تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 11088 تاریخ انتشار : 27 آذر 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد برخی از موسسات اعتباری مجاز و غیر مجاز بسیار بیشتر از بانک‌های باسبقه کشور است. به گزارش بانک مردم، طبق آمارهای بانک مرکزی تعداد شعب بانک ملی با داشتن ۳۱۹۲ شعبه بیشتر از سایر بانک‌هاست اما نکته قابل توجه این است که تعداد شعبه بسیاری از بانک‌ها کمتر از موسسات اعتباری غیربانکی و حتی موسسات اعتباری غیر مجاز است. برای مثال موسسه اعتباری ثامن که در حال دریافت مجوز نهایی است ۶۰۰ شعبه دارد که این تعداد از بانک‌های انصار، قرض‌الحسنه مهر ایران، پست بانک، توسعه تعاون، ایران‌زمین،پاسارگاد، پارسیان، سینا، اقتصادنوین، شهر، آینده، سامان، سرمایه، حکمت ایرانیان، کارآفرین، رسالت، گردشگری، دی، صنعت و معدن و توسعه صادرات است. همچنین موسسه اعتباری ثامن‌الحجج که با بانک مرکزی درگیر گرفتن مجوز است و یک موسسه غیرمجاز خوانده می‌شود بیش از ۵۰۰ شعبه در سراسر کشور دارد که از ۲۰ بانکی که در ایران فعالیت می‌کند، بیشتر شعبه دارد. جالب اینکه موسسه اعتباری میزان که چند ماه پیش منحل شده بود هم با داشتن ۱۰۷ شعبه از ۸ بانک کارآفرین،رسالت، گردشگری، دی، صنعت و معدن و توسعه صادرات و خاورمیانه بیشتر شعبه داشت. جالب است بدانید موسسه اعتباری کاسپین (آرمان ایرانیان سابق) که به تازگی مجوز نهایی از بانک مرکزی گرفته به علت ادغام شدن چند موسسه اعتباری بیش از ۴۰۰ شعبه در کشور دارد که بیشتر از بانک‌های پست بانک، توسعه تعاون، ایران‌زمین،پاسارگاد، پارسیان، سینا، اقتصادنوین، شهر، آینده، سامان، سرمایه، حکمت ایرانیان، کارآفرین، رسالت، گردشگری، دی، صنعت و معدن و توسعه صادرات است. اما یکی از موسسات غیر مجاز به نام افضل توس نیز با بیش از ۲۱۰ شعبه در سراسر کشور حداقل از ۱۲ بانک فعال کشور بیشتر شعبه دارد. این موسسه نیز در حال رایزنی برای دریافت مجوز است اما در ابتدای راه قرار دارد و رایزنی آنها با بانک دی برای ادغام به جایی نرسید. این مساله خیلی جالب بود که موسسه افضل توس با بیش از ۲۱۰ شعبه در حال رایزنی با بانک دی که فقط ۸۰ شعبه دارد بود و جالب‌تر اینکه موسسه افضل توس با ادغام بانک دی موافقت نکرد!

طبق آمار بانک مرکزی موسسه اعتباری مجاز که نام آنها در سایت بانک مرکزی است هم وضعیت بهتری نسبت به خیلی از بانک‌ها دارند. طبق این گزارش موسسه کوثر از همه موسساتی که نام آنها در لیست بانک مرکزی قرار دارد با ۳۵۰ شعبه وضعیت بهتری دارد و موسسه عسکریه که در حال عوض کردن نام خود هم است با ۳۲۰ شعبه در رده دوم قرار دارد. کم‌شعبه‌ترین موسسه اعتباری هم توسعه است که فقط ۴۷ شعبه دارد.

در دنیای امروز قدرتمند‌تر بودن موسسات اعتباری و بانک‌ها به بالا بودن شعب بانکی نیست بلکه یک بانک می‌تواند تعداد شعب بسیار کمی داشته باشد اما سرمایه‌گذار بزرگ باشد و با گسترش خدمات الکترونیکی بانکی بدون داشتن جغرافیای زیاد، گستردگی خدمات فراوانی داشته باشد. قرار بود چند سال پیش اولین بانک بدون شعبه ایران مجوز بگیرد که این اتفاق به علت رسوایی تخلف بزرگ بانکی ۳ هزار میلیارد تومانی منتفی شد. بانک آریا قرار بود اولین بانک تمام الکترونیک ایرانی باشد تا عملا ایران وارد باشگاه کشورهای دارنده بانک‌های تمام الکترونیکی باشد اما این کار به تعویق افتاد و معلوم نیست چه موقع تاسیس یک بانک تمام الکترونیکی کلید بخورد.

طبق آمارها در حال حاضر بانک ملی با ۳۱۹۲ شعبه رکورد بیشترین شعب بانکی را در اختیار دارد و بانک خاورمیانه با فقط ۱۱ شعبه در رتبه آخر بانک‌های ایرانی است.

در زیر می‌توانید تعداد شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی را ببینید: (منبع آمارها بانک مرکزی)

۱

 

بیشتر بخوانید:

بانک‌های ملی، صادرات و کشاورزی دارای بیشترین شعبه‌ در ایران

Twitter Google+ Facebook
4,870 views
نظرات
 1. ثامن الحجج مجاز دولت قبل عیر مجاز این دولت جمعه 27 آذر 1394

  سلام
  با عرض ادب و احترام خدمت تمام سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج
  لطفا برای پیگیری اخبار مسرت بخش موسسه عضو کانال تلگرام موسسه شوید.
  https://telegram.me/samen_alhojaj
  مشاهده شده عده ای اخلال گر با ایجاد کانال ها و گروه های جعلی موسسه سعی در برهم زدن آرامش شما و به وقفه افتادن روند پیگیری این مشکل از سوی موسسه و بانک مرکزی شوند.
  خواهشا یار همراه و پشتیبان ما باشید
  موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج

 2. مستاجر جمعه 27 آذر 1394

  اگر میخواهید یار وهمراه شما باشیم
  تورا به همان امام رضا اینقدر بمادروغ نگوید
  سپرده گذار یارشما از۵سال پیش تابه حال متاسفانه
  اکثر مسولان شعب ازماه ها قبل سپرده های خودرابسته وفرار را برقرار
  کردنند خداازشان نگذرد انشاالله ازبس به ما دروغ گفتند

 3. سپرده گذار جمعه 27 آذر 1394

  سپرده گزاران محترم موسسه ثامن‌الحجج
  کانال اطلاع رسانی و ارتباطی شما و نمایندگان شما در استان تهران و کرج در تلگرام
  http://telegram.me/samen_alhojaj_iran
  به این کانال بپیوندید و به دیگران اطلاع رسانی کنید.

 4. فرناز شنبه 28 آذر 1394

  کانال اطلاع رسانی سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج, [۱۷٫۱۲٫۱۵ ۱۳:۴۳]
  “اطلاعیه شماره ۵ شورای نمایندگان شعب تهران و کرج”

  👈 مردم سپرده گذار و همراهان گرامی با سلام

  نظر به جلسه امشب نمایندگان شعب و به اتفاق آراء اخذ شده، به اطلاع آحاد سپرده گذاران گرامی می‌رساند، تجمع اعتراضی ما مردم متضرر و پیگیر و مصمم، در روز یکشنبه مورخ ۲۹ آذر ماه رأس ساعت ۱۰ صبح، در مقابل دفتر سرپرستی موسسه ثامن الحجج، واقع در خیابان آفریقا تقاطع دستگردی (ظفر) برگزار خواهد شد.
  لذا از تمام مردم سپرده گذار محترم تقاضا می‌گردد ضمن اطلاع رسانی به دیگر افراد، در این تجمع فعالانه، پرشور و با حداکثر جعیت حضور بهم رسانند.

  پیگیر، مصمم، قانون مند و همراه هم باشیم.
  ۲۶ / آذر / ۹۴

  کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 5. دیبا جمعه 27 آذر 1394

  تنها علت رضایت مردم از موسسات است البته اگر بانک مرکزی اجازه بدهد و هر آخر سال سعی در برهم زدن این موسسات و انتقال پول از موسسات به سوی بانک های دولتی نباشد…

 6. سپرده گذار جمعه 27 آذر 1394

  جای موسسه ثامن الحجج با ۵۶۰شعبه خالی …..بزودی به جایگاه اصلی بر خواهد گشت با اقتدار و پر قدرت

 7. حسینی جمعه 27 آذر 1394

  با سلام
  یک آقایی به نام داوود سیدی گرفام که ادعا می‌کند سپرده‌گذار ساعی است از دوستان در تلگرام طلب ۱۰۰ هزار تومان پول کرده است. وی مدعی است به علت پیگیری کار سپرده‌گذاران از کار و زندگی افتاده و هزینه بسیاری را می‌دهد. ایشان تنها کاری که کرده چند تا بنر زده است آخه اینها آنقدر هزینه دارد که بخواهد از هر سپررده‌گذار ۱۰۰ هزار تومان بگیرد؟
  از سپرده‌گذاران محترم می‌خواهم به ایشان پول ندهند مگر کسی ایشان را مجبور کرده که از کار و زندگی بیفتد و پیگیر کار بچه‌ها باشد؟
  گرفتن پول از سپرده‌گذارانی که خودشان مشکل دارند کار زشتی است.
  از سپرده‌گذاران خواهش می‌کنم که به هر کسی که طلب پول برای رفع مشکل دیگران می‌کند اعتماد نکنند.

 8. احمد جمعه 27 آذر 1394

  با سلام و تشکر از اطلاع رسانی این سایت
  خواهشا موسسه ثامن الحجج رو اینقد تضعیف نکنید اینم موسسه هم مثل تمام موسساتی که دردر حال ساماندهی هستند داره ساماندهی میشه و دنبال اخذ مجوزه بهتر نیست بجای غیر مجاز بگین درحال ساماندهی موسسات ثامن و آرمان و نور و مهر هم در حال اخذ مجوز هستند چرا شما فقط ثامن آحجج رو سیبل کردید واقعا اگر این موسسه مشکل داشت تا الان بسته بودنش حتی بانک ملی هم با هجوم سپرده گذاراش نمیتونه جوابگو باشه هر بانک یا موسسه ای سرمایه گذاری هایی داره که باید به نتیجه برسونه پس شما هم سعی کنید مشتری ها رو اروم کنید تا به سپرده هاشون برسن. ممنون

 9. عیسی شنبه 28 آذر 1394

  خیر این موسساتی که شما نام بردید تماما حداقل نشون دادند میخوان مجوز بگیرن واز همون اول با بانک مرکزی راه اومدن و به قانون تمکین کردند و مثل ثامن الحجج قلدر بازی و قانون گریزی نکردن و با اینده کارمندا و سپرده گذارانش بازی نکردند.حالا هم که ثامن الحجج دیده هوا پسه و تو تله افتاده راه افتاده دنبال مجوز…ولی بدبختانه یکمی دیر شده.امیدوارم سرانجام این قائله ختم یه خیر شود.

 10. ثامن جمعه 27 آذر 1394

  موسسه اعتباری ثامن ثمره اعتماد شما
  telegram.me/samen_ir

 11. ثامن شنبه 28 آذر 1394

  موسسه اعتباری ثامن ثمره اعتماد شما
  http//:telegram.me/samen_ir

 12. محمدرضا جمعه 27 آذر 1394

  سپرده گزاران محترم موسسه ثامن‌الحجج
  کانال اطلاع رسانی و ارتباطی شما و نمایندگان شما در استان تهران و کرج در تلگرام
  http://telegram.me/samen_alhojaj_iran
  به این کانال بپیوندید و به دیگران اطلاع رسانی کنید.

 13. ثامن الحجج م جمعه 27 آذر 1394

  سلام
  با عرض ادب و احترام خدمت تمام سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج
  لطفا برای پیگیری اخبار مسرت بخش موسسه عضو کانال تلگرام موسسه شوید.
  https://telegram.me/samen_alhojaj
  مشاهده شده عده ای اخلال گر با ایجاد کانال ها و گروه های جعلی موسسه سعی در برهم زدن آرامش شما و به وقفه افتادن روند پیگیری این مشکل از سوی موسسه و بانک مرکزی شوند.
  خواهشا یار همراه و پشتیبان ما باشید
  موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج

 14. ثامن شنبه 28 آذر 1394

  موسسه اعتباری ثامن ثمره اعتماد شما
  http://telegram.me/samen_ir
  از این کانال دیدن کنید

 15. معترض شنبه 28 آذر 1394

  شماها که کلا از نظر دارایی تعطیلین

 16. عیسی شنبه 28 آذر 1394

  اقا تبلیغ نکنید اینجا خواهشا….از بانک مردم تقاضا داریم جلوی هرگونه تبلیغاتی را بگیرد.ممنون

 17. سپرده گذار شهرستان شنبه 28 آذر 1394

  چرا مسولان محترم موسسه ثامن الحجج با بانک مرکزی همکاری نمی کنن؟؟؟؟؟
  دلیل همکاری نکردن موسسه با بانک مرکزی چیه ؟؟؟؟
  چرا مبلغی که باید به عنوان وصیغه جهت در یافت مجوز موسسه ، به بانک مرکزی پرداخت کند ، پرداخت نمی کنند؟؟؟؟؟ ( مبلغ ۳۰۰۰ میلیون تومان)
  موسسه ثامن الحجج میگه که مجوز داره، کدوم مجوز ؟؟؟ نکنه منظورشون مجوز تعاونیه ؟؟؟؟ آره ؟؟؟
  تا کی این وضع ادامه داره؟؟؟؟
  این موسسه دیگه نمیتونه کمر راست کنه؟؟؟ تکلیف مردم چیه؟؟؟ خوردن پول مردم رو یه لیوان آب هم روش….. تبریک به ملت بزرگ ایران!!!!!!

 18. سپرده گذار شهرستان شنبه 28 آذر 1394

  موسسه اعتباری کاسپین (آرمان ایرانیان سابق) هم مشکل موسسه ثامن الحجج رو داشت ولی جدیدا مجوز نهایی از بانک مرکزی گرفته ؛ چرا موسسه ثامن الحجج نمیتونه؟؟؟ مشکل کار کجاست ؟؟؟؟ چرا کسی چیزی نمیگه ؟؟؟؟
  موسسه ثامن الحجج که خیلی بیشتر از موسسه کاسپین منابع داره ،،،، پس چرا ؟؟؟؟؟

 19. فرناز شنبه 28 آذر 1394

  سپرده گذاران گرامی…

  هوشیار باشیم تا به دامِ خبرهای کذب و به اصطلاح میرت بخشِ کارمندان ، حقوق بگیران و مسوولین موسسه ی غیرپاسخگوی ثامن نیافتیم … ایشان قصد دارند با تمام قوا ضعف عملکرد خود را در تسریع پرداخت سود معوقه ی مردم و تمکین به شرایط بانک مرکزی جهت اخذ مجوز از چشم و دایره ی عمل و اعتراض ما پنهان نگاه دارند…

  کانال تلگرامی که معرفی می کنند نیز از خودشان و کاملا جهت دهی شده و در راستای منویات جناب آقای میرعلی غایب از انظار می باشد!

  کانال حقیقی سپرده گذاران که در دست سپرده گذاران ِ “حقیقی” و نمایندگانمان اداره می شود به پیوست زیر است:

  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

  ضمناً فردا مورخ یکشنبه ۲۸ آذرماه تجمع گسترده پرده گذاران معترض در مقابل سرپرستی موسسه واقع در خیابان جردن نبش ظفر غربی راس ساعت ۱۰ برگزار می شود…
  حضور پر رنگ تک تک ما به همراه خانواده هایمان می تواند ابعاد مشکل خانمان براندازی که موسسه ی بدعهد خانواده های آبرودار را گرفتارش کرده را عیان و مسوولین را وادار به پاسخگویی و علاج سریعتر کند….

 20. سپرده گذار چند سال سابقه شنبه 28 آذر 1394

  با عرض سلام و ادب

  تعدادی از کارمندان موسسه ثامن الحجج می گویند که مدیر عامل موسسه (آقای میرعلی ) برکنار و شخصی دیگر بر این سمت گماشته شده ، آیا درست است ؟؟؟
  آیا خبر تغییر نام موسسه ثامن الحجج صحت دارد ؟؟؟
  چرا مجوزی که در دولت قبل دلشته رو قبول ندارند؟؟؟
  آیا مجوز تعاونی بوده یا مجوز موسسه ؟؟؟ ( این دو با هم فرق می کنند)

  بهتر نیست مسولین محترم موسسه ثامن الحجج و بانک محترم مرکزی پاسخی شفاف به این سوالات داشته باشند ؟؟؟

 21. حجت شنبه 28 آذر 1394

  بله درست است . اقای محمدی مدیرعامل سابق بانک ملت . استعفای اقای میرعلی به هییت مدیره ثامن الحجج رفته و تایید شده. الانم مدیرعامل جدید باید بره بانک مرکزی و ادامه کارها. در ضمن تعاونی منحل میشه و موسسه با نام جدید ثبت شرکتها میشه و سپس پذیره نویسی که با توجه به اینکه خیلی ها خریدار سهام موسسه هستند زودتر این کار تموم میشه. ان شاالله

 22. سعیدی یکشنبه 29 آذر 1394

  درست است میر علی کنار گذاشته شد و یکی از مدیران خوشنام واسبق نظام بانکی به عنوان مدیر عامل انتخاب شد و درحال تغییر نام موسسه که یکی از الزامات صدور مجوز می باشد هستند و شنیده شده نام جدید موسسه ایرانیان گذاشته خواهد شد.

 23. الف الف شنبه 28 آذر 1394

  رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:
  فردا (یکشنبه ۲۹ آذر) علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی با حضور در کمیسیون اقتصادی درباره آخرین وضعیت موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج گزارش خواهد داد.

  از مدیریت سایت خبری بانک مردم تقاضا میگردد فردا همه خبرنگاران را به تجمع مردم نفرستد و از مجلس هم گزارش تهیه کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه