلالش مشخص میشه. نیازی به مدرک خواستن از ایشون نیست….
  مسلم است که این شخص دکتر نیست …
  شخص فرصت طلب و چاپلوسی است که با بیان حرفهای بی اساس، این موسسه سالوس-صفت حتما مقداری روغن مونده به سبیلش میماله 🙂
  (خیلی ببخشیدها… )

 47. سعید یکشنبه 22 آذر 1394

  دکتر اریا حججی برو بمیر بیکار پشت باجه از بیکاری نمیدونی چکار کنی خاک تو سرت….

 48. سعید یکشنبه 22 آذر 1394

  دیگه چی میخاین از جون مردم….جیب خالی پز میدین تموم شد برید … شید بابا….پاچه‌خار میرعلی
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است… بانک مردم)

 49. کارمتد جیره خوار پاچه خوار اصلا هرچی شما میگید یکشنبه 22 آذر 1394

  متاسفم واستون با این طرز حرف زدنتون چه طور موقعی که واسه چند درصد سود بیشتر اومدین حساب باز کردین میر علی خوب بود الان شد لولو؟؟؟؟؟
  دشمنان همینو میخان که ما وشمارو به جون هم بندازن و خودشون از آب گل آلود ماهی بگیرن
  بانک مردم لطفا نظرات توهین آمیز رو پخش نکن

 50. بانک مردم یکشنبه 22 آذر 1394

  با سلام
  ممنون از یادآوری‌تون
  بانک مردم همه پیام‌های موهن را ویرایش می‌کند و اگر سهوا برای دقایقی موفق نشد چنین کاری انجام دهد قبلا از مخاطبان عذرخواهی می‌کنیم.
  با تشکر از پیام شما
  بانک مردم

 51. سرمایه گزار 200 میلیونی یکشنبه 22 آذر 1394

  آقای دکتر بعد از این شما حرف نزنی بهتره… فکر کردی با نوشتن دکتر داناییت بالا میره؟؟؟از طرز نوشتنت معلومه سطح سواد و شعورت چقدر بالاست…بنظرم اگه آخر این ماه سودارو ندن یا تکلیفو مشخص نکنن باید یه سروصدای اساسی کرد تا به گوشی یکی برسه همه خودشونو زدن به کر بودن…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 52. سپرده گزار 300 میلیونی یکشنبه 22 آذر 1394

  آقا موافقم با شما، فقط اگر لینک کانالی یا گروهی هست که ما هم بتونیم از تجمع ها با خبر بشیم زحمت بکشین برامون بنویسین

 53. فرناز دوشنبه 23 آذر 1394

  کانال ارتباطی سپرده گذاران ثامن الحجج
  این صفحه تلگرامی را به سپرده گذاران دیگر معرفی کنید
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 54. پيمان دوشنبه 23 آذر 1394

  هم کانادل است هم هر شعبه گروه داره اما چون نفوذی زیاد شده و ویروس و ربات میفرستند و به نام سپرده گذار میایند و جو را متشنج میکنند دیگر تا نشناسند اد نمی کنند از طریق شعبه اقدام کنید اگر خواستید ایمیل بدهید ، اطلاعات تکمیلی بدهم خدمتتون ، ولی بهترین راه اقدام از طریق سایر سپرده گذاران شعبه است

 55. الف الف یکشنبه 22 آذر 1394

  تنها نگرانی کارمندان موسسه، انحلال آن و بیکار شدنشونه.
  در شرایطی که مراجعه به شعبات کمتر شده، کارمندان از این فرصت استقاده کرده و با حضور در صفحات اینترنتی، با نام کارمند موسسه یا حتی سپرده گذار و با عناوین جعلی، مردم را به آرامش دعوت میکنند تا به حقوق آخر ماه خود برسند!
  کافیست به یک شعبه مراجعه کنید و کارمندان موبایل به دست را ببینید…

 56. فرناز دوشنبه 23 آذر 1394

  از کرامات شیخ ما این است… سرکه را خورد و گفت شییییییییرییییین است..!

  تحلیلگر که با ادله از موسسه محتکر و خاین در امانت انتقاد می کند سپرده گذار نیست و لابد شمایی که مدام از گند و دزدی و در سوراخ موش قایم شدن میرعلی دفاع می کنید سپرده گذارید و نه از عوامل و جیره خواران موسسه…!!!

  با یک مشت مجنون و یا ترسو طرف نیستید گرامی که در روز روشن مردم را دعوت به خفقان و کوتاه آمدن از حقشان تا زمانی که میرعلی نامرد صلاح بداند می کنید…!
  به کوری چشم شما و همه مزدوران برای موسسه آبرو نخواهیم گذاشت و روز به روز رسانه ای تر خواهیم کرد..!
  یک روز سرپرستی… یک روز مجلس… و ریاست جمهوری و در نهایت بیت مقام معظم رهبری.. هر بار پر تعدادتر.

  تا عید صبر نخواهیم کرد… یا تا چند روز آینده پول ما را می دهید یا رسوای عالمتان می کنیم و کارتان در شهرستان ها نیز زار و کساد خواهد شد..
  این را به اربابتان بگویید.
  والسلام.

 57. ناشناس دوشنبه 23 آذر 1394

  هر چی بیشتر تجمع کنید دیرتر به پولتون میرسید.شاید هم هرگز به پولتون نرسید.حالا برید اینقدر تجمع کنید تا از همین اوضاع بدتر بشه.خودتون این بلا رو سرتون اوردین.

 58. محمد دوشنبه 23 آذر 1394

  افرین ، نظرتو گفتی ، برا ما تعیین تکلیف میکنی ، به میرعلی بگو زیاد به خودش مطمئن نباشه ، ما به تحصن و اعتراض خودمون ادامه میدیم ، اینقدر اینکار رو ادامه میدیم تا یه ذره ابرویی که نداره هم به باد بره ، شما هم نمیخواد از یه مال مردم خور حمایت کنی

 59. سپرده گزار میلیونی دوشنبه 23 آذر 1394

  جناب دکتر آریا شما دیگه علنا دارید به همه ماها توهین میکنید.من هم با شلوغ کردن اساسی موافقم.آقایونی هم که طرفداری میکنن از وضعیت ما تهرانیها بیخبرن.اگر لینک گروه دارید بفرستید تا برای تجمعات هماهنگ باشیم.

 60. محمد دوشنبه 23 آذر 1394

  بانک مردم .این چه کاریست میکنی ؟ فکر میکنی اطلاع رسانی درستی است؟ ما خودمون آش و لاشیم اعصابمون خورد شده است.اونوقت تو کانمنتها هر چی میگن و به هم بد و بیراه میگن مینویسی؟ این درسته؟ این اصول خبرنگاریست؟ آقا جان اصلا گزارش بنویس ولی کامنتها را چاپ نکن .بخدا بنفع سایتته . من بخدا سپرده گزارم و نه از اینهایی که اینجوری دفاع میکنند خوشم میاد نه از اونهایی که فحش میدن و جواب میدن.تو را بخدا کامنت چاپ نکن. فقط خبر رسانی کن. داری همه چیز روان مردمو بهم میریزی. ممنون

 61. فرناز دوشنبه 23 آذر 1394

  شما هم با احترام یکی از خادمان و حقوق بگیران میرعلی هستید که سایت را دعوت به سانسور و کوتاه آمدن از اصول صحیح ژورنالیستی و دموکراتیک می فرمایید!!
  اعصابتان خرد می شود!! خب نخوان بخش نظرات را و صفحه را ببند!! به همین سادگی؛)

 62. نادر دوشنبه 23 آذر 1394

  با سلام بنده هم یکی از سپرده گذاران هستم و نگران این وضعیت ولی فکر میکنم چاره ای جز صبر کردن نداریم ،من امروز از طریق یکی از دوستانم که از کارمندان بانک مرکزی هست جویای روند اخذ مجوز شدم که گفتند در کمیسیون در حال پیگیری هستند و احتمالا چند نفر باید از موسسه کنار گذاشته شوند و افراد مورد تایید بانک مرکزی سکان امور را به دست بگیرند ایشان به من اطمینان دادند که جای نگرانی از بابت اصل سپرده ها نیست فقط زمان نیاز هست تا مشکل حل شود و به روال قبل برگردد

 63. محمد دوشنبه 23 آذر 1394

  شما به اون رئیسات بگو تا اخر ماه وقت دارند ، ما هم تا همون موقع صبر میکنیم ، به اون دوستت اگه اصلا وجود داره تو بانک مرکزی هم بگو بیاد کار موسسه رو راه بندازه و یا به سیف بگه این موضوع رو رسانه ای کنه اگه راسته ، نه اینکه بیای جوک تحویل مردم بدی و بهترین راه رو نشون بدی که صبر کنید

 64. نادر دوشنبه 23 آذر 1394

  سلام لطفا از طریق کانال سپرده گذاران ثامن الحجج در تلگرام از اخبار جلسات و پیگیرها مطلع شوید.
  samen_alhojaj_iran@

 65. سرمایه گزار دوشنبه 23 آذر 1394

  از کارمندای موسسه … نداریم…البته به بعضیا بر نخوره…. اونموقع که همه داشتن پولاشونو ور میداشتن معاون شعبه گفت خیالت راحت اصلن هیچ خبری نیست امن وامانه اگه خبری بشه خودم سریع پولو ور میدارم برات…بعد این داستانا جواب سلام نمیده و طلب کارم هست هیچی میگه چیکار کنم حالا که شده…انگار میخاستم پول اینو وردارم خدا به خاک سیاه بشونش…شعبه ستارخان
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است… بانک مردم)

 66. سپرده گذارجنوب دوشنبه 23 آذر 1394

  دوستانی که فکر میکنند موسسه فقط در تهران مشکل داره وبقیه شهرستانا مشکل ندارن ولر بانک مردم میخان خبر نزاره که جو متشنج میشه کاملا اشتباه میکنن من از سپرده گراران جنوب کرمانم (جیرفت)اینجا هم از اول اذر هیچ پولی به مردم نمیدن تا حالا چندین بار تو شعبه ها درگیری شده واوضاع اصلا خوب نیست از بانک مردم هم تشکر میکنیم خبرارو میزارن حداقل ما که دورافتاده ایم در جریان باشیم از اخبار

 67. سرمایه گزار 200 میلیونی دوشنبه 23 آذر 1394

  👈 دوستان و سپرده گذاران محترم

  بادرود به تک تک شما عزیزان، به اطلاع می‌رساند، طبق قرار از پیش معین شده توسط نمایندگان محترم شما سپرده گذاران، طی جلسه موفقیت آمیز امشب که از ساعت ١٩ لغایت ٢٢ جلسه ای باحضور نمایندگان ٢٠ شعبه تشکیل گردید تمام نمایندگان شعبات تهران و کرج، ضمن گفتگو و رایزنی پیرامون غالب مشکلات شما سپرده گذاران و مصائب پیش رو و نیز مطرح شدن راه کارهای اولیه اتخاذ تصمیمات آتی، هیئت نمایندگی (تیم مذاکرات) با عضویت پنج نفر از عزیزان شرکت کننده در جلسه، با برگزاری رأی گیری توسط تمامی اعضاء حاضر، جهت جلسه بسیار مهم این هیئت با نمایندگان کارگروه نظارت و بررسی پرونده موسسه ثامن الحجج که فردا دوشنبه مورخ ۲۳ آذر ماه برگزار خواهد شد، تعیین گردیدند و از جانب کلیه نمایندگان مشخص گردید که چه افرادی با این کار گروه ویژه به مذاکره و گفتگو رسمی بپردازند.

  گفتنی است، برخی از نمایندگان حاضر در این کارگروه، از مقامات رسمی سازمانها و نهادهای حاکمیتی نظیر: دادستانی کل کشور، ریاست جمهوری، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، بانک مرکزی، پلیس امنیت کشور و… می‌باشند.

  ضمنا یادآور می‌شود نتیجه این جلسه و مذاکرات پیش رو، در مراحل بعدی و پس از برگزاری، ان شاالله به اطلاع کلیه سپرده گذاران محترم خواهد رسید.

  » کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج:
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 68. حسین دوشنبه 23 آذر 1394

  ۲۰۰ میلیونی عزیز… اونوقت شماها در پی کدام فراخوان و سپس تجمع و سپس انتخاباتی به عنوان نمایندگان محترم سپرده گذاران انتخاب شده و تصمیمات بسیار مهمی اتخاذ فرمودید که هیچکس خبردار نشد ؟؟؟
  نمیدونم من فقط بی خبرم، یا اینکه اساسا شماها سرخود (و در نتیجه بدون پشتوانه قانونی) عمل میفرمایید؟ 🙂

 69. سرمایه گزار 200 میلیونی دوشنبه 23 آذر 1394

  یام آقای محمد معرفت، بعنوان یکی از نمایندگان سپرده گذاران در پاسخ به مطالبات مردم در شرایط بدعهدی مسئولان بانک مرکزی، به شرح ذیل می‌باشد :

  دوستان گرامی سپرده گذاران عزیز؛ بادرود
  به تک تک شما عزیزان :
  متاسفانه جلسه امروز بامدیرمحترم کارگروه ویژه بنا به دلایلی برگزارنشد وباتوجه به تماسهای صورت گرفته امیدواریم این جلسه درطول هفته جاری صورت گیرد.
  حال باتوجه به قول مسولین موسسه مبنی برپرداخت وجوه درشعب ( سود ویابخشی از سود سپرده گذاران) وشرایط موجود پیشنهاد میگردد ضمن حفظ آرامش تا روز چهارشنبه صبر نموده تا ببینیم آیا قولهای داده شده محقق میگرددیا خیر؟
  دربرنامه تلویزیونی روز چهارشنبه آقای سیف ، ایشان چه پاسخهایی به پرسشهای مردم سپرده گذار خواهند داد؟ درصورت عدم اقناع میتوانیم تجمع بسیار گسترده ای رابرای روز یکشنبه آینده مقابل دفترسرپرستی موسسه هماهنگ نماییم.
  ودرصورت عدم کسب نتیجه مطلوب ضمن مشاوره باحقوقدانان امین وکارکشته ، درصورت تایید آنان علیه کلیه کسانی که مسبب مشکلات ما بوده اند شکایت نماییم.
  بی شک هدف همه ماسپرده گذاران دست یافتن به سرمایه خودکه حاصل تلاش ودست رنج چندین سأله ما است میباشد
  بدیهی است ما هرگونه حرکت اعتراضی درچهارچوب قانون را أعم ازتجمع رابرای خود محفوظ میدانیم. چه بسیارکسانی که کلیه سرمایه خودرادراین موسسه به امانت گذاشته اند تاباکسب چنددرصد سود بیشتربتوانندگره بیشتری ازمشکلات خودراحل نمایند . ما درشعب موسسه ای پولمان رابه امانت گذاشته ایم که امنیت آن شعب توسط نظام جمهوری إسلامی تامین
  گردیده. ما درموسسه ای پولمان رابه امانت گذاشته ایم که نام مبارک ثامن الحجج زینت بخش آن بوده. ما درموسسه ای پولمان را به امانت گذاشته ایم که تاچندی پیش درتابلوهای آن عبارت ” تحت نظارت بانک مرکزی ” بوضوح مشاهده میگردید. پول ما دست رنج تلاش خود واعضای خانواده مان بوده. عده ای ازدوستان پا به سن گذاشته کلیه دارایی خود رادراینجا به امانت گذاشته اند وگذاران زندگی آنان ازطریق دریافت سود ماهانه میسر میگردید.
  بسیاری اجاره منزل وهزینه تحصیل فرزندتن خود را از محل دریافت همین سود ماهانه تامین میکردند وقس علیهذا.
  ما پول خودرامفت وازطرق نامشروع کسب نکرده ایم که ازآن چشم پوشی نماییم.
  ازنظرما موسسه ملزم است نسبت به پرداخت ریال آخرتعهدات خود درقبال سپرده گذاران اقدام نماید. اینکه عده ای خود رافراتر ازقانون بدانند وبا توسل به ارتباطات خود که بواسطه پول ما سپرده گذاران کسب نموده اند ازپذیرش ضوابط قانونی حاکم سرباززنند مورد پذیرش هیچ یک ازمانمیباشد. بدیهی است وظیفه مراجع حاکمیتی است تا با استفاده از اهرم های قانونی که دراختیار دارند، افراد رابه تمکین ازقانون وادارنمایند تا مردم بیش ازاین دچارخصران نگردند. متاسفانه بسیاری ازهموطنانمان بواسطه مشکلات پیش آمده دچار بیماری وناراحتی گردیده اند وکسانی که دراین خصوص مقصر میباشند هم در این دنیا و هم درآخرت عواقب عملکرد خود را خواهند چندی. درخاتمه کلیه دوستان خودرابه رعایت الزامات قانونی دعوت وپرهیز ازهرگونه حرکت إحساسی وخود محور دعوت مینمایم. ” ما ” میتوانیم حقوقمان را حفظ نماییم ولی ” من” نمیتواند. ازمنیت ها بپرهیزید.
  درخاتمه بعنوان یک سپرده گذار امیدوارم با انتخاب صحیح ترین گزینه ، درسریعترین زمان ممکن وکم هزینه ترین روش به خواسته های مشروع خود دست یابیم.
  صبور، فکور، مصمم، پیگیر وباهم باشید
  ارادتمند همگی شما- محمد معرفت
  ٢٣ / آذر ماه /١٣٩۴

  کانال اطلاع رسانی سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 70. سپرده گزار سه‌شنبه 24 آذر 1394

  “اطلاعیه شماره ۴ شورای نمایندگان شعب تهران و کرج”

  سپرده گذاران دردمند و همراهان گرامی با سلام،
  بازگشت به تجمع ما مردم سپرده گذار در برابر دفتر سرپرستی در روز چهارشنبه ۱۸ آذر در پاسخ به فراخوان شماره ۳ شورای نمایندگان، آقای جورابلو کتبا متعهد شدند که از اواسط این هفته در کلیه شعب تهران و کرج پرداخت پول سود به مشتریان انجام شود.
  لذا از فردا تا پایان هفته، سپرده گذاران تهران و کرج در شعبه های خود حضور یافته تا مدیران موسسه (و روسای شعبات) نسبت به ایفای تعهد اعلامی اقدام کنند.
  بدیهی است در صورت عدم پایبندی مدیران موسسه به تعهد خود تا آخر این هفته، “شورای نمایندگان” اقدامات دیگری را در دستور کار قرار خواهد داد.

  پیگیر، مصمم، قانون مند و همراه هم باشیم.
  ۲۳ / آذر / ۹۴

  کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 71. اامیر چهارشنبه 25 آذر 1394

  کاملأ مشخصه میخاد بانک مرکزی سود پولای مردمو بخوره . تا باهاش وام ۱۰ملینی کالا بده .ما حلال نمیکنیم

 72. حسين چهارشنبه 25 آذر 1394

  📢 با درود خدمت سپرده گذاران محترم

  به اطلاع می‌رساند، طی اقدام تنی چند از نمایندگان، متن تنظیم شده بیانیه پایانی و بسیار مهم تجمع روز چهارشنبه ۱۸ آذر ماه که در جمع سپرده گذاران توسط آقای دکتر تقوا قرائت گردید، جهت استحضار خدمت دبیر شورای عالی امنیت ملی، معاونت پلیس امنیت کشور، رئیس بانک مرکزی، وزارت اطلاعات و مدیر عامل موسسه ثامن الحجج ارائه گردید.

  کانال اطلاع رسانی سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 73. جواد جمعه 27 آذر 1394

  واقعا متاسفم برتون که خبراتون اصلا موثق نیست و فرافکنی میکنید
  این برج تا اونجا که من میدونم قبل از سال ۹۰خریداری شده (فکر کنم سال ۸۸ بود)
  این یعنی با اتما پروژه قیمتش نزذیک ۱۰ برابر شده
  کاش که درک میکردین عامل و باعث و بانی این مشکلات کیه
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس این چند صد میلیار تومان دست بانک مرکزی چکار میکنه
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس تا قبل این دولت چرا اسمش تو موسسات مجاز بود و جز یکی ازین ۶تا موسسه مجاز بود
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته پس چرا خود بانک مرکزی ساماندهی ۲۴تا تعاونی از هم پاشیده رو به ثامن الحجج واگذار کرد و در نهایت تقدیر و تشکر کرد
  اگه این موسسه قبلا مجوز نداشته و….
  این که بانک مرکزی میاد هرروز تو صدا سیما هی میگه که پول نزارید در غیر اینصورت به ما ربطی نداره برای موسسه ای خوبه که تازه شروع به کار کرده نه جایی که حداقل ۸سال سابقه داره
  وقتی هررزو داره ازین حرفا میزنه خب ظبیعیه که مردم هجوم میبرن و پولشونو میخوان و بالبع شعب نمی تونن جواب بدن.حتی اگه بانک ملی باشه
  این بانک مرکزی فقط داره از مسولیتاش شونه خالی میکنه
  واقیت اینه که ۲تا راه برای ساماندهی موسسات داشت.۱راه مثل دولت قبل بود که بی سروصدا این همه تعاونی و جمع و جور کرده و ادغام کرد و خیلی ها رو جمع کرد.. و راه دوم هم که این دولت انتخاب کرد همین راه پیش روی مردمه.خیلی راحت خودشو درگیر نکرد.کاری که کرد این بود که با تبلیغات منفی علیه موسساتی که یه زمانی از بانک مرکزی مجوز داشتن مردم و علیه این موسسات قرار داد تا برن پولشونو ور دارن و میدونست که موسسات هم مثل بانک ها و طبق قانون ۸۰درصد منابعشونو خرج کردن(یا وام یا سرمایه گداری)و فقط ۲۰درصد نقدینگی دارن و مظمئنا نمیتونن پول همرو برگردونن و ازدحام پیش میاد/پس با علم به اینکه موسسات و دچار بحران کنه مردمو مقابل موسسات قرار داد تا به اهداف خودش(پر شدن جیب بانک ها)برسه و گور بابای مردم که پولشون گیر بیفته. و در نهایت به بهانه شلوغی موسسه رو منحل بکنه و باطم گوره بابای مردم که پولشون بر باد بره(موسسه میزان)البته تهرانفر گفت که در مورد میزان اشتباه کردیم…
  لعنت به این سیاست که اصلا واسش مردم مهم نیست که چی میشن
  بله اینه کار دولت تدبیر و امید .انشا.. سر خونوادشون بیاد که اهدافشونو (پر کردن جیب بانک ها و در تهایت اختلاس و دادن انواع وام های بی وثیقه میلیاردی به اقوامشون) به وسیله له کردن مردم بدست میارن
  مطمئنا این تبلیغات علیه هر بانکی هم باشه همین اتفاق میفته
  اقای سیف به جان همون پسرت که زبانزده همس خیلی راحت و بی سرو صدا همه این کاراو متونستی انجام بدی بدونه این که مردم چیزی بفهمن و این همه سروصدا پیش بیاد
  بیخود نبوده از مدیر عاملی بانک ملت اخراجت کردن
  اخه این ثامن الحجج بجز خدمت به مردم کاره دیگه ای کرده؟
  به گفته حسابرسای بانک مرکزی
  تمام املاک این موسسه به نام ثامن الحججه
  بیشتر از پول مردم املاک و دارایی داره
  تراز موسسه مثبته و این یعنی سود دهی که تو هیچ بانکی اتفاق نیفتاده
  و مطمئن باشی چشم همه به این سودس که بالا بکشن ولی دکتر میر علی گفته تا من زنده ام حافظ اموال مردمم و اجازه نمیدم دسته ادمایی بیفته که سابقشون کاملا روشنه وگرنه چرا با موسساته دیگه کار نداره
  بله این حکایت بانک مرکزیه
  بانک مردم عزیز خواهشا تایید کن تا مردم روشنتر بشن چه خبر تو این مملکت

 74. وحید جمعه 11 دی 1394

  موسسه ثامنالحجج بسیاری از املاک موسسه که با پول مردم خریدن به نام افراد است یا به نام سرپرستان استانها است من خودم چند تا شو سراغ دارم با مدرک این همه نگید به نام موسسه ثامنالحجج است دروغ ممنوع اگه میخاید بدونید بهتون میگم

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه